Zeeland het oudland en het zoutland nieuwe beachclub Flink feestprogramma opening Vossenkuil Klarinetkwartet concerteert in Ter Valcke Nieuw dorpshuis Oud-Vossemeer wordt deze week geopend. Wegwerkzaamheden Kanaalweg en Postbrug Rijbewijs ingevorderd van Goese drankrijder ZVU begint weer met cursus goudsmeden Inbraak in woning Heer Hendrikskinderen B PZC Maandag 8 oktober 2007 1 5 Excursieleider Piet de Keuning geeft uitleg over de Kapelse en Yerseke Moer. De deelnemers aan de excursie luisteren aandachtig. foto Willem Mieras ren-zeventig-uitstraling, de tijd waarin het complex werd opgele verd. „Al het bruingelakte hout wordt vervangen door glas. Het dak krijgt nieuwe grijze leitjes, en alle kozijnen worden vernieuwd. Zo 'De sfeer zal zodanig worden dat de één zich er sneller thuisvoelt dan de ander' krijgt het een fris uiterlijk, dat past bij de omgeving." De tuin van het hotel gaat even eens op de schop. Luken: „Dat is nu een truttige bedoening, met van die teletubbie-paadjes." Eigenlijk had Luken het hotel veel grondiger willen verbouwen, zo dat het huidige aantal kamers (69) zou verdubbelen. „Maar dan moes ten we hele lange procedures in, die wel twaalf jaar kunnen duren. Daar heb ik helemaal geen zin in." Met de werkzaamheden in West- kapelle is ruim anderhalf miljoen euro gemoeid. Voor zowel de beachclub als het hotel blijft Lu ken zich richten op de welgestelde medemens. „Hier komen regelmatig miljonairs en miljardairs. We hebben verder veel klanten uit het Gooi. Ze ko men hier om rust te zoeken. Wat we zeker niet willen zijn luidruch tige patsers." Ook lan met de Pet is straks welkom, zegt Luken. „De prijzen worden niet extreem hoog. Maar de sfeer zal zodanig worden dat de één zich er sneller thuis voelt dan de ander." OUD-VOSSEMEER - Rond de ope ning van het nieuwe dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer is een uitgebreid feestprogramma op gezet. De officiële opening vindt vrijdag middag om drie uur plaats. De vol gende dag wordt open huis gehou den en presenteren de gebruikers van het dorpshuis zich. Vanaf een uur kunnen inwoners van Oud-Vossemeer in de nieuwe Vos senkuil terecht. Een half uurtje eer der opent de Oud-Vossemeerse muziekvereniging OVM de feeste lijkheden met een rondwandeling door het dorp. Op het programma staan onder meer demonstraties van de judovereniging OVJV, de koersbalclub, en de gymnastiekver eniging Spido. Tussendoor zorgen dweilband de Neutekraekers en leerlingen van muziekvereniging OVM voor opgewekte klanken. Ac teurs van de rederijkerskamer Een dracht zullen zich onder het pu bliek mengen. Om half vier sluit OVM de middagactiviteiten af Za terdagavond speelt in de grote zaal van De Vossenkuil het muziekge zelschap Cuata. Het optreden (on der de vleugels van Uit op Tholen) begint om 20.15 uur. GOES - Van vandaag tot en met vrij dag moet het verkeer op de Weste lijke Kanaalweg tussen de Oude Rijksweg en Hansweert rekening houden met een gedeeltelijke weg- afsluiting. Dat houdt verband met wegwerkzaamheden. De weg wordt van nieuw asfalt voorzien. Vanaf vrijdag wordt ook gewerkt aan nieuw asfalt op de Postbrug over het Kanaal door Zuid-Beve land. Tot 9 november is op de brug slechts een rijbaan beschik baar. Dat levert vertragingen op. GOES - Bij een alcoholcontrole op de Oostwal in Goes heeft de poli tie gisteren rond 2.45 uur het rijbe wijs ingevorderd van een 30-jarige automobilist uit die stad. De Goe- senaar bleek driemaal de toegesta ne hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Bij controles in Kamperland, Brui- nisse, Zierikzee en Renesse dit weekeinde zijn 246 blaastesten ge houden. Vier boetes werden uitge deeld voor rijden onder invloed. GOES - De Zeeuwse Volksuniversi teit begint binnenkort weer met een cursus Goudsmeden voor be ginners. De deelnemers aan de cursus (in de bibliotheek in Goes) leren in twaalf lessen hoe zij sieraden kun nen maken. Bij voldoende deelname begint de cursus woensdagavond. De lestij den zijn van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie en opgave: 0118 - 634800. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - In een woning aan de Oude Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen is in de nacht van zaterdag op zondag inge broken. De dader(s) maakte(n) daarbij di verse goederen buit, waaronder sie raden en een mobiele telefoon. De inbrekers drongen het huis bin nen nadat zij een ruitje hadden vernield. Volgens de politie is de waarde van de goederen nog niet bekend. GOES - Het Kurios Klarinet Kwar tet geeft donderdagavond een ka merconcert in het zorgcentrum Ter Valcke in Goes. Het viertal speelt een gevarieerd klassiek programma met werken van onder anderen J.S. Bach, Cru- sell, Piazolla en Kurt Weil. Het Kurioskwartet bestaat uit Ka ren Luttik, Tineke van der Meulen, Judith van der Plas en Peter Koets veld. Het concert (aanvang 19.30 uur) wordt in nauwe samenwerking ge organiseerd met de Stichting Mu ziek In Huis (SMIH). Die stichting brengt jonge, profes sionele musici op de podia van zorginstellingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63