PZC Twijfel over aanleg N57 neemt toe 21 Supermarkt Veere dichterbij Oponthoud verwacht bij werk aan Nieuwe Vlissingseweg WALCHEREN 30 en 31 27 Ministerie van Verkeer heeft meer tijd nodig om geld te vinden. wegens succes verlengd gegarandeerd 4,5% rente voor je spaargeld SNSft Plaagbeller Veerse tunnelkas krijgt respijt tot 2010 Speurtocht naar de geschiedenis van een monumentenpand Woensdag 10 oktober 2007 Een kind dat wordt voorgelezen pakt later sneller zelf een boek Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Het ministerie van Verkeer heeft meer tijd nodig om geld te vinden voor de aanleg van de N57 in Veere. Waarschijnlijk wordt de aannemer vandaag om uitstel gevraagd. Dat zegt gedeputeerde T. Poppe- laars (verkeer). Volgens hem wordt aan de aannemer gevraagd tot 1 december geduld te hebben en toch de prijs te garanderen die hij heeft gevraagd. Die prijsgaran tie eindigt op 31 oktober. Poppelaars krijgt steeds minder vertrouwen in een goede afloop, geeft hij toe. „Ik heb het gevoel dat het steeds moeilijker wordt. Van daag wordt een belangrijke dag. Af hankelijk van een eventueel uit stel, zal de gemeente Veere zich be zinnen op vervolgstappen." Rijkswaterstaat komt 20 miljoen euro tekort voor de aanleg van de nieuwe Dammenroute tussen Mid delburg en Vrouwenpolder. Zelfs projectleider H. Jager zegt niet te weten hoever de zoektocht naar geld gevorderd is. „Ik heb geen hel derheid voor onszelf, dus ook niet voor anderen. Het gaat in elk geval niet soepel, snel of flitsend. Er zijn een paar afspraken gemaakt maar ook weer afgezegd. Er is wel spra ke van grote inspanningen om de noodzakelijke gegevens boven wa ter te halen, maar ik heb geen zicht op de reacties en de stand van zaken. Ook voor mij is het een kwestie van afwachten. Ik kan dit Volgens gedeputeerde Poppe- laars vraagt het ministerie van daag een maand respijt bij de aannemer. Zijn vertrouwen in een goede afloop neemt af. proces niet zelf beïnvloeden. Het besluit is nu aan de minister." Minister Eurlings heeft sinds giste ren een brief op zijn bureau liggen van het departement Zeeland van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Deze belangenorganisatie voor onderne mers dringt aan op een snelle aan leg van de N57 en spreekt in het belang van de Zeeuwse economie en de weggebruikers zelfs het 'on aanvaardbaar' uit over uitstel. Jager is blij met deze en andere steunbetuigingen die de laatste we ken zijn gestuurd. „Of die brieven helpen, is moeilijk in te schatten, maar ik denk het wel." Mocht het ministerie niet met genoeg geld over de brug komen, dan is het project 'terug bij af, constateert ge deputeerde Poppelaars. „Dan moet er een nieuw ontwerp ko men en een nieuw bestemmings plan, dan moeten andere verkeers knelpunten alsnog worden opge lost en ook dan moeten we nog geld zien te vinden." De aanleg van de N57 gaat in Mid delburg wel door. Dat maakt aan leg in Veere zo noodzakelijk, vindt Poppelaars. „Het wordt lastig als de weg straks boven Middelburg in een weiland eindigt." door Emile Calon VEERE - De kans dat Veere weer een supermarkt krijgt is weer iets groter. Een plaatselijke onderne mer is namelijk bereid een ge bouw voor tien tot vijftien jaar te verhuren zodat het probleem van de locatie nu lijkt opgelost. Voorzitter H. Muschter van de Stadsraad Veere wil de naam van die ondernemer noch de exacte lo catie nu al prijsgeven. Hij bena drukt dat er nog tal van gesprek ken