Zeeland Genieten van onvoorstelbaar uitzicht Bokkenfestival Clinge Vestiging Jan Snel Group in Hulst leuk voor jong en oud loopt mogelijk vertraging op 1 4 Maandag 8 oktober 2007 PZC z Vier bewoners van zorgstichting Curamus maakten ballonvaart. Inloopavond over uitbreiding Hogeweg Hulst matig bezocht. Gewonde na eenzijdig ongeluk in Koewacht Beessie Arrestatie amokmaker in centrum Terneuzen Man aangehouden voor gevaarlijk rijgedrag M 4 Bewoners van zorgstichting Curamus genoten erg van hun ballonvaart. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - Onder luid applaus van en kele honderden familieleden, me debewoners en andere belangstel lenden hebben vier bewoners van zorgstichting Curamus in Hulst af gelopen zaterdagavond hun lucht doop gekregen in een heteluchtbal lon. Vanaf het weiland tegenover de woontorens aan de Truffinoweg steeg de ballon op met aan boord Guust Reijns (73), George de Maat (74), Adri Dieleman (73) en George van Overloop (85). Het viertal liet vooraf weten wei nig zenuwen te kennen voor de tocht met de ballon. Anders was dat met activiteitenbegeleidster Babs de Schepper. „Ik weet nog niet eens of ik wel in stap, want ik heb hoogtevrees", zei ze drie kwartier voor het vertrek. 'Deze ervaring maken wij gezien onze leeftijd natuurlijk nooit meer mee' Toch vloog ze mee. Hoewel in het begin nog wat bleekjes om de neus, genoot ze net als de andere opvarenden met volle teugen van het 'onvoorstelbare en ongelooflij ke uitzicht'. „We vlogen ruim 1100 meter hoog", aldus een opgetogen Adri Dieleman nadat het gezelschap vanaf de landingsplaats in de pol der tussen Zuiddorpe en Westdor- pe weer veilig met de bus van Hans Boehlé was thuisgebracht. „Dit was een unieke ervaring want ook gelet op onze leeftijd maken wij natuurlijk nooit meer zoiets mee." Tijdens de veertig minuten duren de vlucht kregen de passagiers nog hun ballonvaardersdoop. Een ri tueel in de ballonwereld schrijft voor dat mensen die voor het eerst in een luchtballon meevaren worden gedoopt. Dat gebeurt door een plukje van hun haardos in de brand te zetten en dat direct met champagne te blussen. Babs de Schepper was blij dat de ballon door de piloot veilig weer aan de grond werd gezet. „Toen hij de landing inzette, raakten we met de mand de toppen van de bo men. Het was toch een opluchting dat alles goed is verlopen. Het is toch een grote verantwoordelijk heid om met vier oudere mensen zoiets te ondernemen. Vooraf heb ik er ook erg veel negatieve reac ties op gehad. Maar we hebben met z'n allen werkelijk enorm ge noten", vertelde De Schepper. Bewoners van de zorgcentra voor ouderen in Hulst, Kloosterzande en Koewacht mochten eerder dit jaar hun hartewens op papier zet ten. Dat leidde tot meer dan drie honderd wensen, waarvan inmid dels een aantal in vervulling is ge gaan. Dankzij de prijs die zorgver zekeraar CZ onlangs toekende aan zorgstichting Curamus kon nog een heel bijzondere wens in ver vulling gaan. George van Overloop en Adri Die leman wisten niet zo goed wat ze moesten bedenken en kwamen uiteindelijk samen met De Schep per op het idee van de ballonvaart. CLINGE - Het eerste bokkenfestival bracht zaterdag weer wat leven in de Clingse brouwerij. „Althans, de opzet sloeg goed aan", zegt initia tiefnemer Sjanet Boeters van café De Landbouw. Samen met enkele middenstan ders trok ze de kar om vooral voor de jeugd iets op poten te zetten. Boeters: „]e hoort hier alleen maar gemopper dat er weinig te doen is in het dorp. We wilden wel uitpak ken met iets aparts. En als je kinde ren voor de activiteit weet te strik ken, krijg je automatisch de ouders in het spoor mee." Zaterdagmiddag kon de jeugd een ritje maken met de bokkenkar. Vijf spannen getrokken door Ne derlandse landbokken reden op en neer door het dorp. De dieren