Hulst wil dorpshuizen 'uitbouwen' Eerste kaasmarkt Axel vraagt om vervolg Geslaagde open dag in dierenasiel Mosselen smaken goed bij Zonnebloem Terneuzen Kinderdierendag in Hulst heeft een hoog aaibaarheidsgehalte Loket waar inwoners terecht moeten kunnen met al hun vragen. Bijna zeventig schillers doen mee aan wed strijd piepers jassen. Zwoegen op dikke banden in IJzendijke PZC Maandag 8 oktober 2007 1 5 IJZENDIJKE - Ze heeft nog nooit gewonnen, Amber Cau- wels (9), maar ze doet toch ieder jaar weer mee. „Ce- woon voor de lol." Dit jaar was er volop belangstelling voor de dikke bandenrace in IJzendijke. Maar liefst 108 deelnemers verschenen aan de start. De eerste wed strijd, er waren tien categorieën, was voor de ID-ren- ners: fietsers met een verstandelijke handicap. Het start schot werd gegeven door oud-Aardenburger en voorzit ter van de ZLM tour Danny Moens. Het was voor de tweede keer, dat de ID-renners in IJzendijke aan de start verschenen. Ze maakten er een spannende wed strijd van. Winnaar bij de heren werd Davy Mertens uit Etten-Leur en bij de dames Elke Takens uit Putte. De echte dikke banden renners begonnen in de categorie voor vierjarigen. Zwoegers, die een rondje (600 meter) door IJzendijke moesten volhouden. Met veel gejuich ging Joeri Fortrei uit Breskens als eerste over de streep. Amber en haar broertjes Neyron (7) en Quinten (4) ein digden niet bij de eerste drie in hun categorie. Toch zijn ze volgend jaar weer van de partij: „Ik moest dit jaar wel veel rondjes rijden", zuchtte Amber. „Toch doen we volgend jaar weer mee." foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - De dorpshuizen in de ge meente Hulst moeten worden uit gebouwd tot loket waar de inwo ners terecht kunnen met al hun vragen over diensten en voorzie ningen rond wonen, werken en le ven. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst wil die mogelijkheid laten onderzoeken. Het initiatief van het Dorpspunt in enkele dorpen in de omgeving van het Brabantse Made staat voor Hulst model. Dorpspunt organi seert oplossingen, door de vragen en de behoeftes van de inwoners te koppelen aan het dienstenaan bod van lokale leveranciers of van uit de omgeving. Het initiatief pro beert tegenwicht te bieden aan de trend dat jonge mensen en gezin nen wegtrekken uit kleine kernen met weinig voorzieningen, terwijl (weinig mobiele) ouderen daar achterblijven. Dat heeft het gevaar in zich van een vicieuze cirkel: De dorpshuizen in de gemeente Hulst moeten worden uitgebouwd tot informatieloket op het gebied van wonen, werken en leven. door de versnelde vergrijzing vin den jonge mensen en gezinnen het nog minder aantrekkelijk zich in de dorpen te vestigen. Daarom is het belangrijk dat essentiële diensten en voorzieningen in het dorp bereikbaar blijven. Het Hulster college wil daarom be zien in hoeverre het mogelijk is in de dorpshuizen een informatie punt voor zorg te vestigen, er poli tiespreekuren te houden en er een servicedienst voor bank- en postza ken onder te brengen. Het is een van de maatregelen ter bevordering van de leefbaarheid in de concept-nota 'Burgerinitiatief werkt!' die de gemeente momen teel in de inspraak heeft gebracht. In die nota zet de gemeente de ka ders uit voor het zogenaamde ker- nenbeleid. Om de negatieve ten dens van vergrijzing en ontgroe ning in de dorpen tegen te gaan, doet de gemeente vooral een be roep op het zelforganiserend ver mogen van de inwoners zelf „De gemeente moet niet de illusie heb ben dat zij alleen het tij kan keren. Immers, de gemeente kan, mag en moet geen dorpswinkel of dorpsca fé exploiteren. De gemeente moet daarom inhaken op de kracht van de inwoners zelf', zo valt in de no ta te lezen. De nota komt maandag 15 oktober aan de orde in de raadscommissie Samenleving. Die komt vanaf 19.30 uur bijeen in het stadhuis. TERNEUZEN - Een middagje mu ziek, gezelligheid, een hapje, een drankje en een bord lekkere Zeeuwse mosselen. Dat is al jaren lang het vertrouwde recept van de jaarlijkse mosselmaaltijd die De Zonnebloem Groot