Driebanders plegen broedermoord Sport Mooi slot na matige Rinus van de Ven toont zi'n klasse middagsessie ZK judo 40 Maandag 8 oktober 2007 PZC Bert Dekker wint na solo van tien kilometer Olivier Goud derde in skeelertriatlon Yvan Muller naar finale WK Toerwagens Bonnema Westa wint van AA Drink/FvT Johanathan Duinkerke rijdt moeizame koers Goese derby draait uit op wedstrijd zonder spanning en emotie. Weinig animo voor kampioenschappen in Vlissingen Roy Gijsel maakt stuurfout door verblindende zon. FIJNAART - De ronde van Fijnaart groeide gisteren uit tot een fraai sluitstuk van de regionale crite riums. Bert Dekker won ternau wernood na een solo van tien kilo meter. Op de streep liet hij Joost Spring in 't Veld en Ferry den El amper tien meter achter zich. Dekker was de motor van een treintje dat zeven aanvallers in de kraag moest grijpen. Met vijf ande ren maakte hij na dertig kilometer de oversteek naar de kopgroep. Op het moment dat het daar even stil viel, zag Dekker zijn kans schoon en ging er vandoor. HEERDE - Olivier Goud uit Waarde is als derde geëindigd in een skeelertriatlon (lopen, fietsen, skeeleren) in het Gelderse Heerde. De zege ging naar Erik-Jan Spijker man uit Nibbixwoud. Zijn clubmaatje Erwin Mesu uit Middelburg opende zijn schaatssei zoen met een marathon voor B-rij ders in Amsterdam. Voor deze 75 ronden tellende marathon gingen 80 rijders van start. Slechts 64 haal den de finish. Mesu eindigde als 51ste. Thierry Mijsters uit Marien- heem was de snelste. LEUSDEN - De Franse SEAT-cou- reur Yvan Muller gaat als leider in de tussenstand van het kampioen schap naar de finale van het WK Toerwagens, dat in november op het stratencircuit in Macau plaats vindt. Muller won zondag in het Italiaanse Monza voor de tweede keer dit seizoen een WK-race na dat hij zaterdag als eerste rijder ooit met een dieselmotor de po- le-position had veroverd. De over winning in de tweede race was voor Spanjaard Jordi Gené. Tom Coronel werd zevende. Wessem - De tafeltennissers van AA Drink/FvT hebben in de eredi visie met 5-2 verloren van Bonne ma Westa. In het eerste duel liet Si- mone de Klerk van AA Drink/FvT een ruime voorsprong schieten te genover een gemotiveerde en goed in vorm zijnde Monique Posthu- ma. Later verloor De Klerk met 3-2 van Li Nan Sun tegen wie ze vori ge keer 11 punten maakte in 3 ron des. Charell Schoonbrood stond in de 5e ronde met 10-4 achter tegen invalster Diana Pireij van Bonne ma Westa maar won met 10-12. IJZENDIJKE - De laatste koers van het seizoen verliep niet zonder slag of stoot voor Johanathan Duinkerke. Na twee ronden ging Tonnie Hoogstrate uit Terneuzen in de aanval. Duinkerke reageerde meteen maar had de pech dat zijn ketting eraf vloog. In tweede posi tie ging hij de laatste bocht in. Het lukte hem niet om uit het wiel van Davy Mertens te komen waar door de man uit Etten-Leur de rit won. Duinkerke zag vervolgens Hoogstrate nog voorbij sprinten en eindigde uiteindelijk als derde. door Frits Bakker GOES - De Belgische biljarter Mar tin Spoormans stelde vast dat het geluk hem uitgerekend op zo'n be langrijke dag in de steek had gela ten. En Richard de Bruin, die zo vurig op een stunt had gehoopt, stond er maar beteuterd bij na zijn partij van zaterdag. De Goese derby tussen de teams van Delta/Frans Bevers en Buys In casso (op papier Delta 1 tegen Del ta 2) eindigde in een ondubbelzin nige 8-o-overwinning voor het eer ste team van Delta. Het krachtsver schil was zo groot, dat er ook van enige spanning of emotie geen sprake was. Ronny Daniels kwam als enige nog een béétje in de buurt van zijn tegenstander Jean door Edward Oranje VLISSINGEN - De Open Zeeuwse kampioenschappen judo gingen zaterdag door, ondanks het plotse linge overlijden van hoofdorganisa tor Johan van Schaik. „Van Schaik had het niet anders gewild", aldus de organisatie. Vanwege een tegenvallend aantal inschrijvingen waren dit jaar vijf Brabantse ploegen uitgenodigd voor het toernooi in de Vlissingse sporthal. Zodoende droegen de kampioenschappen het woord 'open' met zich mee. „Anders kwa men we domweg niet uit de kos ten", aldus mede-organisator Nelly van Alphen. „Het is gewoon erg jammer dat er geen echte Zeeuwse kampioenschappen kunnen plaats- Paul de Bruijn (50-39), maar alle andere partijen werden al in een vroege fase beslist. Het veel hoger ingeschatte team, met de spelers Peter de Backer, Jean Paul de Bruijn, Roland For- thomme en Henk Habraken, pleeg de een broedermoord die nog lang zal heugen. De tegenstander barst te vooraf van de ambitie, maar bleek niet meer dan een papieren