Teams zorgen voor rust in de buurt Yara levert restwarmte aan glastuinders in de kanaalzone Commotie na boren in gasleiding Extra straf voor 'proeftijddealer' Zes boetes voor bellen in auto Minder overlast in de Bonedijke, Bossenburgh en Schoonenburg-Oost. Als Nedalco afhaakt kan kunstmestfabrikant ook CO2 leveren. 720 huishoudens in Zeeuws-Vlaanderen zonder gas door lek. Zeeuwen in de race voor titel Vrijwilliger van het jaar 2007 s PZC Dinsdag 9 oktober 2007 25 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Palladium, de politie, de gemeente, woningcorporaties en jeugdinstellingen hebben goed samengewerkt in Vlissingse pro bleembuurten, Dat schrijft de ge meente zelf in een evaluatie. Zodra de leefsituatie in een wijk uit de hand loopt, tovert de ge meente Vlissingen het Probleem Interventie Team (PIT) tevoor- MIDDELBURG - Een 24-jarige Vlissin- ger is gisteren door de Middelburg se rechtbank veroordeeld tot twaalf maanden cel waarvan zes voorwaardelijk wegens drugsdea len. Daarnaast moet de man vier maanden extra zitten omdat hij in zijn proeftijd weer in de fout ging. Hij had enige tijd terug een voor waardelijke celstraf van vier maan den gekregen. Desondanks ging hij in zijn proeftijd weer cocaïne dealen, aldus de rechtbank. Twee weken geleden stelde de man dat hij slechts cocaïne bewaarde voor een vriend. Dat argument is door de rechtbank verworpen. De rech ters wijzen daarbij naar de verkla ring van de ex van de Vlissinger en naar de aanwezigheid van een weegschaaltje. schijn. In het PIT zitten de ge meente, de politie, welzijnsorgani satie Palladium en woningcorpora tie l'Escaut en soms Woningstich ting Walcheren. Als buurtproble men worden veroorzaakt door jon geren, komt het Jeugd Interventie Team (J1T). Daarin zitten naast de gemeente en de politie ook bureau Jeugdzorg, de Raad voor de Kin derbescherming, Jeugdgezond heidszorg en het Algemeen Maat schappelijk Werk. De gemeente heeft de teams de af gelopen twee jaar aan het werk ge zet in vier delen van Vlissingen: de door Wout Bareman WESTDORPE - Yara in Sluiskil gaat restwarmte leveren voor de glas tuinbouw in de Kanaalzone. De warmte komt uit vijf bronnen op het fabrieksterrein. Ook een deel van de benodigde CO2 (koolstofdi oxide of koolzuurgas) kan door Ya ra worden geleverd, eventueel in combinatie met vloeibare CO2 van andere bedrijven. Maar het kan, volgens het ha venschap Zeeland Seaports, ook anders. Als de Koninklijke Nedal- Bonedijkebuurt, de Scheldestraat, Schoonenburg-Oost en het Ster- kenburgplein in Bossenburgh. Met succes, schrijft de gemeente. Huis regels van jongerencentrum Walk- Inn in de Bonedijke zijn aange scherpt, brandgangen zijn dealer- bestendig gemaakt en er slingeren niet langer kliko's op straat. Het JIT bracht de probleemjeugd De gemeente Vlissingen heeft het Probleem Interventie Team en het Jeugd Interventie Team geëvalueerd. Conclusie: zij hebben goed wijkwerk verricht. co uiteindelijk besluit toch een bio-ethanolfabriek in Sas van Gent te bouwen, dan kan die CO2 leveren voor heel het glastuin bouwgebied. Yara zou niet meer dan de helft van de tuinbouwbe drijven kunnen bevoorraden. De kans dat Nedalco de nieuwe fa briek ook daadwerkelijk in Sas neerzet, is de afgelopen maanden echter een stuk kleiner geworden. Er is een investering van 150 mil joen mee gemoeid. Nedalco had het Rijk om veertig miljoen subsi die gevraagd, maar krijgt niet meer dan 11,6 miljoen. Voor de rest moet het bedrijf aankloppen bij de Europese Commissie, de pro vincie Zeeland en de gemeente in kaart. Het team nam 57 jonge ren onder zijn hoede en ging ook met hun ouders praten. Dat deed hij ook in Schoonenburg-Oost, of wel de Witte Wijk in Souburg. En weer met succes: het merendeel van de jongeren staat niet langer op de JIT-lijst. Op één ernstige reci divist na. Daarvoor is een overleg