en een banaantje in de rust Schapen bevallen nog tot op lammetjesdagen Omega Combi: mmT gmT tm~ 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN Omega Combi Q10: I 3 halen 2 betalen! Robbert Lavën B PZC Dinsdag 9 oktober 2007 23 Nu 150 capsules kvan 50,85 voor 33,90! ^rmale prijs 16,95 per stuk www.derodepilaren.nl Nu 120 capsules i van 74,85 VOOr 49,90! normale prijs 24,95 per stuk f Man moet cel in voor mishandelen vriendin middelburg - Twaalf maanden cel waarvan vier voorwaardelijk. Die straf legde de rechtbank gisteren op aan een 31-jarige Middelburger. De man mishandelde op 22 maart zijn vriendin. Daarbij probeerde hij haar zelfs te kelen. Hoewel zijn vriendin de rechtbank vroeg hem niet terug naar de gevangenis te sturen, moet hij toch nog een tijd zitten. Volgens de rechtbank maak te hij zich schuldig aan poging tot doodslag, mishandeling en bedrei ging- Lintje brandweerman Elenbaas uit Baarland baarland - Vrijwillig brandweer man I. Elenbaas uit Baarland is be noemd tot lid in de orde van Oran je Nassau. Hij kreeg de koninklijke onderscheiding zaterdag thuis uit gereikt door Borsels burgemeester I. Gelok. Elenbaas was er zeer ver guld mee. Hij heeft 33 jaar bij de brandweer van Baarland gediend, onder meer als plaatsvervangend commandant. Elenbaas is 55 jaar en moest stoppen als brandweer man. Hij was zeker doorgegaan als er geen leeftijdsgrens bestond. Speciaal lesuur voor judoërs vanaf 25 jaar goes - Voor judoërs van 25 jaar of ouder begint JudoGoes donderdag een nieuwe activiteit: ludo voor 25+. De judovereniging merkte dat daar behoefte aan bestaat. Senio renleden draaien nu mee in gewo ne lessen techniektraining 15+ en wedstrijdtraining 12+. Het tempo ligt nogal eens te hoog. Zowel oud-judoërs als beginnelingen zijn welkom. Het lesuur is donderdag van 20.30 tot 21.30 uur in de gym zaal van het Groen College Goes. Info: andre@judogoes.nl Wereld van eilanden bij Alliance Francaise kloetinge - Alliance Francaise af deling Zeeland houdt morgen de eerste winterbijeenkomst in vere nigingsgebouw Amiticia aan de Schimmelpenninckstraat in Kloe- tinge. Jean-Claude Sadoine voert de bezoekers mee door 'de fabel achtige geschiedenis van de wereld van eilanden'. Hij toont een Frans talige reportage van zijn hand over eilanden in de Stille Zuidzee, At lantische Oceaan, Indische Oceaan en Middellandse Zee. De soiree be gint om 20.15 uur. Entree voor le den is gratis, introducés vijf euro. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Stichting Zeeuw se Schaapskudde in Heinkenszand verwacht de helft minder lamme ren dan andere jaren. De oorzaak is de felle uitbraak van het blauw- tongvirus dit jaar. Het klinkt raar, maar de ziekte levert ook een voor deel op. Een aantal schapen zal la ter lammeren, tot op de traditione le open lammetjesdagen eind ja nuari en begin februari. „Voor de bezoekers van de lamme tjesdagen is dat wei aardig", denkt herder Koen Pille. „Ze zien puur natuur als de schapen nog moeten lammeren." Hij rekent desondanks op minder mensen. „Zo'n ziekte onder dieren schrikt af." Reden tot zorg is er volgens hem echter abso luut niet. Mensen zijn niet bevatte lijk voor het blauwtongvirus dat door een insect, de knut, wordt overgebracht. De Heinkenszandse schaapskudde die op bloemdijken in de Zak van Zuid-Beveland graast, is voor het eerst dit jaar getroffen door de ziekte. Eén derde van de 350 die ren is aangetast geweest. Twintig schapen zijn gestorven. „Vooral ou dere dieren en dieren met weinig vetreserve", aldus Pille. De virusuitbraak is voor stichting Zeeuwse Schaapskudde - en vele andere schapenhouders - een flin ke schadepost. Niet alleen omdat dieren zijn gestorven, maar ook omdat de aangetaste schapen ver zwakt en dus minder vruchtbaar zijn. Zestig dieren zijn gedekt te gen normaal 120. Pille verwacht 75 lammeren. Een lam brengt met pa sen tachtig euro op. Dat een aantal schapen later zal bevallen, komt doordat rammen vanwege de ziek te één tot twee weken uit roulatie zijn geweest. Darts staat bol van het bijgeloof. Zo heeft Raymond van Barneveld een foto van een overleden vriend bij zich. foto Robert Vos/ANP Cruijff gaf voor elke wedstrijd doel man Bals een tikje tegen zijn maag. Schaatser Erben Wennemars kust voor de wedstrijd zijn ring. foto Vincent Jannink/ANP Tennisster Mary Pierce frunnikt al tijd aan haar vlecht. foto Ettore Ferrari/EPA PODO - POINT" SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27