mgeving heeft een geschiedenis WfWnSsiWi Wonen staat centraal in Week van Geschiedenis Vlissingen komt in december met duidelijkheid over Kenniswerf r Wethouder Verhage: „Hogeschool Zeeland hoeft niets te forceren." Van plaggenhut, via terp en ringwalburg tot wonen op grote hoogte. j_ PZC Woensdag 10 oktober 2007 I 3 1 1 'M 4- door Ben Jansen VLISSINGEN - De Hogeschool Zee land (HZ) heeft geen enkele reden de gemeente Vlissingen te dreigen met een mogelijke verhuizing naar Goes. Die bangmakerij zou dan zijn bedoeld om Vlissingen te dwingen haast te maken met de Kenniswerf, het gebied tussen Edisonweg en Oude Veerhaven- weg, dat als vestigingsplek voor kennisintensieve bedrijven en in stellingen moet worden ontwik keld. „Ze zijn bij de HZ uitstekend op de hoogte van de stand van za ken", zegt de Vlissingse wethou der Tineke Verhage-van der Ent. „Wat dat betreft valt er niets te for ceren." Het is de bedoeling dat de Vlissing se gemeenteraad zich in december buigt over het concept voor de Kenniswerf, een stedenbouwkun dig plan, een exploitatieopzet en een termijnplanning voor de uit voering. Een en ander wordt voor bereid in samenspraak met de pro vincie en instellingen die er nu al gevestigd zijn, zoals het ROC Zee land, de schoolbegeleidingsdienst RPCZ en de HZ. Verhage-van der Ent: „We zijn er ons van bewust dat de Kenniswerf een project is dat al lang loopt. Te lang. Daarom willen we nu duide lijkheid geven: gaan we ermee door of niet. Zo kunnen we voor komen dat bedrijven en instituten De Hogeschool Zeeland hoeft de gemeente Vlissingen niet onder druk te zetten. In december komt duidelijkheid over de voort gang van de Kenniswerf. Wonen als thema van de landelijke archievendag Thuis in Zeeland: 1000 jaar wonen. Dat is het thema van de landelijke ar chievendag, die zaterdag 13 oktober tussen 09.00 en 17.00 uur in het Zeeuws Archief aan het Middelburgse Hofplein wordt gehouden. Er is een uitvoerig programma opgezet, met onder meer een selectie van de mooi ste, oudste en verrassendste archiefstukken over wonen in Zeeland. Medewerkers van het archief geven uitleg over zoeken in de archieven naar de geschiedenis van huis en omgeving. Om 11.00 en 15.00 uur zijn er workshops over woonhistorie. Archeoloog Bernard Meijlink vertelt over archeologische sporen en deskundigen adviseren over klussen in mo numentenpanden. Ook zijn er rondleidingen door het Van de Perrehuis en het restauratieatelier. Historicus en tv-presentator Hans Goedkoop geeft de lezing De Macht van de Tijdmachine, over de opmars van geschiedschrijving via bewegend beeld. Dat gebeurt in de Hofpleinkerk tegenover het Zeeuws Archief, van af 13.00 uur. Ook andere archiefdiensten in Zeeland haken in. In Vlissingen zijn er rondleidingen en is een voorbezichtiging te zien van prenten, gravures, plattegronden en kaarten, die vanaf eind 2007 digitaal te raadplegen zijn. Ook is er een fototentoonstelling met vroege kleurendia's vanaf 1936 (09.00-17.00 uur). In Zierikzee wordt een expositie van interieurfoto's uit de periode vanaf 1920 gepresenteerd en verzorgt de archivaris om 11.00 en 13.30 uur le zingen over huisonderzoek(10.00-16.00 uur). De drie diensten in Zeeuws-Vlaanderen zijn actief in het gemeentehuis Axel. Daar staat (tot 27 oktober) de tentoonstelling Wonen in Zeeuws-Vlaanderen vroeger en nu (10.00-17.00 uur). Karei Meertens is de trotse eigenaar van monumentenpand Het Gouden Cruys in Middelburg. foto's Ruben Oreel door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Onze voorouders woonden in plaggenhutten, op ter pen en binnen ringwalburgen. La ter in armetierige woninkjes of sta tige koopmanshuizen en op chi que buitenplaatsen. Nu kiezen we de hoogte of een plek aan het wa ter. Over wonen in Nederland gaat de landelijke Week van de Geschiede nis, die van 12 tot 21 oktober wordt gehouden. Onderdeel ervan is op zaterdag de 13e de landelijke archie vendag, die ook gewijd is aan het thema wonen. Doel van de week is zoveel mogelijk mensen op een aansprekende manier in aanraking brengen met geschiedenis. Allerlei culturele en historische instellin gen doen eraan mee. In het Zeeuws maritiem museum te Vlissingen begint op 20 oktober de expositie Vrouwen aan de wal, samengesteld uit de collectie van het Instituut voor Nederlandse ge schiedenis. Het Watersnoodmu seum bij Ouwerkerk houdt 12 okto ber het symposium Geschenkwo ningen toen en nu, over de hou ten huizen die diverse landen na de Ramp in 1953 schonken. Archi tect Evert van Kampen geeft lezin gen in de bibliotheken in Axel, Hulst en Oostburg op respectieve lijk 16,17 en 18 oktober over de ge schiedenis van de woningbouw, in het bijzonder Zeeland en Zeeuws- Vlaanderen. Museum Vier Am bachten in Hulst brengt de exposi tie over architect Rouleau. het gevoel hebben dat ze aan het lijntje worden gehouden." Bij het vlottrekken van de Kenniswerf is ook het ontwikkelingsbedrijf Eco nomische Impuls Zeeland betrok ken. Het dagelijks bestuur van de ge meente Vlissingen nam gisteren verrast kennis van het bericht over het mogelijke vertrek van de HZ naar Goes. Verhage-van der Ent: „Onze reactie was: dit kan gewoon niet waar zijn. We hebben nauw contact met de raad van bestuur van de HZ. In die gesprekken is nooit iets gebleken van plannen in die richting." Verrassing - maar dan in aangena mere zin - was er ook bij het dage lijks bestuur van de gemeente Goes. Wethouder Sophie van 't Westeinde: „We hebben geen con tact met de HZ gehad, maar ze zijn welkom. We kunnen er vast wel een mooie plek voor vinden." De styliste Jil Buckeridge kijkt in je garderobe, geeft je persoonlijk kledingadvies en gaat speciaal voor jou shoppen; je krijgt een compleet nieuwe outfit t.w.v. 250 euro! Beantwoord de volgende vraag en maak kans op deze prijs: Welke strepen maken je silhouet langer en slanker? A) Horizontale strepen B) Verticale strepen SMS je antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEMODE, dan je antwoord (A of B) en dan je woonplaats. Bijvoorbeeld: ACTIEMODE A Goes of ACTIEMODE B Goes Kijk voor de spelregels en meer info over mode op http://www.pzc.nl/mode WeGGNeR dagbladen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57