'In oorlog veel meer Nederlanders gedood' Politie wil Kustmarathon veiliger maken Ten Cate gaat per direct weg GRONINGEN HET WEER: Regen 'Zevenklapper Afonso Alves is belachelijk' 34 Pimpen gebouwen in Vlissingen vergt 15 miljoen van provincie. Word ook abonnee! I I II I Zoute zeewind veroorzaakt bizarre bomen Honderden Zeeuws-Vlamingen zonder gas na lek in transportleiding i m KRAS.NL boek online i 16 Dinsdag 9 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 238 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 v Goes in beeld voor HZ door Ben Jansen en René Schrier VLISSINGEN - Goes is in beeld als vestigingsplaats voor de Hoge school Zeeland. Verhuizing naar Goes is een van de opties die de HZ bekijkt om de school aantrek kelijker te maken voor studenten. Verplaatsing in oostelijke richting kan de HZ enkele honderden extra Zeeuwse studenten opleve ren, die nu nog naar hogescholen in Breda en Rotterdam gaan. In dat verband hebben geluiden over vestiging van een dependance van een Bredase hogeschool in Bergen op Zoom tot grote ongerustheid bij de HZ geleid. Verder bestaat bij de Zeeuwse ho geschool - gelet op de ontwikkelin gen rond het Scheldekwartier in Vlissingen en de financiële proble men van de gemeente - twijfel over een vlotte afwikkeling van de kenniswerf, het stadsontwikke lingsproject waarbinnen de hoge school nu ligt. Concrete plannen om naar Goes te verhuizen zijn er niet. Allerlei opties leven op de achtergrond; van het openen van een dependance van de HZ in Goes tot een complete verhuizing. Het officiële standpunt, verwoord door A. de Buck, waarnemend voorzitter van de raad van be stuur, is dat de HZ in Vlissingen blijft. Om de gebouwen en de on derwijsvoorzieningen aan te pas sen aan de eisen die de student vandaag de dag stelt, heeft hij de provincie een financiële injectie De Hogeschool Zeeland zint op maatregelen om haar aantrekke lijkheid voor studenten te verbe teren. Daarbij wordt een verhui zing naar Goes niet uitgesloten. van 15 miljoen euro gevraagd. Zon der grondige opknapbeurt verliest de HZ volgens De Buck aantrek kingskracht en daarmee staat de zelfstandigheid van de enige Zeeuwse hbo-school op het spel. Niettemin wil de HZ-top een balle tje opgooien bij het gemeentebe stuur van Goes over een verhui zing. Tot een gesprek - hoe verken nend en globaal ook - is het tot nu toe niet gekomen. Burgemeester A. van Dok-van Weele van Vlissingen is niets be kend van verhuisplannen van de HZ. pagina 2 en 3: HZ heeft impuls nodig middelburg - De Politie Zeeland wil volgend jaar verkeersonveilige situaties tijdens de Kustmarathon voorkomen. Plaatsvervangend korpschef M.E. Siderius denkt aan verkeersmaatregelen zoals snel heidsbeperking en afzettingen. Af gelopen zaterdag bekeurde de poli tie zestig automobilisten, die op de stormvloedkering en de Veerse Gatdam stopten om marathonlo pers te bevoorraden. De veront waardiging in marathonkringen is groot. Volgens Siderius moeten de automobilisten de hand in eigen boezem steken en was het uitde len van bekeuringen nodig om le vensgevaarlijke situaties te voorko- pagina 27: politie móest bekeuren tij dens Kustmarathon amsterdam - Ajax laat Henk ten Cate naar Chelsea gaan. De Am sterdamse club bereikte gisteren overeenstemming met de Engel sen over de directe overgang van de trainer. Ten Cate is ruim een seizoen bij Ajax actief geweest. Bij Ajax won hij de nationale beker en twee Jo- han Cruijff-schalen. Hij werd twee keer uitgeschakeld in de kwalifica tie van de Champions League, en dit seizoen in de Uefa Cup. pagina 33: Van Geel niet blij Alleen Louis van Gaal kan Ajax weer op de rails krijgen De politie moet foutparkeerders bekeuren, ook tijdens de kust marathon eens -3ttBÊ42% oneens 3H58% aantal reacties: 690 utrecht - In Nederland vielen in de oorlog niet 210.000 directe oor logsslachtoffers, zoals de officiële cijfers melden, maar 280.000. Dat betogen de onderzoekers Jan Jaap Harts en Annelet Broekhuis, die de officiële statistieken opnieuw te gen het licht hielden. Bovendien blijkt dat de meeste Ne derlandse doden niet vielen in het laatste oorlogsjaar 1944 (de honger winter), maar in 1943, een jaar van veel deportaties. Harts en Broek huis stuitten in de officiële cijfers op het opmerkelijk hoge aantal Ne derlanders dat van 1942 tot 1944 als 'geëmigreerd' te boek stond. Aanvankelijk werden joden die naar Westerbork werden gedepor teerd, geregistreerd als 'verhuisd naar Westerbork'. In de statistiek zijn gedeporteerden dus als emi granten opgenomen. pagina 3: commentaar EN ïmammm Zeeland: 2, 3, 21 t/m 28; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen:9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Buitengebied: 30 en 31; Agen da: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 biervliet - Zo'n 2500 inwoners van Biervliet, Driewegen, Halfweg en het buitengebied bleven tot gisteravond van gas verstoken. Het ongemak was het gevolg van een aardgaslek dat door werk zaamheden langs Rijksweg N61 werd veroor zaakt. Een grondboring zorgde voor een gat in een gastransportleiding bij Biervliet. De brand weer besproeide het vrijgekomen gas door mid del van een waterscherm. Energiebedrijf Delta sloot de gastoevoer voor het hele gebied af. foto Camile Schelstraete Katern Zeeland: Verkeer urenlang gestremd Waanzinnige aanbieding! 3-/4-/5-daagse autovakantie J 1 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697=1 KRASse Topper! Een 3-daags verblijf in het 3-sterren Hampshire Hotel Plaza Groningen boekt u nu al vanaf slechts 69! HAMPSHIRE HOTEL PLAZA GRONINGEN Het 3-sterren hotel is gelegen aan het natuur gebied 'Hoornse Meer'. Het hotel beschikt over o.a. restaurant en gratis parkeergelegenheid. INCLUSIEF: verblijf in het Hampshire Hotel Plaza Groningen met ontbijtbuffet. Aankomstdata: ma., wo., vr. en za. van 19/10 t/m 28/3 3 dagen 4 dagen 5 dagen Okt.-Jan. v.a. 69 v.a.€89 v.a.€119 Febr. v.a. 69 v.a. 99 v.a. 119 Mrt. v.a. 69 v.a. 89 v.a. 119 Res.kosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reserve- ring, zie www.kras.nl/26096

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1