tussen partijen opgestart. Het PIT is niet meer actief maar de problemen zijn niet opgelost. De politie moet blijven optreden, cor poraties moeten blijven onderhou den, Palladium moet blijven orga niseren en de gemeente moet blij- Terneuzen. Maar op geld uit Brus sel hoeft het bedrijf niet te reke nen, alleen al omdat het niet be schikt over een buitenlandse part ner. En ook de provincie en de ge meente kunnen geen grote subsi dies verstrekken. Dat geld is sim pelweg niet voorhanden. Voor de levering van restwarmte en CO2 heeft het havenschap in middels een samenwerkingsover eenkomst gesloten met Yara en lei dingenspecialist Visser Smit Ha- nab uit Papendrecht. Ze hebben gedrieën WarmCC>2 opgericht. Ne dalco maakt geen deel uit van de overeenkomst. Het bedrijf wil (als de fabriek tóch wordt gebouwd) optreden als leverancier. ven communiceren, staat in de eva luatie. Want 'objectief gezien mo gen problemen zijn aangepakt, subjectief gezien blijven gevoelens van onveiligheid bestaan.' Ook op het Sterkenburgplein zijn de teams nog niet klaar. De jeugd groep is in kaart gebracht, er wor den meer buurtactiviteiten georga niseerd en het hangen op het Ster kenburgplein is door wat maatrege len ontmoedigd, maar een nieuwe hangplek is er nog niet. Voor vier overlastgevende gezinnen is nog geen oplossing en de lijst met ge dragsregels is nog niet klaar. door Ronald Verstraten BIERVLIET/IJZENDIJKE - Een aardgas- lek aan de Middenweg - het deel van de N61 tussen Biervliet en IJ- zendijke - heeft gisteren behoor lijk wat commotie veroorzaakt. Een aannemer was ten westen van de buurtschap Halfweg begon nen met grondboringen voor tijde lijke verlichtingspalen. Op een diepte van ruim een meter, heeft de mechanische grondboor zich in een transportpijp gedraaid. Er vormde zich meteen een gaswolk. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Hulpdiensten als politie en de brandweer uit Hoek, Oostburg en IJzendijke kwamen snel ter plaatse. Die laatsten be sproeiden het vrijgekomen gas met een waterscherm. Energiebe drijf Delta sloot de gastoevoer voor het hele gebied af. Bij 720 huishoudens kwam er geen gas meer uit de kraan. Na reparatie van de transportpijp moest ieder een die afgesloten was, thuis de hoofdkraan dicht draaien, zodat de druk in het gasnet weer kon worden opgevoerd. Monteurs van Delta controleerden dat huis-aan-huis. Zo'n veertig mon teurs brachten de mensen gistera vond persoonlijk het bericht dat de gaskraan weer open kon. Bijna 150 huishoudens bleken op dat moment niet thuis. Zij blijven tot vanochtend verstoken van gas, tot dat Delta opnieuw is langsge- weest. ZIERIKZEE - Bij controles gisteren op de Weg naar de Val in Zierik- zee heeft de politie zes bekeurin gen uitgeschreven aan automobilis ten die aan het bellen waren zon der handsfreeset. Deze politiecontroles vonden plaats tussen 9.30 en 11.30 uur en tussen 13.00 en 15.00 uur. Naast deze zes bekeuringen is er nog eentje uitgeschreven omdat één van de gecontroleerde bestuur ders zijn wagen niet APK .had la ten keuren. MIDDELBURG - „Ik ben toch niet zo bijzonder?", vindt Mien Prince (rechts). Toch is ze - met drie anderen in Zeeland - genomineerd voor de titel Vrijwilliger van Nederland. Gisteren werd ze net als Mohammed Selim in Middelburg verrast door een radioverslaggever van de NCRV. De andere twee Zeeuwen weten nog niet dat ze genomineerd zijn. Prince geeft net als Selim les in het activiteitencentrum Dauwendaele. Mien Prince leidt een hobbyclubje, Mohammed Selim geeft keramiekles. Vanaf 29 oktober staan de vier genomineerden op de website www.maak- hetverschil.nl. Supporters kunnen daar hun stem uitbrengen op hun favoriete vrijwilliger. Op 7 december wordt bekend wie de titel Vrijwil liger van Nederland in de wacht heeft weten te slepen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35