Zeeland PZC 13 Vijfjaar wachten op brede school Vragen rond titel schoonste strand van het land Viertal geniet van ballonvaart BEVELANDEN-THOLEN 18 17 Kosten kunnen oplopen tot bijna tien miljoen euro. Een hokje voor de oude mannen van het dorp Zeeuwse gemeenten scoren minder dan voorgaande jaren. Beessie ii i wmm Publiek enthousiast op Festival Zeeuws-Vlaanderen iw 4 ffUwTbsM; A *"1'.IdWMb ft» Urik-jjpJ Eerste Centrum voor Jeugd en Gezin opent begin november Maandag 8 oktober 2007 Tip? redgoes@pzc.nl door Willem van Dam kapelle - Het duurt nog vijf jaar voordat er in Kapelle een brede school staat. Dat blijkt uit een notitie die het college van B en W aan de ge meenteraad heeft gestuurd. Het college gaat er vanuit, dat een brede school niet eerder dan in het schooljaar 2012-2013 in gebruik genomen kan worden. De kosten kunnen oplopen tot bijna 10 miljoen euro. In dat be drag zijn de kosten die gemaakt moeten worden voor grondverwer ving, bouwrijp maken, het aan brengen van funderingen en de in richting van het schoolterrein nog niet eens meegenomen. De christelijke basisschool 't Honk, de openbare basisschool De Moolhoek, peuterspeelzaal 't Speeluus, Pension Hommeles (bui tenschoolse opvang) en Floddertje (eveneens buitenschoolse opvang) willen in een brede school deelne men. Maar ook de bibliotheek in Kapel le, de GGD Zeeland, Allévo en fit nesscentrum Shape zijn geïnteres seerd. Andere mogelijke gebrui kers zijn onder meer de welzijnsin- stelling SMWO en de Zeeuwse Mu ziekschool. Uit een onderzoek dat het bureau Imago uit Breda in opdracht van de gemeente heeft verricht, komt duidelijk naar voren dat alle be trokken organisaties en instellin gen de Oude Veiling als de meest Het college van B en W van Ka- pelle gaat ervan uit, dat een nieu we brede school pas in het schooljaar 2012-2013 in gebruik genomen kan worden. ideale locatie zien voor een brede school. Die plek scoort ook bij de gemeenteraad hoog. Probleem is echter, dat de grond in handen is van projectontwikkelaar Apron. Die wil er huizen bouwen. Apron is bereid medewerking te verlenen aan de bouw van een bre de school, onder de voorwaarde dat de gemeente Kapelle alle grond in het gebied overneemt. Dat kost de gemeente tussen de vijf en acht miljoen euro. Het college heeft nog een paar al ternatieve locaties achter de hand: aan de Vroonlandseweg en aan de Goessestraatweg. Om te voorkomen dat projectont wikkelaars die gronden (het gaat om boomgaarden) in bezit krij gen, eist het college er het recht van eerste koop op. Niet alle moge lijke participanten in de brede school vinden die alternatieve loca ties geschikt. In de discussies is ook de Zuid hoek genoemd als mogelijke vesti gingsplaats. Het onderzoek van Imago heeft echter aangetoond, dat daarvoor weinig enthousiasme bestaat. De gemeenteraad van Kapelle be spreekt de brede schoolplannen donderdagavond 16 oktober. BIEZELINGE - De oude mannen van het dorp ko men er graag, op de Biezeiingsedijk. Twee bank jes staan er, vanwaar het uitzicht over de Wester- schelde schitterend is. Vrijwel elke middag, zo rond de klok van enen, verzamelen zij zich daar. Soms zijn ze slechts met z'n vieren, soms ook is het er zo druk dat niet voor iedereen een zit- plaatsje beschikbaar is. Ze wisselen er de dorps nieuwtjes uit, maar ze kijken vooral - naar de schepen die langzaam voorbij glijden. Straks, nog door Selma Osman en Willem van Dam DOMBURG - De uitslag