SP Hulst stelt vragen over vervuiling Bij het flaneren in de straten van Biervliet sloeg de vonk over Tweemiljoenste Toyota in haven van Zeebrugge Actie de Zonnebloem levert 256 leden op Grote ruilbeurs in Bachten Dieke Zorg om sanering loodvervuiling in Grote Bagij nestraat. Drankrijder voor derde maal voor de rechter Z PZC Woensdag 10 oktober 2007 25 Adriaan Versluijs en Servina van Haneghem zijn 60 jaar getrouwd. door Eugène Verstraeten BIERVLIET - Ze kenden elkaar al van af de lagere school. Maar toch duurde het nog tot in de oorlogsja ren voor ze erachter kwamen dat ze voor elkaar bestemd waren. Gis teren waren Adriaan Versluijs (86) en Servina van Haneghem (85) 60 aar getrouwd. Het feest vierden ze isteren met hun twee kinderen n kleinkinderen met een etentje. In de oorlogsjaren was er voor de augd weinig te beleven", zegt Ser- ina. „Het enige vertier was wat p en neer wandelen op straat." Zo kwamen de meisjes de jongens tegen en andersom en zo kon het gebeuren dat de vonk oversprong. Het echtpaar trouwde na de oor log, in 1947. Beiden zijn geboren en getogen in Biervliet en zijn er ook heel hun le ven blijven wonen. Ze hadden er een kruidenierswinkel die vooral werd gerund door Servina. Adriaan werkte daarnaast in een autogarage. Toen kenden automo bielen weinig geheimen voor hem. Tegenwoordig moeten ze hem niet meer vragen om onder de motor kap te kijken. „De techniek in die auto's is zoveel veranderd. Alle maal met computers en elektroni ca. Daar snap ik niets van." De TERNEUZEN - Een ledenwerfactie van De Zonnebloem in de Kanaal zone heeft 256 nieuwe leden opge leverd. Er meldden zich ook vier vrijwilligers. Daarnaast gaven 25 mensen hun adres door. Ze willen graag deelnemen aan de Zonne bloem-activiteiten en ook bezoek ontvangen. Voorzitter Gino Schuerman van de afdeling Kanaal zone spreekt van een 'prachtig re sultaat'. TERNEUZEN - In Bachten Dieke in Terneuzen wordt zaterdag de Ruil beurs Terneuzen gehouden. Er worden verschillende handelaren uit Nederland en België verwacht. Verzamelaars kunnen onderling postzegels, munten, ansichtkaar ten, telefoonkaarten en andere ver zamelobjecten ruilen. Er staan twee veilingen op het programma. De beurs gaat om tien uur open en duurt tot vijf uur. ZEEBRUCCE - In de haven van Zee- brugge is gisteren de tweemiljoen ste Toyota-personenauto aan land gezet. Toyota startte haar activitei ten in de Vlaamse haven in 20or. Tweeënhalf jaar geleden werd de kaap van één miljoen auto's ge rond. De autofabrikant distribueert de auto's via Zeebrugge over heel Eu ropa. In het logistiek centrum wor den nieuwe Toyota's en Lexussen opgeslagen en gecontroleerd voor dat ze op hun Europese eindbe stemming aankomen. In Zeebrug ge worden ook extra onderdelen door Harold de Puysseleijr HULST - De eerste paal voor het ap partementencomplex aan de Gro te Bagijnestraat in Hulst mag pas de grond in als de gemeente garan deert dat de aanwezige loodvervui ling geen bedreiging voor toekom stige bewoners vormt. Dat stelt de gemeenteraadsfractie van de Socialistische Partij (SP), die schriftelijke vragen over het bouwproject stelt aan het college van burgemeester en wethouders. De SP weet dat tijdens een on langs gehouden informatieavond voor de buurt verteld is dat de bo dem vervuild is met lood. Project ontwikkelaar Iris Vastgoedontwik keling wil die vervuiling afdekken W* De gemeenteraadsfractie van de Socialistische Partij in Hulst stelt kritische vragen over loodvervui ling op de plek in de binnenstad waar appartementen komen. met beton. De SP wil weten of die methode voldoende is om te ga