Binnenland plunderen ticketsite Criminelen meldt als eerste prijsstijgingen Tussenstand is grote winnaar Nederlands Filmfestival Vogelaar beschermt Maxima Activisten saboteren tankstation van Total bij Arnhem Spreeuw het vaakst gespot op vogelteldag Gegevens van 66.000 klanten gestolen, onder wie Nederlanders. Rolprent Mijke de Jong bekroond met drie Gouden Kalveren. D Lisa, Amy en Shelley winnen Songfestival Kostbare instrumenten gestolen uit Bimhuis Man rijdt in op agenten bij verkeerscontrole Man gijzelt vrouw en dochter in woning Twee auto's belanden in woonhuis Strijen Minister verdedigt uitlatingen over identiteit Nederland. 6 Maandag 8 oktober 2007 PZC EINDHOVEN - Criminelen zijn er in Duitsland in geslaagd om de site van een online ticketbureau te kra ken. Daarbij zouden de creditcard gegevens van 66.000 klanten gesto len zijn, onder wie tientallen Ne derlanders. Het bedrijf Kartenhaus, is een vol ledige dochter van Ticketmaster, een internationaal verkoopbedrijf van toegangsbewijzen, waar ook het Nederlandse Ticketservice deel van uitmaakt. Ticketservice-direc teur Peter van Ruijen: „Ik heb na tuurlijk meteen gevraagd of wij ook getroffen waren, maar dat is niet zo. Wij draaien op een andere server." Van Ruijen meent dat een inbraak op zijn site niet voor de hand ligt. „Mijn technici verzekeren mij dat dat niet mogelijk is. Dat wil niet zeggen dat ik zorgeloos slaap. Wij blijven alert." Kartenhaus, het bedrijf waarvan de gegevens geplunderd werden, stuurde gisteren mailtjes rond, ook aan Nederlanders die via de si te boekten. Een van de Nederland se getroffenen belde meteen met Het Duitse ticketbureau Karten haus is slachtoffer van crimine len die de creditcardgegevens van 66.000 klanten hebben ge stolen. door Hetty van Rooij UTRECHT - De film Tussenstand van regisseuse Mijke de Jong is de meest bekroonde film van het Ne derlands Film Festival. Tussenstand won zaterdag een Gouden Kalf voor beste regie, voor beste actrice (Elsie de Brauw) en voor het beste geluid. De film, over twee geschei den ouders die de greep kwijtra ken op hun puberende zoon, kreeg ook de Prijs van de Neder landse Filmkritiek. Het Gouden Kalf voor de beste film van 2007 ging naar Kruistocht in Spijkerbroek, een bewerking van het boek van Thea Beekman on der regie van Ben Somboogaart. „De makers laten op fantastische wijze zien hoe een wereldbe- Tussenstand wint Gouden Kalve ren voor beste regie, beste man nelijke bijrol en beste geluid. Kruistocht in Spijkerbroek is uit geroepen tot beste film. roemd verhaal, dat al generaties lang tot het collectieve geheugen behoort, tot groots en meeslepend drama kan worden gemaakt", oor deelde de jury. De publieksprijs was tijdens de gala-avond ter af sluiting van het filmfestival voor Waar Is Het Paard Van Sinterklaas van Mischa Kamp. De Belgische ac teur Jan Decleir kreeg de prijs voor beste mannelijke bijrol in Wolfsber gen. Marcel Hensema werd be loond met het Gouden Kalf voor beste acteur voor zijn rol als mana ger van Herman Brood in Wild Ro mance. Sylvia Hoeks won de prijs voor de beste vrouwelijke bijrol in Duska. „Ze houdt van de regisseur en van de camera. A star is born", meldt het juryrapport. Het Gouden Kalf voor het beste scenario ging naar Peter Greena- way voor Nightwatching. De prijs voor het beste televi sie-drama was voor De Prins En Het Meisje, over de romance tus sen prins Friso en Mabel Wisse Smit. De hoofdrolspelers Halina Reijn en Fedja van Huêt kregen sa men een Gouden Kalf als speciale juryprijs. DEN HAAG - „Dit is het bewijs dat de