Van Geel niet blij met vertrek Ten Cate Spelers Ajax hebben vertrouwen in hulptrainers 33 36 36 Adrie Koster waarschijnlijk tijdelijk hoofdtrainer Ajax. Assistenten Ten Cate hebben vertrouwen in klus bij eerste elftal. Arjan Smalheer nieuwe leider topscorersklassement \m jiÉfeSl Dinsdag 9 oktober 2007 Hockeyer Arjen de Vries verlegt zijn grenzen Tip? sport@pzc.nl door Dick Sintenie AMSTERDAM - Henk ten Cate kan bij Chelsea aan de slag als veldtrai- ner. Ajax heeft een akkoord be reikt met de Londense club over een afkoopsom voor de trainer. De verwachting is dat Adrie Koster, coach van Jong Ajax, de taken van Ten Cate tijdelijk overneemt. Martin van Geel, technisch direc teur van Ajax, vindt dat de club voor een voldongen feit is ge plaatst. Dat zei hij gisteren op een inderhaast belegde persconferen tie. „Als de hoofdtrainer, de spin in het web, de belangrijkste man in de club, met klem en bij herha ling vraagt om naar Chelsea te mo gen dan kun je bijna niet anders dan medewerking verlenen." Van Geel was zichtbaar teleurge steld over de handelwijze van Chelsea en Ten Cate. „Chelsea heeft Ten Cate buiten ons mede weten om benaderd en Henk is zonder dat wij daarvan wisten naar Londen gegaan om te praten. Maar ik ga hier niet Ten Cate pu bliekelijk ter verantwoording roe pen." En over de rol van Chelsea: „Daar doe ik geen mededelingen over, maar ik denk niet dat dit zo hoort." Ajax, dat niets wil zeggen over de hoogte van de afkoopsom, had Ten Cate aan zijn doorlopen de contract (juli 2008) kunnen houden, maar de vrees bestond dat de trainer de komende maan den meer met zijn hoofd in Lon den dan in Amsterdam zou zijn en dat hij aan scherpte zou verliezen. Van Geel: „Maar dit komt op een heel vervelend moment. We zijn pas een paar maanden onderweg en hadden de intentie het seizoen op een goede manier met elkaar af te maken." Of de uitschakeling tegen Dinamo Zagreb in het Uefa-Cuptoernooi (3-2 nederlaag) en het gelijkspel bij Sparta (2-2) verband houden met de flirt tussen Ten Cate en Chelsea Henk ten Cate schreeuwt de longen uit zijn lijf tijdens de wedstrijd tegen Sparta (2-2). Het was zijn laatste duel als trainer van Ajax. foto Olaf Kraak/EPA wist Van Geel niet. Wel wist hij dat het nieuws een dag voor de wedstrijd tegen Zagreb was uitge lekt. Zaterdag, een dag voor de wedstrijd tegen Sparta, nam Ten Cate al min of meer afscheid van de spelersgroep. „Henk heeft toen gezegd dat het wel eens zijn laatste training zou kunnen zijn." Vijftien maanden na zijn aanstelling ver laat Ten Cate Ajax voor een 'grote club, met grote spelers en een groot salaris', aldus Van Geel, die nog altijd achter de keuze van toen staat. „Ten Cate heeft natio naal naar behoren gepresteerd. Vo rig seizoen misten we de titel op één doelpunt en op dit moment staan we tweede. Hij heeft passie gebracht, hij heeft Ajax beter laten voetballen dan de periode daar voor. Alleen internationaal is het niet goed gegaan." De aankopen die onder Ten Cate zijn gedaan, zijn óók de aankopen van Van Geel, benadrukte de tech nisch directeur. „Over alle spelers die zijn gekomen, waren we het beiden eens." De verwachting is dat Adrie Koster, trainer van Jong Ajax, het roer bij het eerste elftal tijdelijk overneemt. Dat kan ook tot het einde van dit seizoen zijn. Van Geel: „We gaan op zoek naar de best denkbare coach voor Ajax, maar het kan goed zijn dat die kan didaat op dit moment vastligt bij een andere club of voetbalbond." Van Geel zegt te weten wat er in WJ Ajax' technisch directeur Martin van Ceel is teleurgesteld over het vertrek van trainer Henk ten Cate naar Chelsea. Er nog niks bekend over een nieuwe coach. de spelersgroep leeft, maar dat hij bij de keuze van een tussenpaus én een nieuwe hoofdtrainer zijn oren niet laat hangen naar de voet ballers. „Dat heb ik nog nooit ge daan. Voetballers hebben hun ei gen belang en wij moeten denken en handelen in het belang van Ajax." De technisch directeur wil de niet zeggen of Marco van Bas ten en John van 't Schip, de huidi ge bondscoaches van het Neder lands elftal, in beeld zijn als opvol gers van Ten Cate. „Ik ga niet in op namen." door Dick Sintenie AMSTERDAM - Ajax zoekt de tijdelij ke opvolger van trainer Henk ten Cate in eigen gelederen. De spelers groep van Ajax heeft het vertrou wen uitgesproken in de huidige as sistenten Hennie Spijkerman en Alfons Groenendijk. Beiden werkten gisteren met een deel van de selectie de gebruikelij ke hersteltraining af Maar de kans lijkt groter dat Adrie Koster, trai ner van Jong Ajax, vanaf vandaag voor de groep staat. „De spelers hebben aangegeven dat er voldoende respect en ver trouwen is om met ons te wer ken," zei Groenendijk, die gisteren aandachtig toehoorder was tijdens de persconferentie van technisch directeur Martin van Geel. „En wij zullen er zeker niet voor weglopen. Ik kom weliswaar net van de cursus, maar voor Hennie ligt dat anders. Hij is veel meer er varen. En we werken prima sa men." Toch kan Groenendijk het zich voorstellen dat Ajax een 'fris ge zicht' voor de groep wil. „Dan zal ik niet teleurgesteld zijn en die be slissing respecteren. Het verandert niets aan de rol die Hennie en ik nu al hebben." Groenendijk, Spijkerman en Ten Cate werkten de afgelopen vijftien maanden nauw samen. De assis tenten werden door de hoofdtrai ner op de hoogte gebracht en ge houden over de belangstelling van Chelsea. „Ik heb Henk gezegd dat hij die kans moet pakken. Hij krijgt na Barcelona opnieuw de mogelijk heid om in de absolute top te wer ken. En ik gun het hem ook." Vreemd is het wel, zegt Groenen dijk, dat de samenwerking zo abrupt eindigt. „Maar Chelsea wil de haast maken en niet wachten tot het eind van het seizoen. Dat soort clubs krijgt meestal wat ze willen." Het geeft aan hoe hectisch het er soms toe gaat in de voetbalwereld. „En zeker bij Ajax is het altijd wel onrustig, maar ik heb gemerkt dat ik daar goed tegen kan." Eén doel punt kan een wereld van verschil maken. „Het verschil tussen een lauwerkrans en pek met veren," zegt Groenendijk. „Als we vorig seizoen één doel punt meer hadden gemaakt en kampioen waren geworden, dan hadden we ons direct geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League en hadden wij hier nu niet gestaan. Daar ben ik van overtuigd." Groenendijk voetbalde in de sei zoenen 1991-92 en 1992-93 voor Ajax. In die periode dwong hij on der de toenmalige trainer Louis van Gaal geen basisplaats af Hij is een oude bekende van Henk Ten Cate, want in de seizoenen 1995-96 en 1996-97 was die zijn trainer bij Sparta. Alfons Groenendijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55