Zeeland PZC Gebruik sportkantine kan efficiënter Boxsprings! ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Swiss Sense De Stelle biedt straks mobiel snoezelen aan Familiedrama in Kieldrecht 27 Clubgebouwen in de gemeente Hulst kennen f lage bezettingsgraad. Eerste paal voor nieuwbouw basisschool Oude Vaart Lions-actie levert 3500 euro op voor bewoners van verpleeghuis. Het hele lijf van Axelaar Freddy Jansen schreeuwt de blues Dinsdag 9 oktober 2007 Waterproject Dow bekroond met Europese prijs Tip? redtern@pzc.nl i door Harold de Puysseleijr r HULST - Multifunctioneel gebruik van de sportkantines in de ge- meente Hulst moet niet alleen lei- 1 den tot efficiënter gebruik van ge- f bouwen maar ook de binding tus- i sen bewoners van een dorp, buurt j. of wijk versterken. S Het college van burgemeester en i wethouders van de gemeente I Hulst onderschrijft dit streven in l de nieuwe nota over het ge meentelijk accommodatiebeleid. Een van de meest aansprekende voorbeelden van accommodaties met een lage bezettingsgraad vol gens de nota zijn de voetbalkanti nes. Slechts in de avonduren en in de weekeinden wordt daar ge bruik van gemaakt. Gebruik overdag door scholen, kinderopvang of andere doelgroe pen zoals ouderen is meer uitzon dering dan regel. De gemeente zou graag zien dat hier meer op wordt ingezet. Het verdwijnen van de sportaccom modaties uit de dorpen zou name lijk funest zijn voor de leefbaar heid en de sociale samenhang. Dat gevaar moet worden afge wend, zo vonden ook deelnemers aan het eerder gehouden sportde- bat. Uit die bijeenkomst en uit een enquête kwam ook naar vo ren dat de meeste sportbestuur ders tegen de vorming van een sportboulevard in de omgeving van zwembad Reynaertland zijn als dat ten koste gaat van sport- De gemeente Hulst spreekt zich uit voor een intensiever gebruik van haar accommodaties, zoals sportkantines en scholen, door anderen dan de hoofdgebruiker. voorzieningen in de dorpen. „Er moet meer over de grenzen van de sport heen worden gedacht. Een accommodatie eindigt niet bij sport. Wanneer er meer gebeurt dan louter sportactiviteiten, is er meer binding. Door verschillende functies te stapelen, bespaar je ruimte", aldus het college van bur gemeester en wethouders. Niet alleen gebouwen van de sportclubs lenen zich volgens de gemeente voor multifunctioneel gebruik. Dat geldt ook voor dorps- en buurthuizen, scholen, peuter speelzalen, kinderopvangcentra en de bibliotheek. Voorzitter Ger- TERNEUZEN - Het duurde allemaal wat langer dan de bedoeling was, maar gistermiddag was het dan zover. Wethouder Cees Liefting van Onder wijs sloeg de eerste paal voor de nieuwbouw van de christelijke basisschool De Oude Vaart. De nieuwbouw van de Oude Vaart zou aanvankelijk dit jaar in gebruik genomen worden. Die datum is om verschillende redenen verschoven naar vol gend jaar. Zo lieten diverse, kostenbesparende 'UI wOi aanpassingen aan de bouwtekening langer op zich wachten in verband met ziekte van de archi tect. De nieuwe school komt aan de Tamarinde straat, op de plaats van de voormalige basis school De Golfslag. Omdat het een nieuw ge bouw is moet de hemelwaterafvoer losgekoppeld worden van de riolering. Dat betekent dat de hui dige vijver eens zo groot moet worden om het water te kunnen bergen. Het parkeren in het gebied wordt een stuk beter. Tussen scholengemeenschap De Rede en de nieu we Oude Vaart komt een parkeerterrein voor honderd auto's. Dat is bedoeld voor de perso neelsleden van beide scholen. Op de foto: Leerlingen van de Oude Vaart schrij ven hun naam op de eerste paal. VInr: Megan de Blaey, wethouder Cees Liefting, Drees en Roos Kerckhaert. foto Camile Schelstraete De grootste boxspring-specialist van Nederland BOXSPRINGS MATRASSEN Middelburg: Mortiereboulevard 18a, telefoon (0118) 60 65 94 140x200 cm. Andere maten leverbaar, www.swisssense.nl ard van de Voorde van voetbalver eniging HW'24 uit Hulst is niet overtuigd van de haalbaarheid van het idee. „Je moet dan permanent kantine- beheer hebben. Dat is voor vrijwil ligers niet meer te behappen. Wat is nog het voordeel van een kanti ne als je de exploitatie ervan uit moet besteden." HW'24 werkt volgens Van de Voorde overigens waar mogelijk al mee aan gebruik van het clubhuis buiten de voetbal om. „Scholen bijvoorbeeld die een sportdag or ganiseren, kunnen in onze kanti ne terecht." door Wout Bareman OOSTBURG - De Lionsclub West- Zeeuws-Vlaanderen heeft 3500 eu ro geschonken aan verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Het geld, dat afgelopen zomer bijeen werd gebracht tijdens een aantal bingo avonden op campings, wordt be nut voor de aanschaf van een snoe- zelkar. De mobiele unit biedt dezelfde rustgevende faciliteiten als de snoe- zelruimtes, die in veel verpleeg- en verzorgingshuizen worden ge bruikt om de zintuigen van met name dementerende ouderen te activeren. Daarbij wordt gebruik gemaakt van lichteffecten, sfeermu ziek, geuren, smaken en massages. Woordvoerder Rennie Fassaert van de Lions: „Het instrumenta rium om deze effecten teweeg te brengen, kunnen ook worden sa mengebracht in een snoezelkar. Op die manier kunnen ook bedle gerige bewoners worden bediend. De unit wordt gewoon hun slaap kamer ingereden." De opbrengst van de jaarlijkse ac tie van de Lions gaat steevast naar een sociaal of cultureel doel. door Harold de Puysseleijr KIELDRECHT (B) - Een 46-jarige vrouw uit Kieldrecht net over de grens bij Nieuw-Namen heeft afge lopen zondagmiddag haar achtja rig zoontje gewurgd. Daarna ver hing ze zichzelf Het drama speelde zich af in een woning aan de Singel. De vrouw leefde gescheiden van haar man en had al een tijdje last van psychi sche problemen. Daarom had ze al leen het bezoekrecht over haar kind. De ex-man en een vriendin van de vrouw betraden zondag middag de woning en vonden de lichamen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37