Zeeland Sluis biedt beide supers 'maatwerk' 'Socks of standing' vonden Verkeersouders Axel willen maatregelen 22 I Woensdag 10 oktober 2007 PZC GS volgens gemeente ook niet tegen Ciooo aan rand Breskens. Ongeval op kruispunt Oudeweg-Buitenweg aanleiding van verzoek. Kindertelefoon door René Hoonhorst MIDDELBURC - De gemeente Sluis biedt de twee supermarkten in Breskens 'precies dezelfde moge lijkheden', betoogde beleidsambte naar planologie Christianne Lu- teijn gisteren voor de voorzienin- genrechter in Middelburg. Een nieuwe Plus en een uitgebrei de Ciooo krijgen hetzelfde winkel vloeroppervlak en daarmee houdt het vissersdorp een gezonde detail handelsstructuur, meldde Luteijn. Ze ontkende dat Sluis met twee maten meet. De gemeente wijkt niet af van het beleid om winkels in het centrum te concentreren. Maar Ciooo heeft al een historie aan de rand van de stad en er er is 'fysiek' gewoon geen ruimte in het dorpscentrum. Dat GS het daar mee eens zijn, bewijst de verkla ring van geen bezwaar, betoogde de beleidsambtenaar. De advocaten van Plus en slijterij De Vuurtoren wilden de bewering dat er geen ruimte in het centrum is graag onderbouwd zien. Maar Luteijn meldde dat de zoektocht 1^ C1000 moet groter worden om aan eisen consument te voldoen. De uitbreiding leidt niet tot ont wrichting van het winkelbestand in het centrum, verwacht Sluis. door Eugène Verstraeten AXEL - De verkeersouders van de Antoniusschool in Axel vragen de gemeente Terneuzen maatregelen te nemen op de kruising Oude weg-Buitenweg. De omleiding daar vanwege bouwactviteiten heeft al geleid tot veel kritiek. Hun vrees voor ongelukken werd vori ge week bijna waarheid, toen een ongeval met een fietsend meisje en een achteruitrijdende dieplader ZEEUWSE ALMANAK Ze krijgen wat te verstouwen, de mensen achter de kindertelefoon. Het éne na het andere verhaal aan horen, over pesten op school, over ouders die de handen niet thuis kunnen houden. Ga er maar aan staan om een goed advies te geven. Petje af. Zeker als je bedenkt dat er kinde ren zijn, die de kindertelefoon voor van Plus-uitbater Ronald Lohman voldoende aantoonde dat er 'te weinig draagvlak' is voor een su per aan het Oranjeplein. Ze voeg de er aan toe dat geschikte panden niet voor het oprapen liggen, ter wijl de infrastructuur in het dorps- hart niet is berekend op de aanwe zigheid van twee supermarkten. Dat Lohman duurder uit is in het centrum kan de gemeente 'niet worden aangerekend'. De advocaat van Ciooo stelde dat zowel Plus als De Vuurtoren vooral uit con- currentieoverwegingen tegen een grotere super aan de rand van het dorp ageren. Hij betoogde dat Ciooo niet uitbreidt om meer klan ten te trekken, maar vooral om aan de eisen van klanten te vol doen. Consumenten vragen tegen woordig om meer kant-en-klaar- maaltijden en verse waar en wil len tevens keus uit diverse product aanbieders. Ciooo moet in die vraag mee. De 'sterke-drankenmo- dule' moet wettelijk in een aparte ruimte zijn gevestigd, maar hoort volgens de raadsman wel bij de su permarkt. Uitbreiding van de Ciooo leidt in geen geval tot 'duur zame ontwrichting' van het win kelbestand, stellen Ciooo én ge meente. Rechter G. van Unnik doet vrijdag uitspraak. Hij zal zich beperken tot een oordeel over het juist toepassen van procedures en laat zich niet leiden door onmin uit het verleden, waarschuwde hij de kibbelende partijen alvast. maar net goed afliep. De verkeers ouders waren nog maar net met de kinderen een kijkje gaan ne men op het gevaarlijke punt. De kinderen vinden vooral de bussen heel eng, de snelheid waarmee ge reden wordt en het snel voorste ken van de auto's. De alternatieve route naar school is volgens de ver keersouders ook niet veilig. Ze heb ben wel ideeën om de situatie veili ger te maken: eenrichtingsverkeer op de Buitenweg, bussen via een andere route leiden, een parkeer verbod op de Buitenweg bij de winkels, goede verlichting op de bouwplaats en verkeerslichten. Tip? redactie@pzc.nl de lol bellen. Gewoon even testen hoe ze bij de kindertelefoon reage ren. Je hebt heel goede nepbellers, die niet van echte te onderscheiden zijn. Maar o wee als je wordt herkend. De hoorn gaat ergeheid op, merk te laatst een vrolijke puber, en dat gebeurt met een gepaste medede ling: 'Jij bent een plaagbeller'. Ruim twintig jaar na de sluiting van de fabriek aan de Steensedijk in Hulst herleeft volgende week op de bijeenkomst voor het oud-personeel van Mi-lock heel even de glorietijd van de 'socks of standing'. door Harold de Puysseleijr Natuurlijk