randeren dat de toekomstige bewo ners op geen enkele wijze in aanra king kunnen komen met de ver vuiling. Fractievoorzitter Ger van Unen wijst er in haar brief aan het college op, dat lood een zeer scha delijke stof is. De socialistische raadsfractie vraagt zich in dat licht ook af of het niet beter is om de vervuilde grond af te graven en te vervangen door schone grond. Projectontwikkelaar Gerald Kas van Iris Vastgoedontwikkeling laat weten dat zowel de gemeente als de provincie het saneringsplan voor de bodemverontreiniging heeft goed gekeurd. „We gaan daar een functionele bo demsanering uitvoeren. Dat houdt in dat een deel van de overigens kleine vervuiling mag blijven zit ten. Dat is een algemeen aanvaar de saneringsmethode. Er kan abso luut geen contact zijn tussen de vervuiling en toekomstige bewo ners van de 23 appartementen", laat Kas weten. foto Camile Schelstraete kruidenierswinkel werd na een jaartje of twintig gesloten. Nu geniet het echtpaar van haar rust. Echte hobby's hebben ze niet. Adriaan is een groot sportlief hebber. Hij leest de sportpagina's in de krant dan ook van voor naar achter. Ook als er sport is op televi sie, zit hij voor buis. En Servina? „Die is altijd wel met iets bezig", zegt Adriaan. Burgemeester burgemeester Jan Lonink van Terneuzen kwam giste ren bij hen thuis in de Gentse straat om het jubilerende bruids paar namens het gemeentebestuur te feliciteren. MIDDELBURG - Een 23-jarige inwo ner van Terneuzen had van twee eerdere veroordelingen voor rijden onder invloed weinig geleerd. Voor de derde overtreding nam de politierechter in Middelburg giste ren zijn rijbewijs voor negen maanden in. Ook moet hij een boete van negenhonderd euro be talen. Eind juli was de man aange houden, toen hij na een cafébe zoek tegen een paal was gereden. gemonteerd. Toyota biedt werk aan 180 mensen. Vorig jaar behan delden ze ruim 400.000 auto's. Zeebrugge is de belangrijkste 'auto haven' van Europa. Er worden jaar lijks zo'n twee miljoen auto's en vrachtwagens aan- en doorge voerd. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend dat op grond van artikel 23, lid I, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in samen hang met afdeling 3.4 van de Algemene Wet Bestuursrecht het ontwerp- bestemmingsplan Hoek van I I oktober 2007 tot en met 21 november 2007 ter inzage ligt bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis in Terneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het ontwerpbestemmingsplan Hoek is eveneens integraal te raadplegen via de website www.terneuzen.nl/actueel/ bestemmingsplan. Voor de bebouwde kom van Hoek is een aantal bestemmingsplannen van toepassing die qua opzet en bestemmingsmethodiek van elkaar verschillen. Daarnaast worden ruimtelijk-functioneel samenhangende gebieden in afzonderlijke bestemmingsplannen geregeld. Het (ontwerp)bestemmingsplan Hoek heeft tot doel het onderbrengen van de bebouwde kom van Hoek in één samenhangende, eensluidende en actuele juridisch-planologische onderbouwing en regeling. Gedurende de inzagetermijn kan iedereen schriftelijk of mondeling een ziens wijze indienen bij de Raad van de gemeente Terneuzen, postbus 35,4530 AA Terneuzen. Mondelinge zienswijzen kunnen, nadat hiervoor een afspraak is gemaakt, naar voren worden gebracht bij mevrouw Missiaen, tel. 01 15-455 400. Tevens is het mogelijk om uw zienswijze via de gemeentelijke website kenbaar te maken. U vindt daar tevens informatie over de verdere afhandeling van uw zienswijze. Terneuzen, 10 oktober 2007 Burgemeester en wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29