Zeeland Sluis wil Gouden Wimpel terug cliënten van de Sterre beleven 11 jSÊSEti jg^p JjBfR „f pzcii3 ZEEUWS-VLAANDEREN 18 17 Muziekavond in Koewacht direct uitverkocht 17 0 veel plezier aan modeshow Ouderen Hulst krijgen dagelijks verse maaltijd om zelf op te warmen. Eerste concert met blaaskapellen is een groot succes. Gemeente betreurt mislopen titel Schoonste Strand. Heikant loopt uit voor muziekfestival Publiek enthousiast op Festival Zeeuws-Vlaanderen Eerste Centrum voor Jeugd en Gezin opent begin november M 'ÉeXK'w' ÈÈÊk. Maandag 8 oktober 2007 Tip? redtern@pzc.nl Tafeltje-dek-je Hulst beter door Harold de Puysseleijr HULST - De warme maaitijdvoorzie ning moet voor de vijfhonderd ge bruikers van Tafeltje-dek-je in de gemeente Hulst een stuk beter worden. Tafeltje-dek-je schakelt in de loop van volgend jaar over op een nieuw systeem waarbij de oudere de maaltijd zelf opwarmt. Zorgstichting Curamus en Stich ting Welzijn Hulst (SWH) die ver antwoordelijk zijn voor de maal tijd, vinden wel dat de gemeente moet meehelpen de maaltijden be taalbaar te houden. „De warme maaltijdvoorziening is een basis om langer thuis te kunnen blijven wonen. We moeten er met z'n allen alles aan doen om die basis te garanderen", zegt Stephan Buijs- se van de Raad van Bestuur van zorgstichting Curamus. Het systeem wordt pas ingevoerd, zodra de gemeente met geld over de brug komt, zodat de warme maaltijdvoorziening voor ouderen betaalbaar blijft. Hoeveel nodig is, wordt op dit moment berekend. In plaats van de warme maaltijden krijgen de gebruikers elke dag een gekoelde kant en klare verse maal tijd bezorgd. Die wordt 's och tends op een afgesproken tijdstip afgeleverd en kan door de cliënt worden genuttigd wanneer hij of zij dat wil. Met een speciaal appa raat - geen magnetron, maar via Warme maaltijdvoorziening Tafeltje-dek-je in Hulst schakelt over op een nieuw systeem met voordelen voor zowel de gebruiker als de distributeur. een soort au-bain-marie-methode - is het eten eenvoudig te verhit ten. Voordeel voor de deelnemers aan Tafeltje-dek-je is dat ze tussen de middag niet meer aan huis ge kluisterd zijn. Voor de vrijwilligers is het een prettige bijkomstigheid dat ze af zijn van het jachtige distri butiesysteem waarbij alle warme maaltijden binnen drie kwartier bij de klant moeten worden afgele verd. De vrijwilligers krijgen zo - als die behoefte bestaat - meer tijd voor een praatje. „Mensen die een aanvraag indienen voor Tafel tje-dek-je blijven bezoek houden van een welzijnswerker om te be oordelen of iemand in aanmer king komt voor de voorziening", legt directeur Aschwin van den Abeele van SWH uit. Curamus wil gebruikers - momen teel zijn dat er zo'n vijfhonderd - naast een basismaaltijd meer keu ze aanbieden in de soorten gerech ten. Ook zal het mogelijk zijn te gen betaling een luxere maaltijd te kiezen, bijvoorbeeld met varkens haas of zalm. In de toekomst wil de zorgstichting de maaltijdservice verder uitbreiden zodat iedereen er gebruik van kan maken. KOEWACHT - De eerste Blaaskapel len Muziekavond in gemeen schapscentrum De Vlaschaard was afgelopen zaterdag direct goed voor een uitverkochte zaal. De avond waarop drie blaaskapel len Egerlander en andere blaasmu ziek ten gehore brachten, was een initiatief van De Vlasbloazers en de Commissie Cultuur en Ont spanning van Stichting De Vla schaard. Blaaskapel De Vlasbloazers is een onderdeel van de Koewachtse Mu ziekvereniging Eendracht Maakt Macht. Uit leden van EMM werd in 2006 de blaaskapel opgericht. Zij speel den een thuiswedstrijd en beleef den tijdens de muzikale avond in het gemeenschapscentrum hun eerste optreden. Samen met de muzikanten van Ein Prosit uit Sluiskil en de Esse- ner