vielen er wel eens harde woorden op de werkvloer. Als de ge plande levertijd van een partij sok ken niet gehaald dreigde te wor den, bijvoorbeeld. Maar bovenal beklijft in een gesprek met drie he ren die jarenlang voor het bedrijf werkten de sfeer van saamhorig heid: met z'n allen de mouwen op stropen en niet te beroerd zijn om werk te verzetten dat eigenlijk niet in je functieomschrijving paste. Veel werknemers beschouwden dé Mi-lock zelfs een beetje als hun eigen bedrijf, zegt Wilfried Baart (62), die ruim twintig jaar diverse functies bij het bedrijf vervulde. Zó sterk was de binding bij de on derneming die jarenlang de toon aangevende en grootste werkgever van Hulst was. Mi-lock soeks en hippe varianten als de Popsox vonden hun weg in de jaren vijftig tot en met zeventig over de hele wereld. Mi-lock was een begrip in heel Europa. Zeker in de eigen branche. „De grote concurrenten kwamen écht wel kijken naar onze show", zegt oud-medewerker Theo Maes. Samen met Baart organiseerde hij de reünie van oud-werknemers, Historie in een notendop »- Emile Lockefeer stichtte op 1 mei 1910 een bescheiden trico- tagebedrijf in de binnenstad van Hulst. »- In 1919 kocht hij de leegstaan de bierbrouwerij aan de Steen sedijk. Die bouwde hij in korte tijd om tot breifabriek. De grote bloei kwam toen het bedrijf stopte met de fabricage van bovenkleding en zich volle dig ging richten op de produc tie van sokken en kousen. De capaciteit lag in de topjaren op 3000 dozijn paar sokken per week, oftewel 4 miljoen sokken per jaar. In 1985 ging het bedrijf failliet. De Mi-lockreünie De oud-werknemers komen vrijdag 19 oktober vanaf 16 uur bijeen in De Halve Maan in Hulst. De reünisten kunnen niet al leen herinneringen ophalen met hun oud-collega's. Ook wordt op groot scherm een bedrijfsfilm vertoond over Mi-lock in de periode 1955-1970. Meer dan 250 oud-personeels leden hebben zich al aange meld voor de bijeenkomst. Meer informatie over de reünie bij Theo Maes, 0114-313209 of milockreunie@zeelandnet.nl. die op 19 oktober wordt gehou den. Het idee werd vorig jaar geboren tijdens het verjaardagsfeest van 'meneer Waker' Lockefeer. De 81-jarige Lockefeer is het enige nog levende directielid. „Het was een familiebedrijf, maar als werkne mer was je een deel van die fami lie", zegt Baart. Hij werkte 22 jaar voor het bedrijf en maakte behal ve de gloriejaren ook de onder gang van de Hulster sokkenindus- trie mee. De moordende concur rentie uit Oost-Europa en China werd Mi-lock in 1985 fataal. „Later maakte ik bij andere bedrij ven een sfeer mee die veel killer en strakker was. Zeg nou zelf, je kent in grote bedrijven tegenwoor dig toch vaak je eigen baas niet eens meer persoonlijk. Die verhou dingen lagen bij Mi-lock totaal an ders. Zo is mij de samenwerking met meneer Waker nog heel goed bijgebleven. De tijd dat we samen beurzen bezochten in Keulen en Parijs. Of winkels in bijvoorbeeld Antwerpen bezochten om te kij ken wat de concurrentie deed." De naam Mi-lock werd door de fa milie Lockefeer in samenwerking met een Amsterdams reclamebu reau bedacht en vormgegeven. 'So eks of standing', zo luidde de slo gan in het logo van het sokken- merk. „Het is een afkorting van mijn va ders naam, Emile Lockefeer. Maar die had er zelf moeite mee. Hij vond het maar een vreemde naam", aldus de aimabele Waker Lockefeer. Hij zat gedurende 31 jaar in de directie van het bedrijf. Eerst met zijn twee oudere broers. Na hun overlijden kwam hij al- Walter Lockefeer,Theo Maes en Wilfried Baart (vlnr) bij de straat die ver wijst naar hun vroegere werkgever. foto Camile Schelstraete leen aan het roer van Mi-lock te staan. Lockefeer noemt Theo Maes (71) en wijlen Honoré de Gucht als zijn rechterhanden. Dat Maes bij het bedrijf zou gaan werken, was volgens hem in zijn familie 'een uitgemaakte zaak'. Zijn vader werkte er veertig jaar en ontpopte zich tot steun en toe verlaat van toenmalig directeur Emile Lockefeer. „Direct na de middelbare school ging ik er als jong broekie werken. Dat was van zelfsprekend." Maes blikt vooral met plezier te rug op de omgang met mensen in de fabriek. En op de tijd dat hij er met een Mi-lock busje opuit trok om nieuw personeel te werven. i „Een breier was een breier, maar f de andere functies in het bedrijf werden flexibel ingevuld, weet Baart. „Dat was meteen ook de i kracht van het bedrijf. Als er er- gens een gat viel omdat er iemand ziek werd, sprong een ander met een bij." Oprichter Emile Lockefeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 26