Sport Kansloze nederlaag korfballers Fortis Rugbyers Oemoemenoe blijven winnen w Oost-Arnhem vernedert vertimmerde ploeg uit Oost-Souburg: 8-19. □2 Derde plaats renner Joannathan Duinkerke Fraaie overwinning wielrenner Boogaard Futsallers SSV'65 uitgeschakeld Weer kleine nederlaag BC Vlissingen 2 Bokser Schiewold wint wedstrijd in Rotterdam BV Souburg komt na rust tekort PZC Maandag 8 oktober 2007 I 39 door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Het korfbalteam van Fortis kwam zaterdag direct in het begin van de wedstrijd tegen Oost-Arnhem op een i-o-voor- sprong. Het betekende het enige lichtpuntje, want de overgangsklas- ser verloor op eigen veld kansloos met 8-19. De korfballers uit Oost-Souburg hadden op hun eigen kunstgras veld werkelijk niets in te brengen tegen Oost-Arnhem, een ploeg die net als de Souburgers uitlwamen on de hoofdklasse. Oost-Arnhem heeft echter veel meer historie. De ploeg werd zelfs landskampioen op (kunst)gras. Na de openingstref fer van Chantal Caljouw (1-0), keek Fortis al snel tegen een bijna niet meer overbrugbare achter stand van 1-7 aan. Op basis van de ruststand (3-9), viel de einduitslag van 8-19 nog enigszins mee. Dat was echter niet zozeer de verdienste van Fortis, maar te danken aan de nalatigheid van Olympia om de score in de laatste tien minuten nog verder uit te breiden. „Het zat er vandaag gewoonweg niet in", zei een realistische coach Aarnout Crucq na afloop van de met zon overgoten wedstrijd. „We hebben geen seconde in de wed strijd gezeten, maar dat kwam me de vanwege het feit dat de tegen stander op z'n minst één maatje te groot was." Het verlies van Fortis betekende de vijfde nederlaag in zes partijen. Het gelijkspel van drie weken gele den tegen Sporting Trigon zorgde voor het ene schamele punt dat tot nu toe in het bezit is van de Souburgers. Daarmee staan zij op een duidelijke laatste plaats in de overgangsklasse D. Een ongewone positie voor de Souburgers. Fortis-speelster Elze Blankenburgh in een verdedigende rol tijdens de wedstrijd tegen Oost-Arnhem. foto Lex de Meester Fortis staat na de zware neder laag tegen Oost-Arnhem (8-19) op de laatste plaats in de over gangsklasse. Trainer Aarnout Crucq wanhoopt nog niet. „Maar wij blijven zeker niet op één punt staan", klonk het hoop vol uit de mond van Crucq. „Er zijn nog negen wedstrijd te spelen. Wij geven het zeker niet op en zit ten niet met de handen in het haar. Zeker is echter wel dat het lastig gaat worden." Het werd For tis voorafgaand aan het seizoen al lastig gemaakt door het moeten in passen van drie nieuwe vrouwelij ke speelsters. Bovendien zag Fortis Chaïm Koole al voor de eerste wedstrijd uitvallen met een knie blessure. Mede daardoor kon er dit seizoen nog geen goed gevolg worden gege ven aan de degelijke prestaties van vorig seizoen, toen de Oost-Sou burgers in de middenmoot eindig den. Trainer Aarnout Crucq moest vanwege de komst van de nieuw gekomen spelers en speelsters zijn team een nieuw spelletje laten spe len. En dat sloeg tot zover niet aan, al waren er de afgelopen weken wel gloortjes van hoop aan de horizon te besmeuren. „Wij zijn in al onze wedstrijden, met uitzondering van vandaag, niet kansloos geweest. Een jonge groep zal echter altijd fouten maken en daarvan moeten wij leren. Dat is ingecalculeerd. Maar een keer moet de stap wor den gemaakt dat we ook gaan win nen." Aanvoerder Wander Koole was het met zijn coach eens. „Deze wedstrijd was gewoon verre van goed, maar in de vorige partijen hebben we in periodes heel goed gespeeld", zei Koole. „Het is nu aan ons de taak om dat ook een paat keer een hele wedstrijd vol te houden." Te beginnen aanstaande zaterdag in de partij tegen KCC Van Santen uit Capelle aan den IJssel. Op nieuw een lastige klus, want dat team haalde al drie zeges uit vijf wedstrijden. Maar lastig, dat zal het de gehele competitie blijven voor Fortis. Fortis-Olympia/Oost-Arnhem 8-19 (3-9): Scores