Zeeland Fracties willen snel begin bouw mfc We doen ons best, maar die 'Oude mensen praten graag met oude mensen' Het ja-woord kost op Schouwen het meest Corrie Spruit uit Nieuwdorp is een vrijwilligster van 96. Reimerswaalse raad valt niet over tekort van 1,9 miljoen euro. Automobiliste rijdt door na aanrijding Tholen krijgt subsidie voor local board Informatieavond over borstvoeding Verkeersremmer op Cemaalweg in Tholen Cursus in ziekenhuis Goes daagt reuma uit Dekenaat Zeeland naar pastorie Heinkenszand Noord-Beveland heeft laagste trouwtarieven in provincie Zeeland. WMO-belangengroep Borsele bijeen over gehandicaptenvervoer. 22 Woensdag 10 oktober 2007 PZC door Willem van Dam NIEUWDORP - „Je moet je plekje op aarde een beetje waard zijn." En daarom probeert Corrie Spruit uit Nieuwdorp zich nog altijd nuttig te maken. Ze is, met haar 96 jaar, de oudste vrijwilliger van het Steunpunt Zorgvrijwilligers in Goes. Het gehoor is niet zo best meer en haar heupen („ik heb twee nieuwe gekregen") scharnieren nog niet zo heel soepeitjes. Desondanks gaat ze met enige regelmaat op be zoek bij generatiegenoten om hen te helpen de eenzaamheid enigs zins te verdrijven. Een kleine moei te, vindt ze; een praatje boven thee- of koffiepot verricht soms wonderen. Bovendien: ze beleeft er zelf ook veel plezier aan. „Het is leuk om iets voor anderen te kun nen doen en je komt nog eens on der de mensen." Zó snijdt het mes aan twee kanten. Corrie Spruit (ze werkte vroeger als bejaardenverzorgster) is sinds een jaar of tien weduwe. Achter in de tachtig was haar man Jan - riet dekker van beroep - toen hij stierf. Ze waren zestig jaar getrouwd ge weest en het was een goed („nou ja, de normale ruzietjes natuur lijk") huwelijk. Ze zaten graag met elkaar in de tuin, speelden elke dag een potje Scrabble, bijna tot het laatst aan toe. Haar echtgenoot Vrijwilligster Corrie Spruit: Je komt nog eens onder de mensen." foto Willem Mieras overleed een dag voor kerst. „Ik weet nog dat er op de dag van zijn begrafenis een kerstboom in de kerk stond." Voor Corrie Spruit brak een moei lijke periode aan. Ze miste niet al leen haar man, ze miste ook het ge noegen van haar dagelijkse portie Scrabble. Waarom zou ze niet pro beren om buiten de deur wat ge zelschap te zoeken? Via haar dochter kwam ze in con tact het Steunpunt Zorgvrijwilli- 'Je moet je plekje op aarde een beetje waard zijn' gers, meldde zich aan als vrijwillig ster en sindsdien gaat ze bij leef tijdgenoten op bezoek om er wat gezelligheid te brengen én te ha len. Ze zien haar graag komen, zegt ze. „Oude mensen praten graag met oude mensen; ze vinden het fijn om herinneringen op te halen. Jon geren begrijpen dat niet altijd." Hoe lang ze het vrijwilligerswerk nog blijft doen? „Zo lang als het gaat." Twee adresjes heeft Corrie Spruit nog in haar 'klantenbestand' staan: een 'mannetje in Hoede- kenskerke' en een 'mevrouw van in de tachtig in Goes', met wie ze wel eens een potje Rummikub speelt. „Maar dat kan ik niet zo goed als Scrabble.'" door Luc Oggel KRUININGEN - De raadsfracties in Reimerswaal willen dat er snel be gonnen wordt met de bouw van een multifunctioneel centrum (mfc) in Yerseke. Kennelijk zo graag, dat er niet al te moeilijk wordt gedaan over een tekort van 1,9 miljoen euro. Sterker, de mees te partijen willen nog wel extra in de buidel tasten voor een cabine- lift, die nu niet in het bouwplan is opgenomen. Het mfc is onderdeel van het ingrij pende plan Yerseke-West en gaat