PZC 'Dorpsschool is onmisbaar' 21 Rechter heeft twijfels over man die thuis 'heel veel wodka dronk' Trouwen dure liefhebberij Taakstraf voor mishandelen ex 30 en 31 27 Wethouder wekt verbazing en ergernis met uitspraken. wegens succes verlengd F gegarandeerd 4,5% rente voor je spaargeld SNS Kindertelefoon Speurtocht naar de geschiedenis van een monumentenpand Woensdag 10 oktober 2007 Een kind dat wordt voorgelezen pakt later sneller zelf een boek Tip? redzzee®pzc.nl door Piet «leemans ZIERIKZEE - Wethouder Wijnand Renden (financiën) heeft zich met zijn uitspraken over de toekomst van scholen in kleine kernen de woede van de Schouwen-Duive- landse onderwijswereld op de hals gehaald. Renden wil discussie over ihet openhouden van schooltjes in [de kleine kernen. Dat is tegen het izere been van schoolbesturen Oba- se (openbaar onderwijs) en Radar (bijzonder onderwijs). Ewald de Keijzer van Obase is on aangenaam verrast door het proef ballonnetje van Renden. „Laat één ding helder zijn. Met ons valt niet te praten over sluiting van scho len. Ik vind dat de wethouder te veel door een financiële bril en te weinig door een onderwijsbril kijkt. Dit soort provocerende uit spraken zaaien veel onrust." Collega Cees van Damme van Ra dar schaart zich achter de woor den van De Keijzer. „Ik vind de uit spraken van de wethouder onge wenst en ongenuanceerd." Tornen aan kleine scholen is voor De Keijzer en Van Dam uit den bo ze. De Keijzer: „Wij vinden het heel belangrijk dat in het eigen dorp - dus binnen de eigen sociale context - naar school kan. En op een kleine school kun je kinderen meer individueel aandacht geven dan op een grotere. Van Damme: „Dat is de grote kracht van een kleine school. Schaalvergroting is helemaal uit en als de wethouder dan zegt dat er misschien minder, maar wel grote re scholen moeten komen, gaat hij recht tegen de maatschappelijke stroom in." Dat vindt ook directeur Gerard Oe- le van OBS Duiveland. Hij is er vast van overtuigd dat een dorps school van essentieel belang is voor de leefbaarheid in een dorp. Natuurlijk weet hij ook wel dat de wethouder niet meer voorstaat 1*5 Wethouder W. Renden wil een discussie over het openhouden van scholen in kleine kernen. De onderwijswereld wil niet dat aan die voorziening getornd wordt. dan discussie. „Maar dat moet een wethouder helemaal niet willen. Een wethouder moet zich sterk maken voor het voortbestaan van scholen. Bij mij als onderwijsman en pleitbezorger voor kleine scho len komt dit erg hard aan. Als je scholen gaat sluiten, kun je net zo goed het dorp sluiten. Schrijf dat maar op. Wethouder Renden laat zich door de felle kritiek niet van de wijjs brengen. „Ik kan me de reactie van de schoolbesturen goed voorstel len, maar we hebben nu eenmaal te maken met forse vervangingsin vestering die op ons af komen. En in die context wil ik met de raad de discussie wel aan over het open houden van scholen in de kleine kernen." 1 Een kleine school I kleine kernen. op de foto de vestiging Sirjansland van OBS Duiveland L Daar zet je je spaargeld voor minimaal één jaar vast en krijg je maar liefst 4,5%* rente. Gegarandeerd. Wees er snel bij, dit aanbod geldt tot en met 31 oktober 2007. Ook voor ondernemers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op snsbank.nl of snsregiobank.nl. ^K')Re Na is in de visie van de onderwijsbesturen essentieel voor de leefbaarheid in foto Dirk-Jan Gjeltema pRente per 27 augustus 2007. Na 31 oktober 2007 zijn rentewijzigingen voorbehouden. Bank MIDDELBURG - Hij was tien minu ten thuis geweest en had in die tijd flink aan de wodka gezeten. Dat wilde een 54-jarige vrachtwa genchauffeur uit Oosterland de rechter gisteren laten geloven. Op 26 juli ramde hij met zijn trek ker een verkeersbord in Bruinisse. Hij ging daarna naar huis, waar hij tien minuten later een ademtest moest afleggen. Die wees uit dat hij bijna vijf keer de toegestane hoeveelheid drank had genuttigd. Politierechter A. Janssens had haar twijfels over de uitleg. „U had in ie der geval gedronken toen u reed. Hoeveel precies is niet duidelijk." Ze veroordeelde de man tot een taakstraf van 28 uur en een rijont zegging van vijftien maanden. De Oosterlander is door zijn werkge ver ontslagen. ZIERIKZEE - Trouwen op Schouwen is een peperdure liefhebberij. Dat blijkt uit cijfers van de gemeente Schouwen-Duiveland. Trouwen op een doordeweekse dag kost 529,10, ongeacht de locatie en ex clusief trouwboekje. Wie op zater dag in het huwelijksbootje wil stap pen moet fiks dieper in de buidel tasten: dan wordt 893 euro in reke ning gebracht. Met deze tarieven is Schou wen-Duiveland absolute koploper in Zeeland. Ter vergelijking: gemid deld vragen gemeenten 273,33 euro voor een huwelijksvoltrekking op de vrijdagmiddag. Dat is - op ze ventien euro na - de helft minder dan Schouwen-Duiveland vraagt. Het goedkoopst is trouwen op Noord-Beveland: 155 euro voor de vrijdagmiddag. De verklaring voor het hoge tarief is dat de gemeente raad heeft besloten dat huwelijks voltrekkingen kostendekkend moe ten zijn. Tijdens een trouwerij zijn twee ambtenaren in de weer en ook de voorbereiding kost het no dige. Bovendien krijgen alle pas ge trouwde stellen een cadeautje: een gegraveerde trouwpen en die wordt ook doorberekend. Kosten voor verlichting en verwarming worden niet in rekening gebracht. MIDDELBURG - De politierechter in Middelburg veroordeelde gisteren een 29-jarige inwoner van Zierik- zee conform de eis tot een taak straf van 120 uur, waarvan veertig uur voorwaardelijk wegens het mishandelen van zijn ex-vriendin. Dat deed hij op 6 januari, kort na dat hij dronken en stoned thuis was gekomen. Hij kreeg ruzie met zijn ex, die nog wel bij hem in huis woonde. Daarbij sloeg en trapte hij haar. De vrouw vluchtte naar het toilet, vanwaar ze de poli tie belde. Volgens de man had zijn ex (op een detail na) alles gelogen. De rechter ging daar niet in mee. ZEEUWSErA W.'.TJ FA Tip? redactie@pzc.nl Ze krijgen wat te verstouwen, de mensen achter de kindertelefoon. Het éne na het andere verhaal aanhoren, over pesten op school, over ouders die de handen niet thuis kunnen houden. Ca er maar aan staan om een goed ad vies te geven. Petje af. Zeker als je bedenkt dat er kinde ren zijn, die de kindertelefoon voor de lol bellen. Gewoon even testen hoe ze bij de kindertele foon reageren. ]e hebt heel goede nepbellers die niet van echte te onderscheiden zijn. Maar 0 wee als je wordt herkend. De hoorn gaat er geheid op, merkte laatst een vrolijke puber, en dat ge beurt met een gepaste medede ling: 'Jij bent een plaagbeller'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41