van de ver kiezing van het Schoonste Strand van Nederland is voor de Zeeuwse gemeenten een tegenvaller. Alle Zeeuwse stranden zijn op de rang lijst ver gezakt. „Wat is er aan de hand in Zeeland?", vraagt de Veer- se wethouder W. van Tatenhove (CDA, recreatie) zich af Van Tatenhove wil dat de Zeeuw se kustgemeenten de koppen bij el kaar steken om uit te vinden waar om ze met z'n allen zo slecht heb ben gescoord. Het lijkt hem zinvol om te gaan praten met de Stich ting Nederland Schoon, die de wedstrijd vijfjaar geleden in het le ven heeft geroepen. „Ik wil weten: hoe nemen ze dit waar? Vergelijkt de stichting wel dezelfde soort ap pels met dezelfde soort peren?" Inspecteurs van de ANWB bezoch ten deze zomer 92 Noordzeestran den drie maal. Daarbij werd ge speurd naar zwerfafval. De Gou den Wimpel ging dit jaar naar Ameland. Sluis - vorig jaar en het jaar daarvoor winnaar - haalde nu een tiende plek. Veere eindigde op de 25ste plaats, terwijl deze ge meente in 2003 en 2004 de titel won. Vlissingen werd 24e, Noord- hulst - Vier bewoners van zorg- stichting Curamus in Hulst heb ben zaterdagavond hun luchtdoop gekregen in een heteluchtballon. Vanaf het weiland tegenover de woontorens aan de Truffinoweg steeg de ballon op met aan boord Guust Reijns (73), George de Maat (74), Adri Dieleman (73) en George van Overloop (85). De vier plus activiteitenbegeleid ster Babs de Schepper genoten met volle teugen van het 'onvoor stelbare en ongelooflijke uitzicht'. „We vlogen ruim 1100 meter hoog", aldus een opgetogen Adri Dieleman. „Dit was een unieke er varing want ook gelet op onze leef tijd maken wij natuurlijk nooit- meer zoiets mee." Tijdens de veertig minuten duren de vlucht kregen de passagiers hun ballonvaardersdoop. Een ri tueel in de ballonwereld schrijft voor dat mensen die voor het eerst in een luchtballon meevaren worden gedoopt. Dat gebeurt door een plukje van hun haardos in brand te zetten en dat direct met champagne te blussen. Dankzij de prijs die zorgverzekeraar CZ on langs toekende aan zorgstichting Curamus kon de wens - een bal lonvaart - in vervulling gaan. voor het gaat winteren, zitten ze lekker beschut. Op hun verzoek laat de gemeente Kapelle er een hokje bouwen. Hoeft niet veel te kosten (13.000 euro) en de mannen zijn er blij mee. foto Willem Mieras Beveland bezet een 17e plek. Re creatiewethouder P. de Putter van Noord-Beveland reageert nogal la coniek: „Daarmee behoren we nog altijd tot een van de schoonste stranden in Zeeland." Ook De Put ter heeft geen idee welke criteria de stichting heeft gehanteerd bij de beoordeling van de vaderlandse stranden. „Ik wil eerst de rappor tage lezen. En als daaruit blijkt er aantal zaken moet worden verbe terd, zullen we daar aan werken." Tip? redactie@pzc.nl In Middelburg hebben ze sinds kort een muziekbuurt. Die is gesi tueerd in de wijk Mortiere. Inwoners van het nabijgelegen Nieuwland houden de ontwikke lingen daar scherp in de gaten. In de dorpskrant van dit levendi ge plaatsje valt te lezen dat de ge meente Middelburg een wegje in de rimboe, er staat nog geen huis, Count Baslestraat doopte. BasleJa, de cultuurbarbaren hebben geen weet van Count Ba- sie. Als het beessie maar een naam heeft, dachten ze daar. Of zoals de wakkere redactie van de dorpskrant meldde: „Alle be gin is moeilijk, ook op het pad der muziek. Dan speel je al gauw een valse noot'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61