Fortis: Remi van de Broeke 2, Niels Bebelaar 2, Chantal Caljouw, Mark Trimpe, Wander Koole, Elze Blan kenburgh, Remco Crucq. door Hans Markusse GOES - Door een 42-18 overwin ning op Maastricht blijft Oemoe menoe leider in de tweede klasse zuid. De dramatische start tegen middenmoter Vets bleef de Goese Rugbyclub Tovaal achtervolgen. De Goesenaren verloren met 12-14. Oemoemenoe-Maastricht 42-18: Maastricht had na een slechte competitiestart een half team mili tairen geronseld op een Engelse le gerbasis in de buurt en dat wierp vruchten af. De Limburgers had den voor rust het beste van het spel. Maastricht opende de score, maar Martij n Boogaard hield Oe moemenoe in de buurt van de Limburgers. Steeds als de gasten scoorden, zorgden de Middelbur gers er via Rik Reekers en fly-half Joey Luitwieler voor dat Maas tricht niet ver uitliep. De 15-18 ach terstand bij rust werd halverwege de tweede helft omgebogen. Mar- tijn Boogaard zorgde met de vier de try voor een 22-18 voorsprong. In de slotfase werd Maastricht on der de voet gelopen. Rik Reekers en Devin Schutte voerden de sco re op tot 37-18. Jannes van Gemert bepaalde de eindstand op 42-18. Tovaal-Vets 12-14: De thuisclub begon ontstellend slecht. Helaas voor Tovaal deelde de referee in de malaise, want hij bestrafte een re glementaire tackle van Arnoud Wouters ten onrechte met een penalty. Amper vijf minuten later was het met de tweede Vetsaanval opnieuw raak: 0-14 na zeven mi nuten spelen. Tovaal creëerde in de rest van de wedstrijd een enorm veldoverwicht, maar voor rust leverde dat slechts een try op van Alex Vlieland: 5-14. Na rust bleef Tovaal veel sterker en kwam het via Vlieland en een conversion van Niels van Harn terug tot 12-14. IJZENDIJKE - Wielrenner Joanna than Duinkerke is zaterdag in een koers voor ID-renners in IJzendij- ke op de derde plaats geëindigd. De Goesenaar streed in de slotfase met Tonny Hoogstraate uit Terneu- zen en Brabander Davy Mertens om de eindzege, maar kwam in de eindsprint te kort. Davy Mertens was het snelst, Ton ny Hoogstraate finishte op de tweede plaats. GOES - Wielrenner Ferdinand Boogaard uit Vlissingen heeft in het Belgische Knesselare een fraaie overwinning behaald. De renner van wielervereniging Theo Middelkamp reed in de slot fase zijn vier medevluchters uit het wiel en bereikte afgescheiden de finish. In Minderhout, even eens België, finishte Nick Nieuw- dorp uit Yerseke als tiende. TERNEUZEN - De futsallers van SSV'65 zijn in de eerste ronde van het bekertoernooi uitgeschakeld door ZVH/Morres. In Terneuzen werd het 9-7. Na een gelijkopgaan- de eerste helft, waarin beide teams elk vier keer scoorden, drukte ZVH/Morres onmiddellijk na rust door. Van 4-4 werd het toen 9-4. Voor SSV'65 scoorden Bud Asch- man (3x), Mehmet Dolma (3x) en Menno van Tilburg. GOES - In Geertruidenberg liepen de basketbalsteres van BC Vlissin gen 2 opnieuw tegen een kleine ne derlaag aan. Door het lengte-over- wicht kon Agathos een 22-17-voor- sprong nemen. In de tweede helft knokten de Vlissingse vrouwen zich terug en kwamen op 39-40. In de slotminuten kon BC Vlissin gen niet doordrukken en verloor met 50-45. GOES - Vlissinger Justin Schiewold won zijn bokswedstrijd in Rotter dam tegen Leon Albers in de C-klasse weiter. De bokser was in alle drie de rondes de betere, met een 3-0 uitslag als resultaat. Klassegenoot Koen Sinke uit Zou- telande redde het net niet. In een gelijkopgaande strijd verloor hij met 2-1 van Jawaat Hussein. Beide boksers komen uit voor boks school Dos Vlissingen. GOES - De basketbalsters van BV Souburg begonnen goed aan de wedstrijd tegen Attacus. Een inzin king werd de ploeg echter fataal. Souburg nam een 9-0-voorsprong en stond bij rust op 28-18. Daarna stagneerde het spel van de thuis ploeg en Attacus kwam terug in de wedstrijd. Omdat Souburg rom melig bleef spelen ging Attacus met een 43-48-zege naar huis. m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41