Terneuzen haar gasten voorschotelt. Ook afgelopen zaterdag was de hal van het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen helemaal gevuld met ruim honderdvijftig gasten en vrij willigers. Op het podium zorgde het Koe- wachtse Seniorenkoor onder lei ding van oud-Zonnebloem voorzit ter Piet Apers voor de liederen, die door de aanwezigen luidkeels wer den meegezongen. Na het optreden werden de scha len met mosselen binnengebracht. In totaal ging er zaterdag ruim 225 kilo over de tafels. De mosselmaaltijd was de vierde grote activiteit dit jaar, waarbij het Zeldenrust de ontmoetingsplek is voor de veelal alleenstaande gas ten. In december staan er nog een Sinterklaasmiddag en een Kerstvie ring op het programma. Ezeltje rijden op kinderdierendag. foto Camile Schelstraete HULST - De vierjarige Laura, prach tig als vlindertje geschminkt, keek eerst even beteuterd. Je krijgt nu eenmaal niet iedere dag een bosuil op je hand gezet. Voor de foto toverde ze toch een lach op haar gezicht. „Wel leuk zo'n beestje", reageerde ze uiteindelijk. De kinderdierendag in Hulst had gisteren een hoog aaibaarheidsge halte. „De doelstelling is om kinde ren kennis te laten maken met die ren", zegt Ben Durinck van de or ganiserende stichting Kinderdie rendag. Op het terrein aan de Sta tionsweg konden de bezoekers di verse demonstraties bijwonen. Ver der kon de jeugd ritjes maken op een ezeltje en mochten ze zich uit leven op springkussens. In de grote tent was de 70 centime ter grote Siberische oehoe de trek pleister. Ook was het mogelijk per koets een rondrit te maken door de binnenstad. Een siersmid was druk aan het werk en een honden- trimster gaf demonstraties vacht verzorging. Francesco di Creatore praatte op een leuke manier de ac tiviteiten aan elkaar. AXEL - De eerste kaasmarkt in Axel is voor herhaling vatbaar. Dat bleek zaterdag tijdens de week markt. 'Kaasprofessionals' gaven bezoe kers uitleg over bereidingsproces sen, ingrediënten, kaasgeheimen en tal van andere wetenswaardig heden over kaas. Zo konden men sen zich te goed doen aan geiten kaas, ambachtelijk bereide scha penkaas en andere kazen. Gezien het succes, krijgt de kaasmarkt vol gend jaar volgens organisator Erik TERNEUZEN - De open dag van het Dierenasiel in Terneuzen heeft za terdag zijn effect niet gemist. Een groot aantal beestjes krijgt na het bezoek van flink wat belangstellen den een nieuw baasje. Vijf katten, vier volwassen hon den en een aantal kleine katjes ver dwenen in het bespreekboek om binnenkort een nieuw thuis te krij gen. „Als er tijdens een dag als de Murre zonder meer een vervolg. Tegelijkertijd stond in de Axelse Noordstraat een wedstrijd piepers jassen op het programma. De am bulante handelaren en onderne mersvereniging Axclusief organi seerden deze wedstrijd alweer voor het vierde jaar. In duo's bon den dames en heren de strijd aan om in vijf minuten zoveel moge lijk aardappelen te schillen. Bijna zeventig 'schillers' namen deel aan de wedstrijd. Bij de heren won met 3,4 kilo F. van Aalst uit Axel. Bij de dames was J. van Langevel- de uit Koewacht de beste. Zij ont deed 4,4 kilo piepers van hun schil. Beide ontvingen voor hun prestatie een Axelse Erpelkapper. ze één dier een nieuw baasje krijgt dan is dat al mooi. Dit aantal is na tuurlijk helemaal super", zei be heerster Margot Burgers. Het asiel aan de Evertsenlaan had de deuren opengezet en gaf belang stellenden de gelegenheid een kijk je achter de schermen te nemen. Er werd uitleg gegeven over de werkwijze en bezoekers konden de dieren en hun verblijven van dichtbij bekijken. Ook waren er ac tiviteiten zoals een loterij, schmin ken en een springkussen. Daar naast verzorgde de Zeeuws-Vlaam- se Kynologen Club (ZVKC) uit Axel demonstraties gehoorzaam heid en behendigheid. Aan* het eind van de middag was er nog een puppytraining. Het geld dat werd ingezameld is voor de realisa tie van een nieuwe speelweide. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" "S, em*-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59