PZC Beperking koopzondagen is kans GS: 'Geen probleem traumaheli' Dialyse scoort hoog 21 Driemaal gered fcl#%5awl I ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 27 Sluis en Hulst rekenen op behoud van verworven rechten. wegens succes verlengd gegarandeerd 4,5% rente voor je spaargeld SNS Hulpdiensten hebben geen last van verschil in communicatiesystemen. Er zit weer muziek in De Musici Speurtocht naar de geschiedenis van een monumentenpand Woensdag 10 oktober 2007 Een kind dat wordt voorgelezen pakt later sneller zelf een boek Tip? redtern@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Het kabinetsvoornemen aet aantal koopzondagen te beper ken voor veel steden, is voor de drie Zeeuws-Vlaamse koopstadjes geen bedreiging maar juist een mooie kans. Dat zegt Hans Enkelaar, voorzitter van Stichting Sluis Promotie. Hij huldigt het principe 'de een zijn dood is de ander zijn brood'. Vol gens hem lijdt het geen twijfel dat Sluis, Hulst en Sas van Gent hun vele decennialange opgebouwde recht op koopzondag mogen be houden. „Als het kabinet een eind maakt aan de ongebreidelde koop zondagen elders in het land, dan is dat voor ons in Zeeuws-Vlaande- ren alleen maar goed. Het publiek wil op zondag toch ergens heen en dan kunnen ze fijn bij ons te recht. Het is meteen een mooie ge legenheid om de discussie over meer parkeerruimte voor Sluis weer eens aan te zwengelen." Het kabinet neemt gemeenten on der de loep die meer dan twaalf koopzondagen per jaar toestaan. Minister Van der Hoeven (Econo mische Zaken) vindt dat gemeen ten duidelijker moeten onderbou wen waarom de winkels vaker op zondag open zouden mogen zijn. De uitzonderingsregel gaat op voor plaatsen met een toeristisch gebied en momenteel passen 157 PJ* De koopstadjes Hulst, Sluis en Sas van Cent vrezen de beper king van koopzondagen niet. Zij menen juist te gaan profiteren van de strengere regelgeving. van de 443 gemeenten die uitzon deringsregel toe. „Zoals Lelystad", zegt Theo Mat- theeuws, voorzitter van onderne mersvereniging Hulst Vestingstad. „Vertel mij eens wat er toeristisch is aan Lelystad. In zulke gevallen vind ik het terecht dat het kabinet de regels strenger wil gaan toepas sen." Net zoals Enkelaar is Mat- theeuws niet bang voor het hachje van zijn stad. „Als we moeten be wijzen dat Hulst een toeristische stad is, dan lijkt me dat niet be paald moeilijk." Mattheeuws voelt er weinig voor het kabinet nu al te bestoken met Zeeuws-Vlaamse brieven over de noodzaak voor het behoud van de koopzondag. „Eerst maar eens de details van Van der Hoevens plan afwachten." Enkelaar en zijn collega uit Sas van Gent, Maarten Torbijn van Sas '70, vinden dat een brief richting Den Haag geen kwaad kan. Torbijn: „De zondagomzet bedraagt zo'n dertig procent van de weekomzet in Sas van Gent. Dat lijkt me ge noeg bewijs dat het behoud van de koopzondag voor Sas essentieel is." NEELTJE JANS - Voor de derde keer dit jaar is de KNRM gisteren uitge rukt voor het schip De Ark. Het stalen motorjacht dreigde gister middag te zinken op de Ooster- schelde. De schipper ontdekte een lekkage en riep hulp in. „Bij alle drie de acties was er sprake van een paniektoestand van de schip per van het jacht", zegt K. Groene- veld van de KNRM. I Spaarrekeningen veranderen nogal eens van rente. SNS Keuzedeposito niet. Daar zet je je spaargeld voor minimaal één jaar vast en krijg je maar liefst 4,5%' rente. Gegarandeerd. Wees ersnel bij, dit aanbod geldt toten met 31 oktober 5007. Ook voor ondernemers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op snsbank.nl of snsregiobank.nl. Rente per >7 augustus 1007. Na 31 oktober 2007 zijn rentewijzigingen voorbehouden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De afdeling dialyse van Zorgsaam ziekenhuis in Ter- neuzen komt als één van de beste dialyse-afdelingen van Nederland uit de bus. Dat blijkt uit een kwali- teitstoets die de Nierpatiënten Ver eniging Nederland heeft laten uit voeren. Er werden ongeveer 50 dialyse-af delingen in het land getoetst aan de hand van een landelijke vragen lijst. Die werd aangevuld met tien vragen die in overleg met de cliën tenraad en een vertegenwoordi ging van de dialysepatiënten zijn opgesteld. Het onderzoek is dus vanuit klantenperspectief uitge voerd. Dat maakt volgens Zorg saam de resultaten ervan 'bijzon der waardevol'. Er liggen nog wel enkele aanbevelingen en verbeter- punten. De afdeling gaat daarmee komend jaar aan de slag. MIDDELBURG - Er zijn tot nu toe geen signalen dat er problemen zijn met de communicatie tussen de Brugse traumahelikopter en de Nederlandse hulpdiensten. Gede puteerde Staten antwoorden dat op vragen van Statenlid Johan Ro besin van de Partij voor Zeeland. Volgens Robesin zou de communi catie niet goed verlopen nadat de traumaheli is opgestegen. De Bel gische helikopter en de Nederland se hulpdiensten zijn namelijk uit gerust met twee verschillende communicatiesystemen. Die zijn met het oog op toekomsti ge samenwerking wel gebaseerd op de Europese standaard, maar de koppeling laat nog op zich wachten. Daarom had Robesin ge vraagd de traumaheli uit te rusten met een portofoon die aangeslo ten is op het Nederlandse C2000 systeem. GS beamen dat het van essentieel belang is dat beide systemen met elkaar kunnen communiceren. In de praktijk is het college echter niet gebleken dat het verschil in systemen problemen veroorzaakt. „Mocht zulks wel het geval zijn, dient nagegaan te worden hoe dit kan worden opgelost", aldus GS. GS zijn bereid een financiële bij drage te 'overwegen', indien inves teringen om die reden noodzake lijk zijn. TERNEUZEN - Het beeld De Musici voor de Grote reren. Het beeld krijgt meteen ook een grote vandalisme werd op maandagochtend ontdekt Kerk in de Noordstraat in Terneuzen staat er over schoonmaakbeurt. Het beeld uit 1960 van de in door Bram stoffels van het Coördinatie Manage- een paar dagen weer piekfijn bij. Beeldhouwer en 1990 overleden Ubbo Scheffer werd enkele we- ment. Hij verzamelde de brokstukken die restau- restaurateur Luc Inghels uit Walsoorden is mo- ken geleden in het weekend door onbekenden rateur Inghels inmiddels weer heeft vastgelijmd, menteel bezig het zandstenen sculptuur te repa- vernield. De muzikanten werden onthoofd. Het foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25