prijzen in alle supers zijn geste gen." Dit zegt supermarkt-watcher Gerard Rutte in een reactie op ad vertenties van Aldi. Daarin werd zaterdag aangekondigd dat de prij zen van een aantal producten zul len stijgen. Dat komt door duurde re grondstoffen, hogere energieprij zen en gestegen transportkosten. Expert Rutte (van uwsuper- markt.nl) kan zich niet heugen dat een supermarkt prijsstijgingen zo aan de grote klok hing: „Dat uitge rekend Aldi zich roert is zeer op merkelijk. Aldi werkt met een vas te marge. Als de inkoop goedkoper wordt, laten ze de verkoopprijs da len. Maar dat melden ze door gaans ook niet. Dat men van de zijn creditcardmaatschappij: „Ze hadden aan een half woord ge noeg en blokkeerden onmiddellijk mijn kaart. Er hadden al meer mensen gebeld." Ook naar International Card Servi ce (ICS) werd gisteren flink ge beld. ICS is, zoals ook banken bij voorbeeld, licentiehouder van Visa en Mastercard. Partners van ICS zijn onder meer de ANWB en de Bijenkorf ICS-woordvoerster Es ther Welling: „Wij hebben van daag enkele tientallen kaarthou ders aan de lijn gehad. Hun kaar ten worden nu gemonitord. Op ter mijn bekijken we of we die preven tief moeten blokkeren." MasterCard liet gisteren weten niet te kunnen reageren op dit spe cifieke incident, omdat het nog on derwerp van onderzoek is. Master Card adviseert mensen wel om bij twijfel aan te kloppen bij degene die de kaart heeft uitgegeven. Onder gedupeerden bestaat nog veel verwarring. Uit reacties op in ternetsites blijkt dat klanten niet al tijd weten wat ze moeten doen. Kartenhaus adviseert mensen, via een boodschap op de site, om de creditcardafschrijvingen goed na te kijken en in de toekomst in de ga ten te houden. De gekopieerde gegevens zouden van klanten zijn die tussen 24 ok tober van het vorig jaar en 30 sep tember van dit jaar kaartjes aan schaften via Kartenhaus. Overi gens geldt dat niet voor alle evene menten. ARNHEM - Activisten van de groep Totaal Asociaal hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een tankstation van Total gesaboteerd. Ze sneden de slangen door van de pompen langs de Amsterdamse- weg bij Arnhem. De actiegroep eiste de verantwoor delijkheid voor de sabotage zater dagmiddag op. Totaal Asociaal zegt te protesteren tegen de aanwe zigheid van Total in Myanmar (Bir ma). Totaal Asociaal wil dat Total zich terugtrekt uit Myanmar, waar de junta onlangs vreedzame pro testen neersloeg. 'Total is de groot ste buitenlandse investeerder in Birma en doneert dus rechtstreeks geld aan de junta die daar mensen onderdrukt. Wij vinden dat geen enkel bedrijf in zulke landen zou mogen investeren', staat in een ver klaring van de groep. Bij de actie zijn de benzineslangen doorgesneden, de gasslangen ble ven volgens de actiegroep onge moeid. Het tankstation was een groot deel van de dag dicht, 's Mid dags waren de eerste pompen weer in bedrijf, aldus Totaal Asoci aal. Total was niet bereikbaar voor commentaar. BAARN - Lisa (13), Amy (11) en Shelley (11) hebben zaterdag in Baarn de finale van het AVRO Junior Songfestival gewonnen. De zusjes uit Fijnaart mogen Nederland nu op 8 december vertegenwoordigen bij het Junior Euro visie Songfestival in Rotterdam. De kijkers, de vak- en kinderjury vonden 'Adem in - adem uit' het leukste lied. foto Freek van Asperen/ANP AMSTERDAM - Dieven hebben zater dag uit concertzaal het Bimhuis in Amsterdam zeer kostbare instru menten gestolen. Het gaat om twee klarinetten en twee violen met bijbehorende strijkstokken. Een van de violen is een door Vuillaume gemaakt