tijger. Minstens één partijtje, maar mis schien wel twee hadden ze willen winnen. Dat was een misrekening, want Delta/Frans Bevers hoefde niet eens spectaculair uit te halen om de 8-0 op het scorebord te krij gen. De twee Goese biljartteams in de eredivisie driebanden hebben een zeer matige start gemaakt. De derby eindigde zaterdag in een 8-0-zege van Delta/Bevers. vinden, het was toch een echte ti tel voor de judoka's. Het ochtendgedeelte met jeugd tot 12 jaar was goed bezet integenstel- ling tot het middagprogramma met jeugd tot 15 jaar. Voor de da mes waren geen wedstrijden. Van Alphen: „Alleen Lindsay Wyatt van Geelhoed had zich ingeschre ven. De dames die interesse toon den, trokken zich acuut terug bij het horen van haar naam." Ondanks het ontbreken van Paul Mechielsen (Delta), Boy de Pun- der en Ramon van der Grift (Van Schaik) kende de wedstrijddag bij de heren een spectaculair eind. Gil bert Tolhoek (Geelhoed) werd kampioen in de gewichtsklasse tot 90 kilo door huidig Zeeuws kam pioen Rob Croonen (Delta) met een vol punt te verslaan. Croonen nam in de Open Klasse revanche op de vermoeide Vlissinger en pro longeerde zijn titel van vorig jaar. Voor het beste moyenne in de der by tekende Henk Habraken. De Brabander had een flitsende start tegen Richard de Bruin, maakte zo halverwege een serietje van elf en domineerde de wedstrijd met superieur spel. Peter de Backer had ook al weinig problemen met Martin Schuur- mans (50-23), Jean Paul de Bruijn was een maat te groot voor Ronny Daniëls (50-39) en Roland For- thomme degradeerde Kees Wit- tens tot een figurant (50-21). Het had voor Delta 1, dat op de eerst speeldag met 8-0 was wegge vaagd door Hanze Catering, een nieuwe start moeten zijn, maar één dag later volgde een zeer te leurstellende nederlaag tegen Rütt- chen Advies in Oosterhout: 5-3. Roland Forthomme was de enige die in de uitwedstrijd tot de volle winst kwam. Peter de Backer deel de de punten met Murat Coklu, door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - Het duel met Rinus van de Ven hield voor Heikanten aar Roy Gijsel een flinke uitdaging in. „Ik zou hem weieens voor wil len blijven", sprak hij voor het be gin van de eerste manche in de 250 cc klasse. Tijdens het open Zeeuwse kam pioenschap motorcross maakte de 16-jarige scholier zijn woorden waar. In de eerste manche nam Gij sel van meet af aan brutaal de kop positie in en stond die niet meer af Van de Ven, die als derde uit de startblokken kwam, klampte nog aan, maar moest de winst toch aan Gijsel laten in een bijzonder snelle wedstrijd met een gemiddel de van zo'n 60 kilometer per uur. Toen werden de rollen omge draaid. In de beslissende herkan sing herpakte de 19-jarige Vlissin ger zich. Gijsel verging het een Jean Paul de Bruijn had geen kans tegen de opportunistisch spelende Frank Martens en Henk Habraken kwam er na zijn sterke optreden van zaterdag nu niet aan te pas te gen Ad Broeders. „We gaan hier weg met de staart tussen de benen", zei teamleider Jan Kikken, die geen verklaring had voor het verlies tegen de Bra banders, die na zaterdag nog op nul punten stonden. Het tweede team overtrof zichzelf gistermiddag met een remise te gen 't Tapperijke uit Hoeven. Spoormans en Daniëls tekenden voor uitstekende partijen, Wittens en De Bruin vielen uit de toon. Martin Spoormans versloeg de als lastig bekend staande Anno de Kleine met 50-36 in 39 beurten. Ronny Daniëls toonde zich op nieuw een voortreffelijke tweede man. Hij won zijn partij tegen Wij nen met 50-44 (41 beurten). stuk minder. Hij liet een matige start optekenen en ging met een fikse achterstand de race in. Vanaf de vierde plaats ging hij op jacht naar Van de Ven. In de derde ron de miste hij, verblind door de zon, een knip in het parkoers waardoor hij zichzelf lanceerde. Zijn concur rent Casper Ovaa uit Oost-Sou burg verdween eveneens van het parkoers na een valpartij. Ook Dave de Jonge uit Heinkens- zand had het geluk niet op zijn hand. Hij haalde met een haperen de motor de finish en beperkte daarmee zijn puntenverlies. In de 125 cc klasse was, geheel volgens verwachting, Mark Boot uit Burgh-Haamstede de beste. Jordy van de Wiele uit Sint-Jansteen gaf zijn debuut in de 125 cc klasse het nodige cachet met een derde plaats. Roy Gijsel verslaat zijn concur- rent Rinus van de Ven in de eer ste manche van het open ZK mo torcross. In de herkansing vliegt Gijsel uit de bocht. Ronny Daniëls verloor zaterdag nog van Jean Paul de Bruijn, maar stuntte een dag later met een zege tegen 't Tapperijke. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42