laatste portie soepgroenten Bewaakte stalling moet orde brengen Jacht voor de derde keer gered Toeristentax volgend jaar naar 93 cent CDA komt met plan voor 'betaald parkeren' van fietsen in Zierikzee. S PZC Woensdag 10 oktober 2007 23 Fietsen in de binnenstad: rommelig en onveilig. foto Dirk-jan door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Het CDA Schou- wen-Duiveland wil een bewaakte fietsenstalling in het centrum van Zierikzee realiseren. Ze doet de ge meenteraad daar volgende maand een voorstel voor. Het plan is een idee van raadslid N. de Danschutter. Die zegt zich te ergeren aan de hoeveelheid fietsen die overal kriskras door Zierikzee staan. Bovendien past het initiatiefin het streven van Zierikzeese onderne mers om de binnenstad veiliger te maken, geeft De Danschutter aan. Zo gaat het onder meer fietsendief- stal tegen. Voor de praktische uit- r voering gaat het raadslid uit van het 'garderobemodel'. „Mensen le veren hun fiets in bij een bewaker. .Die zet de fiets op z'n plek en geeft bezoekers een kaartje mee." Hoeveel zo'n stalling moet kosten, weet De Danschutter niet precies. „Dat moeten mensen uitzoeken die er verstand van hebben. Wij geven een voorzet." Wel hoopt hij dat het plan zichzelf voor een groot deel financiert. „Be zoekers willen vast wel iets beta- 'Bezoekers willen vast wel iets betalen als ze weten dat hun fiets veilig staat' len als ze zeker weten dat hun fiets veilig staat." Het CDA wil de bewakers zoeken in de groep mensen van wie de ge meente weet dat ze moeilijk aan werk komen. „Zo snijdt het mes aan beide kanten." De schots en scheef geparkeerde fietsen in het centrum van Zierik zee zijn veel bezoekers en bewo ners al jaren een doorn in het oog. De gemeente reageerde vorig jaar door zo'n honderd nieuwe beugels te plaatsen. Die staan op het Ha venplein, in de Hoofdpoortstraat en bij de Nieuwe Kerk en de Nieu we Haven. Ze zijn praktischer in gebruik dan de oude exemplaren Cjeltema en volgens veel mensen een stuk minder lelijk. Bepaald niet iedere fietser maakt er echter gebruik van. De stallingen zijn vaak leeg, terwijl er (met name op het Ha venplein) nog steeds veel fietsen 'in het wild' te vinden zijn. NEELTJE JANS - Voor de derde keer dit jaar is de KNRM gisteren uitge rukt voor het schip De Ark. Het stalen motorjacht dreigde gister middag te zinken op de Ooster- schelde. De Ark voer ter hoogte van de schelpenbult toen de schipper een lekkage ontdekte. Hij stopte in pa niek de motor en vroeg via de ma rifoon om hulp. Reddingboot Har der schoot de schipper te hulp met een bergingspomp. Eenmaal aangekomen bij het schip, konden de opstappers van de reddingboot het lek eenvoudig dichten. Het schip is vervolgens naar de haven van Colijnsplaat gesleept. „Bij alle drie de acties was er spra ke van een paniektoestand van de schipper van het jacht. De opstap pers van de reddingboot kennen zijn jacht al van binnen en van bui ten", zegt woordvoerder K. Groe- neveld van de KNRM. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De toeristenbelasting in de gemeente Schouwen-Duive- land gaat volgend jaar omhoog naar 93 cent per persoon per nacht. Dat is een stijging van vijf cent. Dat stellen burgemeester en wethouders voor in hun begroting van 2008. Dit jaar steeg de toeris tenbelasting ook al met dat be drag. Ongeveer de helft van die vijf cent betreft een verhoging met het in flatiepercentage van 2,75. De rest, dik 2,5 cent, levert de gemeente écht iets op: ruim 110.000 euro. In totaal hoopt Schouwen-Duiveland in 2008 zo'n 4 miljoen euro aan toeristenbelasting te vangen. In Zeeland zijn dit jaar alleen Sluis (1 euro tot 1,07 euro), Middelburg en Veere (90 cent) duurder. Het is nog niet bekend wat die gemeen ten volgend jaar rekenen. Overigens denkt het college na over differentiatie van de toeristen belasting. Dat houdt in dat men sen die 'duur' overnachten meer betalen dan gasten in een tentje. In de gemeente Sluis is dat nu al zo. Daar geldt voor hotels, pen sions en recreatiewoningen een ta rief van 1,07 euro. Toeristen op campings en kampeerboerderijen betalen 1 euro per nacht. Piet Kodde met zijn oogst: twee veldjes winterpeen, 400 preiplanten, 150 selderijknollen en 'heel wat' bloemkolen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43