Sport Leushuis trainer met een reputatie Koster gaat voor het kampioenschap en de beker 34 36 Brabantse succescoach gaat volgende week aan de slag in Hoek. Zeeuw mag in principe tot het einde van het seizoen bij Ajax blijven. Bij elke club een prijs Woensdag 10 oktober 2007 Marcelle de Kam maakt debuut in Military van Boekelo AZ loot zware tegenstanders in Uefa Cup Tip? sport@pzc.nl door Frits Bakker FIOEK - De Brabander Willem Leus huis is gisteravond gepresenteerd als de nieuwe trainer van Hoek. Voor aanvang van de training werd hij voorgesteld aan de selec tie, die hij vanaf volgende week maandag onder zijn hoede krijgt. De 55-jarige oefenmeester heeft een grote reputatie in het amateur voetbal. Hij is zelf ex-prof, werkte onder andere bij Willem II, Hel mond Sport, Kozakken Boys en IJs selmeervogels en was voor het laatst actief in Koeweit. De 55-jari ge Brabander werd door de hoofd klasser aangetrokken als opvolger van Wim Hofkens en vervangt de tijdelijke coach Paul Telussa. De zoektocht naar nieuwe een trai ner heeft zes weken geduurd en werd gistermiddag afgerond. Hoek-voorzitter John Smael bena drukte dat de club weliswaar meer dan tevreden was over de resulta ten onder Telussa, maar door de re glementen van de voetbalhond ge dwongen was een gediplomeerde trainer te benoemen. Hoek heeft pertinent niet naar een stroman gezocht om Paul Te lussa uit de wind te houden. „Dat kunnen wij ons als hoofdklasser niet veroorloven", verzekerde Smael resoluut. „De vervanger van Telussa moest wel een trainer van naam en faam zijn. En we zijn er van overtuigd dat we met Willem Leushuis zo'n trainer hebben aan getrokken." Het eerste officiële optreden van de nieuwe trainer is maandag op de training. Telussa leidt deze week nog de training op donder dag en zit zaterdag op de bank in de thuiswedstrijd tegen Dovo. „Dat hebben we uit respect naar Telussa gedaan", zei Smael. „We wilden niet op dinsdag zeggen: Paul, er is een nieuwe man, vanaf vandaag word je bedankt." Hoek sprak in de afgelopen week maar met één kandidaat. De ex- profvoetballer (hij speelde onder meer bij Wageningen, Eindhoven en FC Den Bosch) maakte IJssel meervogels vorig jaar amateurkam pioen van Nederland, is daarna voor één seizoen naar Koeweit ver trokken en was na zijn terugkeer in juni weer beschikbaar in Neder land. „Ik kon door privéomstandig- heden niet langer in Koeweit blij ven." De wisseling in de technische staf van Hoek komt op een moment dat de kwaliteit van het voetbal met de week beter wordt en de po sitie op de ranglijst uitzicht biedt op een klassering in de top drie. Leushuis gaat werken met een se lectie, die graag met Telussa was verdergegaan. Dat geeft veel druk voor zijn opvolger, maar Leushuis is dat wel gewend. „Wie niet tegen druk kan, moet geen trainer wor den." Willem Leushuis (18 maart 1952, Eindhoven, nu woonachtig in Woudrichem) was jarenlang gym nastiekleraar van beroep en is een trainer die erom bekendstaat het beste uit een elftal te halen. „Ik ben een voorstander van realis tisch voetbal", liet hij in zijn perio de bij IJsselmeervogels in een inter view weten. „Het liefst speel ik een systeem met drie aanvallers (4-3-3 of 3-4-3), maar dat moet Hoofdklasser Hoek heeft Willem Leushuis aangesteld ais opvolger van de ontslagen trainer Wim Hofkens. De gerenommeerde coach begint maandag. ook haalbaar zijn met de kwaliteit van de selectie." Leushuis kwam bij Hoek terecht, nadat de onderhandelingen met IJsselmeervogels waren vastgelo pen. „Ik was eigenlijk al rond met de club, maar toen bleek dat ze ook met Harry van den Ham al een overeenkomst hadden." Zijn mooiste prijs als trainer noem de Leushuis gisteravond de verkie zing tot beste trainer van de eeuw bij IJsselmeervogels. „Daar wegen alle andere titels niet tegenop." door Jop van Kempen