Zeeland 'Politie móest bekeuren tijdens de Kustmarathon' Waterproject van Dow Benelux krijgt een Europese prijs Cel voor havendief Oosterschelde trekt aan oude Zijpe Auto De Laat Mega Opel Occassionshow! SVRZ bedankt vrijwilligers Automobilisten zorgden voor levensgevaarlijke situaties zegt korpschef. Pontje krijgt mogelijk laatste ligplaats op tien meter diepte bij Tholen. Industrieel hergebruik van afvalwater is milieuvriendelijk. PZC Dinsdag 9 oktober 2007 27 Bekeuringen tijdens de Kustmarathon Zoutelande 21 bekeuringen a 50,-euro Stormvloedkering, Veerse Catdam 60 bekeuringen: berm 75,-euro, pechhaven 130,-euro Service Ope||p||fsorienauto's en O pi PZC Felix Binicewicz Van donderdag 11 t/m zondag 14 oktober Nijverheidsstraat 30 - 's-Heer Aren^ker^è^.<^Fef.0113-561871 - www.autodelaat.nl door Jan van Damme MIDDELBURG - De zestig automobi listen, die afgelopen zaterdag tij dens de Kustmarathon een bekeu ring kregen, hebben voor verkeers- onveilige situaties gezorgd. Abrupt remmen, zelfs stoppen op een au toweg en parkeren op de vlucht strook. Daarbij werden aanwijzin gen van agenten om door te rijden soms genegeerd. Dat zegt plaatsvervangend korps chef M. Siderius van de Politie Zee land. Hij heeft kennis genomen van de commotie over het uitde len van bekeuringen. „Wij schrij ven niet lichtvaardig bonnen uit", zegt hij. „Als u het woord 'licht vaardig' gebruikt, is dat van toepas sing op de automobilisten die de verkeerssituatie volstrekt onder schatten. Op een stormvloedke ring, waar honderd kilometer per uur wordt gereden. Ik ben bijvoor beeld heel benieuwd wat de reac tie zou zijn geweest, als er een au to was geklapt op die dokter, die een bekeuring heeft gehad. Colle- door Marcel Modde GOES - Het voormalige pontje De Zijpe krijgt mogelijk zuidelijk van Tholen een nieuwe bestemming. Rijkswaterstaat en de provincie staan achter het plan van de Ne derlandse Onderwatersport Bond (NOB) om het veer te laten afzin ken bij de Oesterdam, naast de Bergse Diepsluis. Ook de beroeps vissers en de natuurorganisaties zijn akkoord met de locatie, aldus G. van Woudenberg van Rijkswa terstaat. De NOB heeft een afzonderlijke stichting opgericht voor fmancie- ga's van mij hebben mensen zien slalommen, om er maar langs te komen. En dat alleen, om een bidon en een banaantje aan een hardloper te overhandigen." Siderius is van mening dat de poli tie in het vooroverleg met de orga nisatie en de gemeentebesturen van Veere en Zierikzee de goede insteek heeft gekozen: „De Kustma rathon is een evenement om u te gen te zeggen, dus dan moet er ook wat kunnen. Maar als er le- 'En dat alleen, om een bidon en een banaantje aan een hardloper te overhandigen' vensgevaarlijke situaties ontstaan, moet er opgetreden worden. Dat is nu eenmaal ons beroep." Eens lekker bonnen schrijven, daarvan is volgens Siderius nooit sprake geweest. „We zijn een hand- havingsorganisatie, dat kan voor sommige mensen vervelend zijn. Maar iedereen zal toch begrijpen, dat je door deelname aan een Kust marathon niet zomaar overal je au to klakkeloos kunt neerzetten." Dat alle commotie het imago van ring van aankoop, transport, ont manteling en beheer van De Zijpe. Het sinds 1988 in onbruik geraakte pontje ligt al jaren te verkomme ren in de haven van Antwerpen. De duikbond is sinds enkele maan den met de Vlaamse autoriteiten in onderhandeling over het 'be houd' van het stukje Zeeuwse glo rie. Volgens Van Woudenberg laat een overeenkomst lang op zich wach ten, omdat er meerdere kapers op de kust zijn. „Die plotselinge be langstelling komt door de hoge oud-ijzerprijs van dit moment. Per soonlijk zou ik het heel jammer vinden als de pont op de sloop ein digt. Ik ben zelf geen duiker, maar kan wel zien dat het echt een fan tastisch object kan worden." De de politie geen goed doet, begrijpt de plaatsvervangend korpschef Coulant optreden is volgens hem echter geen oplossing. Seponeren evenmin: „Volstrekt onaanvaard baar ten opzichte van mensen die bijvoorbeeld elders in Zeeland te hard hebben gereden." Dat de organisatie van de mara thon gisteren verontschuldigingen aanbood aan de 'honderden' be keurden, begrijpt Siderius niet. „Alsof de politie verantwoordelijk is voor verstoring van het feestje", zegt hij. „Dat is echt niet zo." Op het marathontraject waren za terdag een motoragent en een poli tieauto actief Zeven aspirant-agen ten, die eigenlijk als observators waren ingezet, zijn ook bonnen gaan schrijven toen de situatie naar hun inzicht te gevaarlijk werd. Het tarief was 75 euro voor parke ren in de berm, 130 euro voor het ten onrechte bezetten van een pechhaven. Op de stormvloedke ring en de Veerse Gatdam zijn in totaal zestig bonnen uitgedeeld. Eén aspirant vergiste zich en schreef een bon uit van tweehon derd euro. Siderius: „Dat spijt ons, die fout wordt gecorrigeerd." NOB wil onder meer de oude ma chinekamer onder het autodek toe gankelijk maken door drie gaten in het schip te zagen. Alle milieu belastende onderdelen worden uit De Zijpe gehaald, voordat de boot op ongeveer tien meter diepte wordt afgezonken. Rijkswaterstaat heeft vorige maand op de beoogde locatie metingen verricht naar de bodemgesteldheid en de voedings stoffen in het water. Daaruit kwam onder meer de verwachting naar voren dat het wrak binnen een aantal jaren zal aangroeien Duikers willen het voormalige pontje De Zijpe laten zinken bij Tholen. Het wrak moet onder water een duiklocatie worden vol begroeiing en vissen. door Wout Bareman TERNEUZEN - Dow Benelux in Ter- neuzen heeft de Europese Respon sible Care-prijs 2007 in de wacht gesleept. Het chemieconcern won de prestigieuze internationale prijs, die wordt toegekend door de Europese Raad van de Chemische Industrie, met het project indus trieel hergebruik van huishoude lijk afvalwater. Dow-directeur Peter Holicki nam de prijs in ontvangst tijdens de jaarvergadering van de raad in Boe dapest. Holicki: „Deze onderschei ding is het resultaat van jarenlange intensieve samenwerking met het waterschap Zeeuws-Vlaanderen en waterbedrijf Evides." Sinds be gin dit jaar levert Evides gedemine- raliseerd water aan Dow. Het afvalwater is afkomstig van de 55.000 inwoners van Terneuzen. Het wordt eerst door de zuive ringsinstallatie van het waterschap gereinigd en vervolgens door Evi- MIDDELBURG - De 270 vrijwilligers van de verpleeghuizen Vliedberg in Koudekerke en 't Gasthuis in Middelburg krijgen een diner als 'dankjewel'. Stichting voor Zorg en Reactivering (SVRZ) ontvangt de mensen op drie data, 16 en 31 oktober en 1 november in eetgele genheid De Babbelaar van Ver pleeghuis Vliedberg en het restau rant van 't Gasthuis. SVRZ huldigt die avonden ook zeven jubilaris sen onder de vrijwilligers die zor gen voor vermaak en vervoer. met planten en andere organis men, die op hun beurt weer aan trekkingskracht uitoefenen op al lerlei vissen. „Dat is ook één van de voorwaarden die wij stellen", zegt Van Woudenberg. „Aan- een kaal stalen casco heeft niemand iets." Wanneer de aankoop nog dit jaar kan worden beklonken, aldus Van Woudenberg, dan kan De Zijpe in het gunstigste geval na komende zomer naar zijn laatste ligplaats worden gebracht. De jurist ver wacht geen problemen bij met het verkrijgen van de nodige vergun ningen. De NOB wil in totaal op (maximaal) zes plaatsen in de Oos- terschelde, Grevelingen en Veerse Meer wrakken afzinken voor de duiksport. des als schoon afvalwater aan Dow aangeboden. Dow gebruikt het wa ter voor stroomopwekking en koe ling van de fabrieken. Dow ge bruikt zestigduizend kubieke me ter water per dag. Ongeveer de helft daarvan is hergebruikt water: industriewater, regenwater en nu dus ook ongeveer 7500 kuub water van de Terneuzense bevolking. Een woordvoerder van Dow giste ren: „Dat het milieu van dit pro ject profiteert moge duidelijk zijn, want het afvalwater werd voor heen in de Westerschelde geloosd. De nieuwe werkwijze ontziet het milieu ook op andere manieren en biedt bovendien economische voordelen. Het schone afvalwater vervangt water, waaruit eerst met toepassing van chemicaliën en met veel energieverbruik, de zou ten zijn verwijderd." Het project won eerder al de Zeeuwse Milieu- prijs. rn Europese Chemische Industrie beloont waterproject van Dow Benelux, het waterschap Zeeuws-Vlaanderen en Evides met een prestigieuze prijs. De vennootschap K3Ddesign B.V. i.L. is door een besluit van haar aandeelhouder per 13 juli 2007 ont bonden. De rekening en verantwoording ligt voor eenieder tot 2 maanden na deze publicatie ter inzage bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te 's-Gravenhage en ten kanto re van de vennootschap, Monniken- dijk 37 te Kattendijke. De vereffenaar, J.B.P. Kröse. DEN HAAG/VLISSINGEN - Tegen een 44-jarige man uit Schiedam is gis teren in hoger beroep twee jaar cel, waarvan acht maanden voor waardelijk, geëist. Ook zou hij een boete van dertigduizend euro moe ten betalen. De man is bestraft voor de diefstal van zeecontainers tussen 1998 en 2000 in de haven van Rotterdam en op het terrein van de Dart Line aan de Oosterha venweg in Vlissingen. De waarde van de buit bedroeg ruim 2,4 mil joen euro. Vier medeverdachten hebben al een schikking met justitie getrof fen. De Schiedammer weigerde. Hij zegt onschuldig te zijn. Hofaan- klager mr. B. Edelhauser-van Vlij men vond bewezen dat de man tot de kern van de bende behoor de. Advocaat mr. D. Harff wilde het OM niet ontvankelijk verkla ren, omdat de vervolging onrede lijk lang op zich heeft laten wach ten. Uitspraak over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43