in totaal 10,8 miljoen euro kosten, bleek gisteravond tijdens een extra opinieraadsvergadering; een richt prijs van 8,6 miljoen plus gemeen telijke kosten (zoals grond- en di- rectiekosten) van 2,2 miljoen. Per 1 januari 2008 is 8,9 miljoen beschik baar. Het tekort betekent een extra kapitaallast van 110.000 euro per jaar, die zal moeten worden ge dekt uit het potje voor structurele onvoorziene uitgaves. Woningcor poratie R B Wonen, dat het he le project realiseert, was 10 augus tus al met een richtprijs gekomen, maar die vond het college van bur gemeester en wethouders nog niet goed genoeg onderbouwd. Een tweede, geactualiseerde richtprijs kon eind september wel de goed keuring van het college wegdragen en ook de raad leek zich er gistera vond, ondanks het tekort, in te kunnen vinden. Een definitief be sluit wordt eind deze maand geno men. In extra bezuinigen zien de fracties weinig heil. Meer moeite hebben de partijen PJ5 Reimerswaal heeft 1,9 miljoen te- kort voor de bouw van een multi functioneel centrum in Yerse ke-West, maar de raad doet daar niet al te moeilijk over. met het besluit om het gebouw niet te voorzien van een cabinelift, maar van plateauliften. „Een omis sie" aldus C. Schoof (PvdA). Vol gens het college hebben alle gebrui kers van het mfc echter ingestemd met plateauliften en zou het als nog laten inpassen van een cabine- lift volgens architect L. de Putter 250.000 euro kosten en drie maan den vertraging opleveren. „We hebben er goed over nage dacht, maar vanwege de verwach ting dat zo'n lift weinig gebruikt zal worden en ook vanwege de kos ten hebben we afgezien van een ca binelift", aldus wethouder J. de Kunder. De meeste fracties zijn echter van mening dat een dergelij ke voorziening onontbeerlijk is en dat het niet zo duur hoeft te zijn. Het mfc herbergt straks onder meer twee basisscholen, een kin- deragverblijfj een peuterspeelzaal en een muziekvereniging. De bouw begint in april 2008, eind 2009 moet het klaar zijn. SINT MAARTENSDIJK - Een 34-jarige vrachtwagenchauffeur uit Middel- harnis is gisterochtend rond kwart voor acht gewond geraakt toen hij werd aangereden op de Provincia- leweg in Sint Maartensdijk. Toen de man uitstapte, reed een passerende personenauto tegen zijn been. De 32-jarige bestuurster van de auto reed na de aanrijding door, maar is later aangehouden bij Sint Maartensdijk. SINT-MAARTENSDIJK - De provincie geeft de gemeente Tholen 30.000 euro subsidie voor het opzetten van een local board in Sint-Maar tensdijk. Een local board bestaat uit dorpsbewoners die problemen en de oplossing ervan aandragen. De intentie voor een subsidie was al uitgesproken, maar nu GS het projectplan hebben gezien, zijn ze helemaal overtuigd. THOLEN - Borstvoedingsorganisatie LLL houdt donderdag een informa tiebijeenkomst in Tholen. Ieder een die meer wil weten over borst voeding is welkom. De bijeen komst is van 20.00 tot 22.00 uur op het adres Stoofstraat 8 in Tho len. Voor het bijwonen van de avond wordt een bijdrage ge vraagd. Andere informatiebijeen komsten zijn gepland op 8 novem ber en 6 december. THOLEN - Op de Gemaalweg in Tholen komt volgend jaar een snel heidsremmer. Dat schrijft het colle ge aan de lokale CDA-fractie. Die had onlangs vragen gesteld over het grote aantal hardrijders in de straat. Het college wijst verder op het feit dat aan één kant van de weg al een trottoir is aangelegd om de verkeersveiligheid te vergro ten. GOES - De cursus Reuma Uitge daagd! begint donderdag