gevoerd moeten worden eer Veere daadwerkelijk weer een su permarkt heeft. Begin november 2002 sloot de laat ste Veerse supermarkt zijn deuren. Sinds die tijd hopen de inwoners dat een ondernemer weer zo'n winkel in het stadje opzet. Musch ter wijst er wel op dat de nieuwe supermarkt zeker niet grootschalig van opzet zal zijn. De gehandicap tenorganisatie Talant heeft interes se om die supermarkt te runnen. Deze organisatie laat verstandelijk gehandicapten in zo'n supermarkt werken. Inkooporganisatie De Spar levert de goederen. Samen hebben die twee nu reeds zeventien van derge lijke winkels. Ook willen ze dat aantal snel uitbreiden tot 24. VEERE - De tunnelkas aan de Bosweg bij Veere mag tot maart 2010 blijven staan. Met dat com promis kunnen eigenaar van de kas, J. Geschiere, de Stichting Veere en de gemeente Veere uit de voeten, laat de gemeente weten. Geschiere bouwde in 1987 de tunnelkas zonder daar een vergunning voor aan te vragen. Het bouwwerk staat echter binnen de grenzen van het beschermde stadsgezicht van Veere en daar is zulke bebouwing volgens het bestemmings plan niet toegestaan. Reden voor de Stichting Veere, die zichzelf als doel stelt om het stads- schoon van Veere te 'herstellen en te verbete ren', om de gemeente te vragen op te treden. Ei genlijk zou de gemeente vanaf 1 oktober een dwangsom opleggen, nadat Geschiere al een half jaar uitstel had gekregen. Na overleg met alle par tijen is het compromis van maart 2010 eruit ge rold. Die datum valt nog precies in de huidige col legeperiode, een voorwaarde van verantwoorde lijk wethouder Bostelaar. foto Lex de Meester Spaarrekeningen veranderen nogal eens van rente. SNS Keuzedeposrto niet. Daar zet je je spaargeld voor minimaal één jaarvasten krijgje maar liefst 4,5%* rente. Gegarandeerd. Wees er snel bij, dit aanbod geldt tot en met 31 oktober 2007. Ook voor ondernemers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op snsbank.nl of snsregiobank.nl. Rente per 27 augustus 2007. Na 31 oktober 2007 zijn rentewijzigingen voorbehouden. Bank MIDDELBURG - Het verkeer op de Nieuwe Vlissingseweg tussen Mid delburg en Vlissingen moet de ko mende week vier nachten reke ning houden met wat vertraging. Delen van de weg worden geasfal teerd en er worden nieuwe detec- tielussen in het asfalt gelegd. Het gaat om de kruispunten bij de Stromenweg, het stuk weg ter hoogte van de Vrijburgstraat en een gedeelte ter hoogte van de Draaibrug bij West-Souburg. Telkens wordt één rijbaan afgezet, het verkeer wordt over de andere rijbaan geleid. De brandweer en de ambulances mogen gebruikma ken van de parallelweg. Het werk vindt plaats in de nachten van donderdag op vrijdag, vrijdag op zaterdag, maandag op dinsdag en dinsdag op woensdag. Tip? redactie@pzc.nl Ze krijgen wat te verstouwen, de mensen achter de kindertelefoon. Het éne na het andere verhaal aanhoren, over pesten op school, over ouders die de handen niet thuis kunnen houden. Ga er maar aan staan om een goed ad vies te geven. Petje af. Zeker als je bedenkt dat er kinde ren zijn, die de kindertelefoon voor de lol bellen. Gewoon even testen hoe ze bij de kindertele foon reageren, je hebt heel goede nepbellers die niet van echte te onderscheiden zijn. Maar o wee als je wordt herkend. De hoorn gaat er geheid op, merkte laatst een vrolijke puber, en dat ge beurt met een gepaste medede ling: 'jij bent een plaagbeller'. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23