blijven twisten over locaties 'Sluis moet eigen regels eens handhaven' Trucker rijdt door na ongeval Extra celstraf cocaïnedealer Appartementen Hulst in 2008 schoenen 1 kopen een probleem niet bij p w V^J=NHCD\/( I? Jeugddag postduivenvereniging Breskens moet blijven bruisen door winkels in hart te concentreren. Lezing over iconen voor KBO Terneuzen Rommelmarkt voor kinderen in Koewacht Werkgroep Cuba houdt informatieavond Diny de Putter leest voor in Den Dullaert LINE FOOTWEAR Plein 9, 4543 BH Zaamslag. Telefoon 0115 - 43 63 00 www.vanfraeijenhove.nl ZPZC Dinsdag 9 oktober 2007 23 Slijterij De Vuurtoren in Breskens. foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst BRESKENS - Natuurlijk vindt geen winkelier het leuk er een concur rent bij te krijgen. Maar Petra de Boevere van slijterij De Vuurtoren zou haar ongenoegen nooit laten blijken als een collega-slijter zich TERNEUZEN - S. Buijze houdt don derdag een lezing over de geschie denis van iconen. De bijeenkomst vindt plaats in zorgcentrum Bachten Dieke aan de Koninginnelaan 2 in Terneu zen. Aanvang 14.00 uur. De organisatie van de lezing is in handen van de afdeling Terneuzen van de Katholieke Bond van Oude ren. Meer informatie is te krijgen via 0115 - 649555. KOEWACHT - In verenigingsgebouw De Vlasschaard in Koewacht houdt de plaatselijke hobbyclub za terdag 27 oktober een kinderrom melmarkt. Die is van 14.00 tot 16.00 uur. Een plekje op de rom melmarkt kan worden gereser veerd bij Annemiek Moes: 0114 - 362367, Angelique Ruissen: 0114 - 362533 of Jantine Harte: 0032- 7899557. Deelname kost 2,50 euro. in het centrum van Breskens zou vestigen. De gemeente Sluis heeft - ook met De Boeveres instemming - jaren te rug besloten dat winkels het hart van het vissersdorp laten kloppen en zich dus in het centrum moe ten concentreren. Diverse rappor ten van de gemeente én deskundi gen van buiten - het gemeentelijke bestemmingsplan, detailhandelsvi sies van een extern bureau en de TERNEUZEN - De werkgroep Cuba Zeeuws-Vlaanderen houdt donder dag een informatieavond in het vakbondsgebouw aan de Guido Gezellestraat in Terneuzen. De Bel gische vakbondsmilitant Toon Danhieux vertelt over zijn twee maanden durende fietstocht door Cuba, waarbij hij zich onder meer liet informeren over de werkne mersorganisaties in het land. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. HULST - Kinderboekenschrijfster Diny de Putter uit Terneuzen is morgenmiddag van 13.15 tot 14.45 uur te gast bij Kreatieve Vorming in Den Dullaert in Hulst. Tijdens de cursusles Creatief Schrij ven voor kinderen van acht tot twaalf jaar vertelt Diny over haar boeken Penny de Zwaluw en Tho mas de Krab. Ze leest ook een stuk je voor. Kamer van Koophandel - én een nog steeds geldende uitspraak van de Hoge Raad verordonneren Sluis ervoor te zorgen dat nieuwe winkels zich in het centrum vesti gen. Mochten al bestaande win kels willen uitbreiden dan moeten ze ook naar het dorpshart komen. De Boevere: „Op basis van dat be leid heb ik een paar jaar geleden flink geïnvesteerd in de uitbrei ding van mijn winkel. Natuurlijk HEIKANT - De postduivenvereni ging De Postduif houdt zondag in Heikant een jeugddag. In het on derkomen van de club in gemeen schapscentrum 't Heike is van alles te zien over de duivensport. Ook is er een bingo en voor de jeugd draait er een videofilm. Tijdens de- blijven vaste klanten de weg wel vinden, maar toeristen - die voor Breskens een belangrijk deel van de omzet uitmaken - zijn geneigd de eerste, de beste winkel in het dorp te bezoeken. Als bij C1000 dus een nieuwe slijterij komt, kost mij dat meer omzet dan als er een concurrent in het centrum bij komt." De bestuursrechter in Mid delburg buigt zich vandaag over de zaak. ze kennismakingsmiddag worden aan 37 kinderen prijzen uitgereikt van het afgelopen seizoen. De jon geren waren gekoppeld aan volwas sen leden. De resultaten van spe ciale jeugdvluchten telden mee voor het jongerenklassement. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. AXEL - Enkele uren na een eenzij dig ongeval bij Axel heeft de poli tie de veroorzaker, een 55-jarige be stuurder van een vrachtwagen, kunnen opsporen. Zondagavond tegen middernacht botste de man op de Tractaatweg ter hoogte van Axel tegen een stil staande personenauto. De botsing veroorzaakte zware schade: de ach terzijde van de wagen werd geheel weggedrukt, de achterbank kwam klem te zitten tegen de voorstoe- len. De bestuurster van de stil staande auto raakte door de klap lichtgewond. Ze werd ter plekke door ambulancepersoneel behan deld. De vrachtwagenchauffeur ging er na de aanrijding vandoor. Pas vier uur later wist de politie de man op te sporen. Op dat moment was hij nog onder invloed van alcohol. Het rijbewijs van de chauffeur is ingenomen. MIDDELBURG - Een 24-jarige man uit Vlissingen is gisteren door de Middelburgse rechtbank veroor deeld tot twaalf maanden cel waar van zes voorwaardelijk wegens drugsdealen. Daarnaast moet de man vier maan den extra zitten omdat hij in zijn proeftijd weer in de fout ging. Hij had enige tijd terug een voorwaar delijke celstraf van vier maanden gekregen. Desondanks ging hij in zijn proef tijd weer cocaïne dealen, aldus de rechtbank. Twee weken geleden stelde de man dat hij slechts cocaï ne bewaarde voor een vriend. Dat argument is door de rechtbank ver worpen. De rechters wijzen daarbij naar de verklaring van de ex-partner van de inwoner van Vlissingen en naar de aanwezigheid van een weeg schaaltje. door Harold de Puysseleijr HULST - Slopers hebben gisteren korte metten gemaakt met het pand van de voormalige cafetaria 't Zoutvatje in Hulst. De Woonstichting Hulst is van plan om op die plaats aan de Zou- testraat een nieuw complex met daarin dertig appartementen te la ten bouwen. Volgens directeur Jos Valckx van de woningcorporatie sleutelt de ar chitect in overleg met de stede- bouwkundige en de gemeente Hulst momenteel aan een geschikt ontwerp voor het nieuwe gebouw. „We hopen dit jaar alle planvoor- bereiding te kunnen doen, waarna we begin volgend jaar het traject van de vergunningaanvragen in kunnen gaan", zegt Valckx. De bedoeling is dat de daadwerke lijke bouw van het nieuwe apparte mentengebouw in de loop van vol gend jaar van start kan gaan. De bouwtijd bedraagt ongeveer een jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39