instrument met een prijskaartje van ruim 100.000 euro. De diefstal is ge pleegd tijdens het muziekfestival Dutch Chamber Music Meeting. NAALDWIJK - Een 22-jarige man uit Vlaardingen is in de nacht van za terdag op zondag met zijn brom mer ingereden op agenten. Dat ge beurde in Naaldwijk, waar de poli tiemannen een verkeerscontrole hielden. De bromfietser is aange houden op verdenking van poging tot doodslag. Ook zijn 24-jarige bij rijder verdween achter de tralies. Hij werd gezocht door de politie. ROTTERDAM - De politie heeft zater dagavond een einde gemaakt aan een gijzeling in de Chris Benneker- slaan in Rotterdam. Een man hield daar zijn echtgenote gevangen. De dochter van het echtpaar, die ook in de woning vastgehouden werd, wist te ontsnappen en de politie in te lichten. Volgens het meisje dreigde haar vader de woning op te blazen als ze zou ontkomen. De politie trof geen explosieven aan. STRIJEN - Twee auto's zijn zaterdag in Strijen door een botsing in een woning beland. Daarbij raakten drie inzittenden van één van de auto's gewond. Op de Keizersdijk verloor een bestuurder de macht over het stuur, waarna zijn voer tuig een stilstaande auto raakte en meesleepte. De wagens boorden zich in een woning. De bewoners kwamen met de schrik vrij. consument nu begrip vraagt voor hogere prijzen is absoluut nieuw." Aldi zelf geeft geen commentaar. Rutte zegt dat de prijzen al enige tijd stijgen in supers. Dat komt niet alleen door duurdere inkoop. „De prijzenoorlog ligt alweer eni ge tijd achter ons. De welvaart is gestegen en de supers willen daar ook een beetje van profiteren." DEN HAAG - Minister Ella Vogelaar (Integratie) vindt het jammer dat de toespraak van prinses Maxima over de Nederlandse identiteit leidt tot polarisatie. Ze reageert daarmee op de uitspra ken die Michiel Zonnevylle, voor zitter van de Bond van Oranjevere nigingen, zaterdag deed. Die vond het 'jammer en curieus' dat de prinses 'de Nederlandse identiteit' nog niet heeft gevonden. Maxima zei tijdens haar toespraak dat dé Nederlandse identiteit niet bestaat. Volgens Vogelaar heeft de prinses alleen maar willen zeggen dat de Nederlandse identiteit geen statisch gegeven is, maar dat er wel een aantal gemeenschappelijkhe den is. De minister verwees naar de Nederlandse geschiedenis en taal als gemeenschappelijke ken merken, maar voegde eraan toe dat deze voortdurend onderwerp van gesprek zijn. „Er is geen afge ronde Nederlandse identiteit." Naast Vogelaar hebben ook minis ter van Justitie Hirsch Ballin en premier Balkenende Maxima's toe spraak van tevoren gelezen. Rita Verdonk, het onafhankelijke WD- Kamerlid, acht het kabinet ervoor verantwoordelijk dat Maxima 'het Nederlandse volk tekort heeft ge daan'. ZEIST - Liefhebbers hebben zater dag op de jaarlijkse vogelteldag een kleine 314.000 vogels gespot. Zij deden dat vanuit circa 120 kijk posten in het hele land, zo maakte een woordvoerster van Vogelbe scherming Nederland bekend. De score viel enigszins laag uit. Dat kwam doordat het 's ochtends op veel plaatsen erg mistig was, wat het zicht beperkte. Ook speel de mee dat het hoogtepunt van de vogeltrek al afgelopen dinsdag plaatsvond. In voorgaande jaren werden soms wel 500.000 exem plaren. De liefhebbers telden 190 soorten. De spreeuw werd 141.000 keer ge zien en was daarmee evenals in voorgaande jaren koploper. De kie vit (21.000) kwam op de tweede plek en de grauwe gans (15.000) werd derde. Een aantal zeldzame soorten waaronder de bladkoning werd ook waargenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6