Toekomstvisie Veere is onvolledig Z.60Ï Veel minder lammetjes dan vorig jaar bij Zuid-Bevelandse kudde Schipper moet weer de cel in mil Man cel in voor mishandeling Sound of Music door Ter Reede Auto in de sloot Op- en aanmerkingen van Stadsraad zijn niet meegenomen. Flinke schadepost door uitbraak blauwtongvirus. Werk aan de weg in het centrum van Vlissingen 11 W PZC Dinsdag 9 oktober 2007 I 25 door Emile Calon VEERE - De toekomstvisie Veere Anno is niet volledig. In dat rap port, waarin een viertal toekomst visies staan met betrekking tot Veere, zijn de laatste reacties van de plaatselijke Stadsraad en de Middenstandsvereniging niet ver werkt. Mogelijk zijn de laatste reac ties van anderen ook niet in dat stuk verwerkt, zo bleek gistera vond tijdens de vergadering van de Stadsraad. De leden van de Stadsraad zijn ver baasd dat hun op- en aanmerkin gen niet zijn meegenomen. Ze gaan de gemeente en het bureau dat de toekomstvisie schreef dan ook vragen waarom hun definitie ve reacties niet zijn verwerkt in het rapport dat ruim een week ge leden werd gepresenteerd. Leden van de Stadsraad vrezen dat er nu niets meer met hun op- en aan merkingen wordt gedaan. Het rapport is opgesteld in samen werking met inwoners en belange norganisaties en laat zien wat die vinden dat er met Veere moet ge beuren in de toekomst. Zo wordt er onder meer gepleit voor meer woningbouw, een strandje, een au tovrije kaai en het beter benutten van de Grote Kerk door in dat mo numentale gebouw meer activitei ten te houden of het zelfs om te bouwen tot een luxe hotel of een 1^ In een rapport over de toekomst van Veere ontbreken een aantal op- en aanmerkingen van de Stadsraad. Ze gaan de gemeente om uitleg vragen. appartementencomplex. Op 18 ok tober wordt er in die kerk gespro ken over het rapport. Voor die da tum moet volgens de Stadsraad duidelijk zijn waarom er selectief omgesprongen is met de reacties van minstens twee belangrijke groeperingen. Tijdens de Stadsraad bleek ook de onvrede over het autobeleid in de kern. Veel inwoners willen dat ze ker het oude gedeelte van hun stadje autovrij wordt. Ze hebben het idee dat die wens niet serieus wordt genomen door de gemeen te. Voorzitter H. Muschter gaf daar voor twee voorbeelden. In augus tus is in opdracht van de gemeen te een verkeerstelling uitgevoerd. Dat is volgens hem minstens een maand te laat, omdat juli een veel drukkere maand is qua verkeers overlast. Hij wees ook naar de po gingen vorig jaar om de snelheid van het verkeer op de Kaai te me ten. Dat gebeurde volgens hem op een plek waar auto's nog niet hard kunnen rijden. Door dat soort me tingen wordt volgens hem bij voor baat getracht discussies over het weren van auto's de kop in te druk ken. VLISSINGEN - Bezoekers van het centrum van Vlis- gewerkt aan de Bussestraat (herbestrating) en de vard De Ruyter. Over vijf weken moet dat werk singen moeten opnieuw rekening houden met af- Spuistraat (foto). Zodra het bestratingswerk aan klaar zijn. Bewoners en winkeliers worden door sluitingen vanwege werkzaamheden. Dezer we- de Spuistraat begint, wordt de rijroute Bel- de gemeente via brieven op de hoogte gesteld ken wordt gewerkt aan het gebied rond het nieu- lamypark-Coosje Buskenstraat afgesloten. Ver- van de werkzaamheden, de overlast en de omlei- we woon- en winkelcomplex Fonteyne. Er wordt keer moet dan in twee richtingen over de Boule- dingen. foto Lex de Meester MIDDELBURG - Twaalf maanden cel waarvan vier voorwaardelijk. Die straf legde de Middelburgse recht bank gisteren op aan een 31-jarige Middelburger. De man mishandelde in de nacht van 21 op 22 maart zijn vriendin. Daarbij probeerde hij haar zelfs te kelen. Hoewel zijn vriendin de rechtbank vroeg hem niet terug naar de gevangenis te sturen, moet hij toch nog een tijd zitten. Vol gens de rechtbank maakte hij zich die nacht schuldig aan poging tot doodslag, mishandeling en bedrei ging. Onder invloed van de drank was hij wel sterk verminderd toere keningsvatbaar. De straf die hij gis teren kreeg is in overeenstemming met de eis van de officier van justi tie. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Stichting Zeeuw se Schaapskudde in Heinkenszand verwacht de helft minder lamme ren dan andere jaren. De oorzaak is de felle uitbraak van het blauw tongvirus dit jaar. Het klinkt raar, maar de ziekte levert ook een voor deel op voor de stichting. Een aan tal schapen zal wat later lamme ren, tot op de traditionele open lammetjesdagen eind januari en begin februari. „Voor de bezoekers van de lamme tjesdagen is dat wel aardig", denkt schaapsherder Koen Pille. „Ze zien puur natuur als de schapen nog moeten lammeren." Hij rekent des ondanks toch op minder mensen. „Zo'n ziekte onder dieren schrikt af" Reden tot zorg is er volgens hem echter absoluut niet. Mensen zijn niet bevattelijk voor het blauwtongvirus dat door een in sect, de knut, wordt overgebracht. De Heinkenszandse schaapskudde die op bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland graast, is voor het eerst dit jaar getroffen door de ziekte. Eén derde van de 350 die ren is ziek geworden. Twintig scha pen zijn gestorven aan blauwtong. „Dat waren vooral oudere dieren en dieren met weinig vetreserve", aldus Pille. De virusuitbraak is voor stichting Zeeuwse Schaapskudde - en vele andere schapenhouders - een flin ke schadepost. Niet alleen omdat dieren zijn gestorven, maar ook omdat de zieke schapen verzwakt en dus minder vruchtbaar zijn. Ze krijgen minder lammetjes. Dit jaar zijn zestig dieren gedekt te gen normaal 120. Pille verwacht ko mend voorjaar 75 lammeren. Een lam brengt met Pasen tachtig euro op. Dat een aantal schapen later zal bevallen, komt doordat ram men vanwege de ziekte één tot twee weken uit de roulatie zijn ge weest. door Emile Calon MIDDELBURG - Een 66-jarige Ter- neuzense schipper moet terug naar de gevangenis. De Middel burgse rechtbank veroordeelde hem gisteren namelijk tot een cel straf van twaalf maanden met af trek. De man werd veroordeeld omdat hij zijn minderjarige dochter lange re tijd misbruikte. In de loop der jaren nam dat misbruik ook steeds ergere vormen aan. Twee weken geleden pleitte raads man M. Kalle van de Terneuzense schipper nog voor het opleggen van een werkstraf Met name om dat de man de gevangenis tijdens het twee maanden durende voorar rest als een ware hel heeft ervaren. Vooral omdat de andere gedeti neerden in Torentijd zich tegen hem keerden. Die moeten name lijk niets hebben van mannen die jonge kinderen hebben misbruikt. In hun ogen is dat iets zeer verwer pelijks. Dat laten ze aan de mede gedetineerden, die voor zoiets vast zitten, ook heel duidelijk merken. Om die reden kon de schipper tij dens zijn voorarrest ook nauwe lijks deelnemen aan groepsactivi teiten. Twee weken geleden eiste de officier van justitie een celstraf van twaalf maanden met aftrek. VLISSINGEN - Toneelclub Ter Reede speelt vrijdag 12 oktober de musi cal The Sound of Music. Elk jaar studeert de toneelclub een stuk in onder leiding van regisseur Gerard Adriaanse. Dit jaar wordt er voor het eerst live gezongen. De voor stelling vindt plaats in het Atrium van Ter Reede en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. MELISKERKE - Op de Mariekerkse- weg raakte gisteren om 08.50 uur een 82-jarige automobilist uit de gemeente Veere met zijn auto in de sloot. Een passerende automo bilist zag het gebeuren en heeft de man opgevangen en verzorgd. De man kwam met de schrik vrij en bleef ongedeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47