in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. De cursus is bedoeld voor ieder een vanaf achttien jaar met reuma- toïde artritis, artrose of de ziekte Bechterew. De cursus kost 77,50 eu ro exclusief cursusmateriaal. De cursus wordt zes weken, een avond in de week van 19.00 tot 21.30 uur gegeven. Meer info en aanmelden: www.reumabond.nl. HEINKENSZAND - Het regionaal be stuur van de rooms-katholieke kerk in Zeeland, het dekenaat Zee land, verhuist naar de pastorie van de Heilige Blasiusparochie in Hein kenszand. Het dekenaat heeft ze ven jaar kantoor gehouden in het protestants dienstencentrum De Vuurvogel in Goes, maar dat gaat sluiten vanwege een reorganisatie bij de protestantse kerk. WISSENKERKE - Trouwen op Schou- wen-Duiveland is een peperdure liefhebberij. Op Noord-Beveland kun je juist voor een 'prikkie' in het huwelijksbootje stappen. Dat blijkt uit cijfers van de ge meenten. Trouwen op een doorde weekse dag kost op Schouwen 529,10 euro, ongeacht de locatie en exclusief trouwboekje. Wie op za terdag in het huwelijksbootje wil stappen moet fiks dieper in de bui del tasten: dan wordt 893 euro in rekening gebracht. Met deze tarieven is Schou- wen-Duiveland absolute koploper in Zeeland. Ter vergelijking: gemiddeld vragen gemeenten 273,33 euro voor een huwelijksvoltrekking op de vrijdag middag. Dat is - op zeventien euro na - de helft minder dan Schou- wen-Duiveland vraagt. Het goed koopst is trouwen op Noord-Beve land: 155 euro voor de vrijdagmid dag. De verklaring voor het hoge tarief is dat de gemeenteraad heeft beslo ten dat huwelijksvoltrekkingen kostendekkend moeten zijn. Tij dens een trouwerij zijn twee amb tenaren in de weer en ook de voor bereiding kost het nodige. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Ze doen hun ui terste best, de taxichauffeurs van de regiotaxi voor gehandicapten en ouderenvervoer, maar die tele fooncentrale, ergens ver weg in het land, die werkt niet. Of die werkt nog niet. Regiotaxichauffeur R. Kortekaas uit Goes maakt het dagelijks mee en zijn 'bazin', A. van der Plasse van Connexxion, liet blijken er mee in haar maag te zitten. Ze wa ren gisteravond op een bijeen komst van de WMO-belangen- groep Borsele in Heinkenszand, waar vervoer centraal stond. De WMO-belangengroep Borsele- WMO staat voor Wet Maatschap pelijke Ondersteuning - had het thema 'vervoer' bij de kop gepakt in het kader van de week van de toegankelijkheid. Mensen met een beperking en ouderen kunnen met een beroep op de WMO na 'een keuring' -na een indicatie- ge bruikmaken van de regiotaxi. In dit vervoerssysteem is 1 september veel veranderd. Elke verandering roept vragen op en niet alles werkt in het begin even goed. Alle sprekers in Heinkenszand rie pen de ruim dertig toehoorders gis teravond op vooral met klachten en opmerkingen te komen. „We kunnen van uw klachten altijd le ren", stak wethouder M. Vermue- Vermue (CDA, welzijn) als eerste inleider de vinger in de lucht. Con- nexxion-vertegenwoordigster Van der Plasse deed hetzelfde. Chauf feur Kortekaas hield zich in. Hij wist waarschijnlijk dat er toch wel 'U wilt met de regiotaxi van Hoedekenskerke naar 's-Heerenberg?' vragen zouden komen. „Maar", was hij alvast critici een stap voor, „Ik kan u verzekeren: wij doen echt ons uiterste best." Hij oogstte zelfs een applausje. Na een verkwikkende kop koffie was de zaal aan de beurt. En jawel, ze kwamen, de klachten. Niet over

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34