AMSTERDAM - Adrie Koster staat vandaag voor het eerst op het veld als ad-interim trainer van Ajax. De 52-jarige Zeeuw, die trainer was van Jong Ajax blijft in principe aan tot het einde van dit seizoen. Hennie Spijkerman en Alfons Groenendijk blijven net als onder de vertrokken trainer Henk ten Ca- te assistenten. De uit Zierikzee afkomstige Koster werd vorige week door technisch directeur Martin Van Geel gepolst voor de post. Ten Cate liet de direc tie van de club toen weten dat hij open stond voor een vertrek naar Chelsea. „Ik hoefde niet lang na te denken", aldus Koster. „Ik had niet verwacht dat het zou gebeuren, maar als Ajax je vraagt om trainer van het eerste elftal te worden, zeg je geen 'nee'. We gaan strijden voor de landstitel en voor de be ker. Jammer genoeg is Ajax in Eu ropees verband al uitgeschakeld." Vanwege het interlandprogramma is de spelersgroep vandaag bij Kos ters eerste training behoorlijk uit gedund. Volgende week zaterdag debuteert hij met een thuiswed strijd tegen NEC. In principe blijft Koster tot aan het einde van het huidige seizoen trainer van het eerste elftal. „De af spraak is gemaakt dat ik in de win terstop kan terugkeren naar Jong Ajax, mocht de club een nieuwe trainer aantrekken. Maar het is de bedoeling dat ik tot het einde van het seizoen interim-trainer blijf" Na zijn periode als interim-trainer keert Koster sowieso terug naar Jong Ajax. Hij staat tot 2009 onder contract bij de Amsterdamse club. Aron Winter was assistent van Koster bij Jong Ajax. Hij krijgt nu de eindverantwoordelijkheid over het tweede elftal. Ten Cates assistenten Spijkerman en Groenendijk hoopten maandag nog dat zij de eindverantwoording over de huidige nummer twee van de eredivisie zouden krijgen. De spelersgroep wilde ook door met het duo. „De spelers hebben een ei gen belang. Ik dien het algemene belang", reageerde Van Geel toen al. Waarschijnlijk heeft hij omwil le van een 'fris gezicht' gekozen voor Koster als ad-interim. Als trainer van Roda JC had Kos ter zijn huidige assistent Groenen dijk nog onder de hoede. Spijker man kent hij van de velden en van de belangenvereniging Coaches Be taald Voetbal. Bij Willem II was Koster ook nog trainer van Van Geel. Koster heeft veel ervaring in het betaalde voetbal. Hij was speler van PSV en van Roda JC. Ook speelde de snelle rechtsbuiten drie interlands. Na zijn actieve carrière werd de Zeeuw assistent-trainer bij FC Eindhoven en Willem II. La ter werd Koster hoofdtrainer van onder meer Roda JC, Helmond Sport, Excelsior en VW. Adrie Koster Met Willem Leushuis (Eindhoven, 18 maart 1952) heeft Hoek een succesvolle trainer aangetrokken. De Brabantse ex-prof heeft bij elke club waar hij hoofdtrainer was, een prijs gewonnen. Spelerscarrière Jeugdjaren Gestelse Boys 1969-1974 Eindhoven (150 duels, 12 doelpunten) 1974-1977 FC Den Bosch (90 duels, 21 doelpunten) 1977-1981 FC Wageningen (142 duels, 20 doelpunten) 1981-1983 FC Assent (België) 1983-1986 Diest (België) 1986-1989 Verbroedering Geel (België) 1989-1992 Beringen (België) Palmares 1998 Eindhoven periodetitel 2002 Al Qadisiyah bekerwinnaar 2004 Kozakken Boys kampioen 1e klasse C 2006 IJsselmeervogels kampioen hoofdklasse B en zaterdagamateurs, algeheel amateurkampioen, supercup amateurs 2007 Koeweit Club landskampioen Trainerscarrière i 1991/1992 Beringen (België) assistent-trainer I 1992-1995 Willem II assistent-trainer 1995-1997 1997-2000 Helmond Sport FC Eindhoven assistent-trainer hoofdtrainer 2000-2002 i 2002/2003 Al Jazira (VAE) Al Qadisiyah (Koeweit) assistent-trainer hoofdtrainer 2003-2005 2005-2006 Kozakken Boys IJsselmeervogels hoofdtrainer hoofdtrainer j 2006/2007 Koeweit Club hoofdtrainer begin november 2006 vertrokken naar Koeweit PZC Rolant Quist bron Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59