vogels te spotten op gehoor Met bubbels op dak van beachclub 'Architectonisch hoogstandje' op strand van Westkapelle. ZVU begint weer met cursus goudsmeden Veiligheidstoetsen brandweerkorpsen GroenLinks benoemt D. Mooij in commissie Repetitieavond Luctor et Emergo Wegwerkzaamheden Kanaalweg en Postbrug Klarinetkwartet in Ter Valcke in Goes S PZC Maandag 8 oktober 2007 1 5 door Joeri Wisse westkapelle - Terwijl de herfst zijn intrede doet, droomt Chris Lu- ken al volop van de zomer van 2008. Dan kan hij zittend in een ja cuzzi met een glas champagne in de hand op het dakterras van zijn gloednieuwe beachclub Zuider duin op het strand van Westkapel le uitkijken. Luken, eigenaar van diverse hotels in Nederland, wil al jaren een stijl volle beachclub op het strand tus sen Westkapelle en Zoutelande realiseren. Nu ligt er dan eindelijk een ontwerp waar zowel hij als de gemeente Veere zich in kan vin den. „Ik verwacht dat de gemeente over een maand het wel bekende stempeltje zet. Dan staan wij al klaar om met de bouw te begin nen, die in april klaar moet zijn." Het huidige Zuiderduin is een tij delijke voorziening. De nieuwe be achclub krijgt een bijzonder ont werp. Aangezien de kavel beperkt was, komt er bovenop het dak een terras. De beachclub, een 'architec tonisch hoogstandje', krijgt een na tuurlijke uitstraling mee door veel vuldig gebruik van glas. Ook beachhotel Zuiderduin aan de Buckweg ondergaat de komen de maanden een metamorfose. „Het dak, de gevels, de ramen, al les wordt vernieuwd. Het zal straks net zijn alsof er een nieuw gebouw staat", belooft Luken. Het hotel heeft nu nog een jaren-ze- ventig-uitstraling, de tijd waarin het complex werd opgeleverd. De tuin van het hotel gaat eveneens op de schop. Luken: „Dat is nu een truttige bedoening, met van die teletubbie-paadjes. Dat gaat 'De sfeer zal zodanig worden dat de één zich er sneller thuisvoelt dan de ander' straks allemaal weg. De tuin wordt minimalistisch, met veel hardhout en grijs natuursteen. Daarmee creë ren we een natuurlijke overgang naar de duinen." Eigenlijk had Luken her hotel veel grondiger willen verbouwen, zo dat het huidige aantal kamers (69) zou verdubbelen. „Maar dan moes ten we hele lange procedures in, die wel twaalf jaar kunnen duren." Met de werkzaamheden in West kapelle is ruim anderhalf miljoen euro gemoeid. Voor zowel de be achclub als het hotel blijft Luken zich richten op de welgestelde me demens. „Hier komen regelmatig miljonairs en miljardairs. We heb ben verder veel klanten uit het Gooi. Ze komen hier om rust te zoeken. Wat we zeker niet willen zijn luidruchtige patsers." Ook Jan met de Pet is straks welkom, zegt Luken. „De prijzen worden niet ex treem hoog. Maar de sfeer zal zoda nig worden dat de één zich er snel ler thuisvoelt dan de ander." goes - De Zeeuwse Volksuniversi teit begint binnenkort weer met een cursus Goudsmeden voor be ginners. De deelnemers aan de cur sus (in de bibliotheek in Goes) le ren in twaalf lessen hoe zij siera den kunnen maken. Bij voldoende deelname begint de cursus woens dagavond. De lestijden zijn van 19.00 tot 21.00 uur. Voor meer in formatie en opgave: 0118 - 634800. renesse - De brandweer Zeeland houdt op zaterdag 13 oktober de jaarlijkse veiligheidstoetsen in Ren- esse. Een maal per jaar komen de 35 brandweerkorpsen en tien offi cieren van dienst bijelkaar om te oefenen. Publiek is hierbij wel kom. Vertrek vanaf de brandweer kazerne van Haamstede aan de Scheepswerfstraat. De toetsen be ginnen om acht uur 's ochtends en duren tot een uur of vijf. burgh-haamstede - Met ingang van heden heeft GroenLinks een nieuwe vertegenwoordiger in de commissie Samenleving en Be stuur. Dolf Mooij neemt het stokje over van Paulien de Gijt. Groen Links heeft één zetel in de gemeen teraad en voor raadslid Theo de Gelder is het ondoenlijk om alle vergaderingen in zijn eentje af te lopen. Daarom zit Dolf Mooij bij de commissievergaderingen. renesse - Muziekvereniging Luc tor et Emergo in Renesse houdt vrijdagavond 12 oktober een open bare repetitieavond. De avond is bedoeld om kennis te maken met de muziekvereniging en de nieu we dirigent: Dirkjan de Boer. Po tentiële leden zijn welkom. Met na me de bügelgroep kan versterking gebruiken. De avond begint om 20.00 uur in het dorpshuis. tl goes - Van vandaag tot en met vrij dag moet het verkeer op de Weste lijke Kanaalweg tussen de Oude Rijksweg en Hansweert rekening houden met een gedeeltelijke weg- afsluiting. Dat houdt verband met wegwerkzaamheden. De weg krijgt nieuw asfalt. Vanaf vrijdag wordt ook gewerkt aan het asfalt op de Postbrug over het Kanaal door Zuid-Beveland. Tot 9 novem ber is op de brug slechts een rij baan beschikbaar. goes - Het Kurios Klarinet Kwar tet geeft donderdagavond een ka merconcert in het zorgcentrum Ter Valcke in Goes. Het viertal speelt een gevarieerd klassiek programma met werken van onder anderen J.S. Bach, Cru- sell, Piazolla en Kurt Weil. Het concert (aanvang 19.30 uur) wordt in nauwe samenwerking ge organiseerd met de Stichting Mu ziek In Huis (SMIH). In een duinpan op de punt van Westenschouwen staan vogelaars vogels te spotten. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55