PZC 'Vriendjespolitiek rond bouwplan' WW 1 Cl Thoolse school groeit flink SNS ft Boete en rijontzegging voor dronken rijder uit Scherpenisse BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 21 27 Schrier en Bart kraken plan veilingterrein in Krabbendijke. wegens succes verlengd gegarandeerd 4,5% rente voor je spaargeld Kindertelefoon Van glorie naar griebus Speurtocht naar de geschiedenis van een monumentenpand Woensdag 10 oktober 2007 Een kind dat wordt voorgelezen pakt later sneller zelf een boek Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Ondernemer G. Schrier van Transportbedrijf Schrier en ex-registermakelaar/- projectontwikkelaar A. Bart zijn een offensief begonnen tegen de woningbouwplannen voor het voormalig veilingterrein in Krab bendijke. Het tweetal heeft gister avond huis aan huis een brief la ten verspreiden, waarin het de ge meente onder meer beticht van vriendjespolitiek. Ook vinden ze dat de Walcherse Bouw Unie (WBU) in Reimerswaal te veel mag. Wethouder J. Sinke werpt de aantijgingen verre van zich. „Er is niets onoorbaars gebeurd." Schrier en Bart noemen het plan onrechtmatig, omdat er sprake zou zijn van een 'bevoordelingscul tuur'. Aan de voorlaatste eigenaar van het terrein, makelaar J. Bij de Vaate uit Zierikzee, is volgens het duo indertijd geweigerd om mee te werken aan een wijziging van het bestemmingsplan, terwijl de huidige eigenaar, het voormalig commissielid P. Allewijn, wel tege moet is gekomen. Schrier, die zelf tot augustus 2005 met zijn trans portbedrijf op het veilingterrein was gevestigd, ligt al jaren in de clinch met Allewijn. Schrier wilde het terrein in 2001 kopen van Bij de Vaate en hoewel de onderhan delingen al in een vergevorderd sta dium waren, zou het vervolgens zijn 'weggekaapt' door Allewijn, volgens Schrier met voorkennis. Talrijke rechtszaken volgden, een aantal loopt nog. In hun epistel, waarmee ze de 'dis- G. Schrier en A. Bart verspreiden huis aan huis een brief waarin ze de gemeente betichten van vriendjespolitiek rond plan veilingterrein in Krabbendijke. cussie op gang willen brengen', he kelen Schrier en Bart ook de 'mo nopoliepositie' die de Walcherse Bouw Unie (die het veilingterrein gaat invullen) in Reimerswaal zou hebben. Daardoor zouden lokale aannemers niets kunnen. Wethou der J. Sinke deelt die mening niet. „We hebben voor de komende ja ren een aantal uitbreidingsplan nen waar alle aannemers een graantje van kunnen meepikken." Ook WBU-directeur G. van Kralin gen verwerpt de aantijging. „Wij richten ons op de bouw van rijtjes huizen en twee-onder-een-kap- pers. Dat wordt normaliter ook niet gedaan door kleinere aanne mers." Sinke noemde de huis-aan-huisactie gisteren 'ver on der de maat'. Hij neemt afstand van de inhoud van de stellingen van Schrier en Bart. „Wat moeten we ermee? We proberen daar een mooi woonwijkje te realiseren, ver der staan wij er buiten." Van Kralingen liet gisteren weten dat de definitieve koopovereen komst met Allewijn inmiddels is gesloten en dat de bouw nog steeds gepland staat voor medio volgend jaar. Daarmee ontkracht hij de stelling van Schrier en Bart dat de WBU niet tot koop zou overgaan zolang er nog rechtsza ken lopen. THOLEN - Het aantal leerlingen van het Westerpoort College in Tho- len is dit schooljaar met maar liefst achttien procent gestegen. Volgens directeur W. Dominicus is de verhuizing van Sint-Maartens dijk naar Tholen-stad zeer positief uitgepakt. Het 'Westerpoort' telt nu 275 leerlingen. Vorig jaar waren dat er nog ruim 230. Dominicus rekent zich overigens nog niet rijk. „Vorig jaar hadden we weinig uitstroom, omdat de vierde klas klein was. Het huidige laatste jaar is een stuk groter. Ik vermoed daarom dat we komend schooljaar wel weer groeien, maar niet zo fors." De extra leerlingen komen voor een deel uit het Bra bantse. „Een ander belangrijk voe- dingsgebied is Tholen zelf Veel kinderen gingen in het verleden van hieruit naar Bergen op Zoom. Er zijn nu zelfs leerlingen in het tweede jaar ingestroomd die vorig jaar nog naar Bergen op Zoom gin gen. Maar er speelt meer mee", vindt Dominicus. „Het is een com binatie van factoren. We hebben een nieuwe opleiding Sport en Vei ligheid, maar ook de invoering van de onderwijsvernieuwing is een belangrijk punt." Spaarrekeningen veranderen nogal eens van rente. SNS Keuzedeposito niet. Daar zet je je spaargeld voor minimaal één jaarvasten krijg je maar liefst 4,5%' rente. Gegarandeerd. Wees er snel bij, dit aanbod geldt toten met 31 oktober 2007. Ook voor ondernemers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op snsbank.nl of snsregiobank.nl. Rente per 27 augustus 2007. Na 31 oktober 2007 zijn rentewijzigingen voorbehouden. Bank SCHERPENISSE - Een 22-jarige inwo ner van Scherpenisse is gisteren in Middelburg veroordeeld tot een boete van duizend euro en een rij ontzegging van een jaar, waarvan de helft voorwaardelijk. De man knalde in juli in Goes met zijn auto op een tegenligger. Hij raakte daarbij gewond. Later bleek dat hij bijna zeven keer de toegesta ne hoeveelheid alcohol had genut tigd. En dat terwijl hij twee weken ervoor ook al was gepakt, nadat hij dronken achter het stuur was gekropen. De officier van justitie eiste een boete van 1290 euro en een rijont zegging van veertien maanden. De rechter hield rekening met het feit dat de man net een eigen bedrijfje heeft en hield het op een lagere straf ZEEUWSE Eu Mi Tip? redactie@pzc.nl Ze krijgen wat te verstouwen, de mensen achter de kindertelefoon. Het éne na het andere verhaal aanhoren, over pesten op school, over ouders die de handen niet thuis kunnen houden. Ca er maar aan staan om een goed ad vies te geven. Petje af. Zeker als je bedenkt dat er kinde ren zijn, die de kindertelefoon voor de lol bellen. Gewoon even testen hoe ze bij de kindertele foon reageren. Je hebt heel goede nepbellers die niet van echte te onderscheiden zijn. Maar 0 wee als je wordt herkend. De hoorn gaat ergeheid op, merkte laatst een vrolijke puber, en dat ge beurt met een gepaste medede ling: 'Jij bent een plaagbeller'. rfli. Rissen GOES - In 1960 legt Goes het havenindustrieter- (AKF) in een Britse hangar uit WO II. Op de voor- uit. Nu, veertig jaar later, zijn de rollen omge- rein aan. Deze luchtfoto uit 1965 staat in het pas grond houthandel Van Riesen. De aanleg van het draaid. Het gebied verpaupert, de hallen staan verschenen boek Goes van boven bekeken 1924- industrieterrein wiste de meeste sporen van de leeg. De Goese archiefmedewerkers A. Barth en 1990. Bovenaan huist Apparaten- en Ketelfabriek oude verdedigingswerken uit. Goes moest voor- L. Moerland hebben het boek samengesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33