Muziekanten uit het Belgische HEIKANT - Dit weekend stond Heikant weer in het teken van het jaarlijkse muziekfestival. Vanaf vrijdag klonk in het gemeenschapscentrum 't Hei- ke drie dagen muziek van diverse gezelschappen. Sinds 1948 tekent de muziekvereniging Heikant voor dit festijn. Een traditie die slechts twee keer door omstandigheden niet door kon gaan. „Zo zetten we de harmonie, fanfare en brassband in de schijnwerper. Verder worden de vriendschaps banden tussen de deelnemende verenigingen aan gehaald", zegt voorzitter Carlo de Vries van de Heikantse fanfare. Vrijdag beten slagwerkensem bles het spits af. De combinatie Heikant/Koewacht, Steenslag (Sint-Jansteen) en Weldoen door Vermaak uit Clinge traden zowel afzonderlijk als gezamenlijk voor het voetlicht. De Vliegende Hollander uit Terneuzen bleek zich voor het concours komende december in Kerkra- de al goed te hebben voorbereid. Zaterdagavond waren de muzikanten van Heikant en Vlijt en Vol harding uit Oost-Souburg aan de beurt. Zondag middag betraden de verenigingen St.Jan (Sint Jan- steen), Weldoen door Vermaak en St.Cecilia uit Kloosterzande het podium. De Vliegende Hollan der uit Terneuzen en de Vereenigde Vrienden uit Sas van Cent zorgden 's avonds voor een spette rende afsluiting. foto Camile Schelstraete Essen bliezen ze tal van liederqp de zaal in. Vooral de Tsjechische vorm van (volks)blaasmuziek Eger lander bleek zeer populair. Publiek en organisatie waren zeer te spreken over het evenement. De blaaskapellenavond krijgt daarom waarschijnlijk volgend jaar een ver volg. door Harold de Puysseleijr SLUIS - Burgemeester Jaap Sala van de gemeente Sluis vindt het jam mer dat zijn gemeente dit jaar met de tiende plaats genoegen moet ne men in de strijd om het Schoonste Strand van Nederland. De Gou den Wimpel in die wedstrijd ging dit jaar naar de gemeente Ame land, nadat Sluis de afgelopen twee jaren met de hoogste eer ging strijken. Sala zei zaterdagavond desge vraagd nog geen verklaring te kun nen geven voor de duikeling van Sluis op de ranglijst. „Onze stran den liggen er nog prima bij", zegt hij. „Maar we weten hoe belang rijk het is om goed voor de dag te komen. We zullen het juryrapport daarom goed bestuderen om te kij ken waar verbeteringen mogelijk zijn." De wedstrijd werd vijf jaar gele den voor het eerst georganiseerd door de stichting Nederland Schoon. Inspecteurs van de ANWB bezoeken drie maal alle 92 Noordzeestranden gedurende het seizoen. De resultaten werden be oordeeld door een jury onder voor zitterschap van Guido van Woer- kom, de hoofddirecteur van de ANWB. Voor het eerst sinds het bestaan van de wedstrijd vielen ook de an dere Zeeuwse stranden buiten de prijzen. Noord-Beveland werd 17e, Schouwen-Duiveland 20e, Vlissin- gen 24e en Veere 25e. CLINGE - De vraag van Michael of hij volgend jaar weer mee mag doen was tekenend voor het ple zier dat 35 cliënten van de Sterre gistermiddag beleefden aan een modeshow. Michael stond voor de eerste keer als dressman in de spotlights. Op de catwalk in zaal 't Palet showde hij vrijetijdskleding. De derde edi tie van de modeshow verliep op rolletjes. Enkele kappers, schoon heidsspecialistes en vrijwilligers zorgden ervoor dat de manne quins en dressmen van top tot teen gesoigneerd waren. Een na jaarscollectie werd in ruim een uur gepresenteerd. Els Balemans, consulente vrijetijdsbesteding bij de Sterre, genoot eveneens met volle teugen: „Op deze manier ko men de cliënten weer eens op een ander wijze in de schijnwerper. Als zij genieten dan is het zonder meer al geslaagd." Ondanks het prachtige weer was de zaal to.ch goed gevuld met ouders en andere belangstellenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57