PZCI21 Teams zorgen voor rust in buurten Zeeland Boxsprings! Enkelband pas om na celstraf 27 WALCHEREN 29 Klepje Minder overlast in de Bonedijke, Bossenburgh en Schoonenburg-Oost. Vrijwilliger van het jaar 2007 Swiss Sense" Waterproject Dow bekroond met Europese prijs Tip? redwalch@pzc.nl voelens van onveiligheid bestaan'. Ook op het Sterkenburgplein in Bossenburgh zijn de teams nog niet klaar. De jeugdgroep is in kaart gebracht, er worden meer ac tiviteiten georganiseerd en het han gen op het plein is door maatrege len ontmoedigd, maar een nieuwe hangplek is er nog niet. Voor vier overlastgevende gezinnen is nog geen oplossing en de lijst met ge dragsregels is nog niet klaar. Over de Scheldestraat kan de ge meente kort zijn: sinds bewoners en winkeliers klachten zijn gaan melden bij de politie, kon die in grijpen. Het is er nu rustig. door Emile Calon MIDDELBURG - Een 24-jarige Vlis- singer is gisteren door de Middel burgse rechtbank veroordeeld tot twaalf maanden cel waarvan zes voorwaardelijk wegens drugs dea len. Daarnaast moet de man ook nog eens vier maanden extra zit ten, omdat hij in zijn proeftijd weer in de fout ging. Hij had enige tijd terug een voorwaardelijke cel straf van vier maanden gekregen. Desondanks ging hij in zijn proef tijd weer cocaine dealen, aldus de rechtbank. Dat hij heeft gedeald, staat voor de rechtbank vast. Twee weken geleden stelde de man nog dat hij slechts cocaïne bewaarde voor een vriend, die hij niet bij naam wilde noemen. Dat argu ment is door de rechtbank verwor pen. De rechters wijzen daarbij naar de verklaring van de ex van de Vlissinger en naar de aanwezig heid van een weegschaaltje. Zijn advocaat pleitte veertien da gen geleden voor het zo snel als mogelijk laten ingaan van het elek tronisch toezicht door middel van een enkelband. De rechtbank vindt dat de man eerst zijn extra straftijd moet uitzitten. Daarna mag hij, tijdens de voorwaardelij ke periode, de enkelband om. Het hele lijf van Axelaar Freddy Jansen schreeuwt de blues Dinsdag 9 oktober 2007 Tip? redactie@pzc.nl Zeven jaar is hij pas, maar Wou ter combineert die jonge leeftijd met het vermogen om vlijmscher pe analyses te maken van zijn omgeving. Vooral zijn ouders hebben het soms zwaar te verdu ren. „Verdorie, zit dat klepje niet dicht", mopperde zijn moeder toen ze het pak sinaasappelsap eens goed schudde voordat ze een glas volschonk en de oranje spetters in het rond vlogen. Triomfantelijk keek Wouter haar aan. „Net als bij jou, hé ma ma." Vertwijfeld vroeg ze wat hij daar precies mee bedoelde. „Nou, jij praat toch altijd zo veel! Jouw klepje is ook vaak niet dicht." Behalve op dat moment dan. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Palladium, de politie, de gemeente, woningcorporaties en jeugdinstellingen hebben goed samengewerkt in Vlissingse pro bleembuurten. Dat schrijft de ge meente zeifin een evaluatie. Zodra de leefsituatie in een wijk uit de hand loopt, tovert de ge meente Vlissingen het Probleem Interventie Team tevoorschijn. In het PIT zitten de gemeente, de po litie, welzijnsorganisatie Palladium en woningcorporaties TEscaut en soms Woningstichting Walcheren. Als buurtproblemen worden ver oorzaakt door jongeren, komt het Jeugd Interventie Team. Daarin zit ten naast de gemeente en de poli tie ook bureau Jeugdzorg, de Raad voor de Kinderbescherming, Jeugd gezondheidszorg en het Algemeen Maatschappelijk Werk. De gemeente heeft de teams de af gelopen twee jaar aan het werk ge zet in vier delen van Vlissingen: de Bonedijkebuurt, de Scheldestraat, Schoonenburg-Oost en het Ster kenburgplein in Bossenburgh. Met succes, schrijft de gemeente. Huis regels van jongerencentrum Walk- Inn in de Bonedijke zijn aange scherpt, brandgangen zijn dealer- bestendig gemaakt en er slingeren niet langer kliko's op straat. Toch zijn er weer dealers actief in de Bonedijke en daarom is het toe zicht onlangs verscherpt. Het JIT bracht de probleemjeugd in kaart. Het team nam 57 jonge- De gemeente Vlissingen heeft het Probleem Interventie Team en het Jeugd Interventie Team geëvalueerd. Conclusie: zij heb ben goed wijkwerk verricht. ren onder haar hoede en ging ook met hun ouders praten. Dat deed ze ook in Schoonenburg-Oost, of wel de Witte Wijk in Souburg. En met succes: het merendeel van de jongeren staat niet langer op de JIT-lijst. Op één ernstige recidivist na. Het PIT is er niet meer actief maar de problemen zijn niet opge lost. De politie moet blijven optre den, corporaties moeten blijven onderhouden, Palladium moet blij ven organiseren en de gemeente moet blijven communiceren, staat in de evaluatie. Want 'objectief ge zien mogen problemen zijn aange pakt, subjectief gezien blijven ge- fÉÉg MIDDELBURG - „Ik ben toch niet zo bijzonder?", vindt Mien Prince (rechts). Toch is ze - met drie anderen in Zeeland - genomineerd voor de titel Vrijwilliger van Nederland. Gisteren werd ze net als Mohammed Selim in Middelburg verrast door een radioverslaggever van de NCRV. De andere twee Zeeuwen weten nog niet dat ze genomi neerd zijn. Prince geeft net als Selim les in het ac tiviteitencentrum Dauwendaele. Zij leidt een hob byclubje, hij geeft keramiekles. Vanaf 29 oktober staan de vier genomineerden op de website www.maakhetverschil.nl. Supporters kunnen daar hun stem uitbrengen op hun favoriete vrij williger. Op 7 december wordt bekend wie de vrij williger van Nederland wordt, foto Lex de Meester De grootste boxspring-specialist van Nederland 40x200 cm. Andere maten leverbaar. www.swisseense.nl Middelburg: Mortiereboulevard 18a. telefoon (0118) 60 65 94 BOXSPRINGS MATRASSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23