en karren kwamen van de familie Van Dijk uit Rotterdam. Zoon Patrick trekt met de bokken en karren van de ene naar de ande re activiteit in België en Neder land. Door een vervoersverbod was dit pas het tweede uitstapje van het jaar. De kinderen konden zich verder la ten schminken en naar hartelust springen op een luchtkussen. De kritieken zijn lovend. Dus volgend jaar krijgt Clinge wederom een bokkenfestival", zegt Sjanet Boe ters. door Harold de Puysseleijr HULST - De vestiging van de Jan Snel Group op de uitbreiding van het bedrijventerrein Hogeweg in Hulst loopt mogelijk enige vertra ging op. Tegen de omvorming van land bouwgrond naar bedrijventerrein op de hoek Tolweg/Polderstraat is namelijk door een omwonende be zwaar gemaakt. Wethouder Frans de Vries zei dit op de inloopavond over het nieu we bestemmingsplan voor de uit breiding van het bedrijventerrein. Voordat dit nieuwe bestemmings plan er is, wil de Jan Snel Group zich er al vestigen. De gemeente wil dat mogelijk maken met een procedure die vrijstelling van het bestemmingsplan geeft. Een omwonende is het niet eens met de komst van het bedrijf en maakt bezwaar tegen de vrijstel ling. Deze klaagt er over dat het vrije uitzicht op het polderland verloren gaat als het bedrijf er komt. Wethouder De Vries heeft er vertrouwen in dat de gemeente de vestiging van het bedrijf toch mag toestaan. Volgens hem wor den de bedrijven die zich op het nieuwe deel van Hogeweg vesti gen omgeven door groen. Zo komt er een ruim twee meter hoge aarden wal om de uitbrei ding te liggen, waarop en -naast in totaal drie rijen bomen komen te staan. De Vries gelooft zelf niet dat het in gediende bezwaar tot vertraging van de bedrijfsvestiging leidt. De Jan Snel Group wil voor 1 mei vol gend jaar met het bedrijf operatio neel zijn. De belangstelling voor de inloopavond over Hogeweg was overigens minimaal. Slechts een enkeling liet zich informeren over het plan. ZEEUWSE TBQZEXM Tip? redactie@pzc.nl In Middelburg hebben ze sinds kort een muziekbuurt. Die is gesi tueerd in de wijk Mortiere. Inwoners van het nabijgelegen Nieuwland houden de ontwikkelin gen daar scherp in de gaten. In de dorpskrant van dit levendige plaatsje valt te lezen dat de ge meente Middelburg een wegje in de rimboe, er staar nog geen huis, Count Baslestraat doopte. Basle Ja, de cultuurbarbaren hebben geen weet van Count Basie. Als het beessie maar een naam heeft, dachten ze daar. Of zoals de wakkere redactie van de dorpskrant meldde: „Alle begin is moeilijk, ook op het pad der mu ziek. Dan speel je al gauw een val se noot'. koewacht - Een 25-jarige automo bilist uit de gemeente Terneuzen is afgelopen vrijdagavond naar het ziekenhuis in Gent gebracht na een eenzijdig ongeluk in de Hazela renstraat in Koewacht. Hij verloor de macht over het stuur, slipte en botste tegen een boom. De man raakte bekneld. Hij liep diverse ver wondingen op, waaronder een beenbreuk en kwetsuren aan zijn gezicht. De auto is totaal vernield. terneuzen - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag om 00.56 uur een 37-jarige Terneuze- naar aangehouden op de Markt in zijn woonplaats wegens openbare dronkenschap. De man was uit een horecagelegenheid gezet, om dat hij andere klanten lastig viel. Vervolgens probeerde hij keer op keer weer het café binnen te ko men om de confrontatie te zoeken met andere klanten. kloosterzande - De politie heeft zaterdagmiddag in Kloosterzande een 33-jarige automobilist uit Bres- kens aangehouden wegens gevaar lijk rijgedrag. Door meerdere weg gebruikers was gemeld dat op de N61 en de N60 een automobilist slingerend over de weg reed, waar door tegenliggers diverse malen moesten uitwijken om een aanrij ding te voorkomen. Zijn rijbewijs is ingenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58