Sport Korfballers Swift laten zich na ruime voorsprong achterhalen door Pernix De Stormvogel kan voorsprong in slotfase niet vasthouden Tafeltennissers TTCM doen goede zaken Basketballers in slotfase onderuit Vlissingse waterpoloërs maken het koploper Dordrecht 2 moeilijk. Middelburgers verslaan Red Stars en klimmen op in eerste divisie. TOP wint aan zelfvertrouwen na ruime zege bij ACKC. Foutenlast doet BC Vlissingen in laatste minuten de das om. Eenvoudige zege vrouwen BC Vlissingen 38 Maandag 8 oktober 2007 PZC W Een speler van De Stormvogel maakt het een tegenstander van Dord recht lastig. foto Lex de Meester door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel leden zaterdag een nip te nederlaag tegen koploper Dord recht 2, 5-6. De mannen van Gan- ze gaven na een sterke start de wis- nt uit handen tegen ZVDO'74, 6-io. De Stormvogel-MNC Dordrecht 2 5-6: De thuisploeg liet zich ech ter niet uit het veld slaan door de koploper. Na 1-2 aan het eind van het eerste kwart namen de Vlissin- gers brutaal de leiding in de derde periode: 3-2. Dordrecht knokte zich terug naar 3-3 maar De Storm vogel speelde in die fase slim en nam in korte tijd een 5-3-voor- sprong. Na 5-4 was de thuisploeg leeggespeeld. De ploeg kreeg nog wel kansen, maar miste die omdat de scherpte er niet meer was. Dor drecht kreeg 36 seconden voor tijd de winst op een presenteerblaadje aangeboden en miste die kans niet: 5-6. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers en door Alex Krappen VENRAY - De tafeltennissers van TTC Delta Middelburg hebben de uitwedstrijd tegen Red Stars met 9-1 gewonnen. De vrouwen van SAR/Rabobank verloren de crucia le thuiswedstrijd tegen Swift De venter met 3-7. Vooraf was door TTCM-coach Peter Boon op zeven punten gere kend en op acht gehoopt. Het wer den er negen en daarbij speelde het feit dat Red Stars met een in valler aantrad nauwelijks een rol. Jos Verhulst hoefde zich niet eens maximaal in te spannen om drie partijen te winnen, Wesley Weg man bleef voor de tweede maal op rij ongeslagen. Jan Henk Bomhof verloor één partij. De degradanten Frank Leijnse 2 en Dennis van de Ketterij 1 maal. De Vennen 3-De Stormvogel 2 4-5: Opnieuw konden de Vlissing se mannen slechts over een kleine selectie beschikken maar de start van de wedstrijd was goed want De Stormvogel 2 liep snel naar 0-2. Na 2-2 werd het 2-4 en 3-4. Een minuut voor tijd scoorden de Vlis- singers de winnende treffer. Scores De Stormvogel: Jasper Rouwen- dal 2 maal en Simon Marijs, Peter de Lan ge en jermo de Lange allen 1 maal. De Ganze-ZVDO'74 2 6-10: De Ganze startte goed. De Goese ploeg kwam op een 3-2-voor- sprong. Daarna ging het minder er werden teveel kansen gemist ter wijl ZVDO'74 2 wel de treffers maakte waardoor er na de derde periode een 3-6-achterstand op het bord stond. De Ganze probeer de in de laatste periode nog de zaak recht te zetten maar kwam te kort ZVDO'74 2 speelde goed en gaf niet veel weg zodat er een pijn lijke 6-10 nederlaag werd geleden. Scores De Ganze: Stijn Sandee 2 en Gre- gor Kramer, Maarten Buijs, Cheyennne van Berkel en Jaap Bovendorp allen 1 maal. lijken nu al bekend: VTV en Red Stars. Bij de vrouwen van SAR/Rabobank ontbraken de vorm en het geluk in de wedstrijd tegen Swift. Het werd 3-7, maar er waren zeker kansen op vijf of zes punten. Audrey en Lacey Koole wonnen beiden één partij, ook het dubbelspel werd gewonnen. SAR stond al onderaan in de eerste divi sie en moet de komende wedstrij den dik gaan winnen om nog kans te maken op de vierde plaats. SAR 3 balde in de derde divisie leuk mee tegen Veldhoven, maar kreeg niettemin 7-3 op de broek. Liselotte Fassaert won tweemaal, en ook het dubbelspel ging naar SAR 3. Sandra van Alphen en Ju dith Morcus waren op de beslissen de momenten niet voldoende bij de les. In de A-klasse jeugd begint het ge brek aan trainingsarbeid van TTC door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van Swift lie ten zaterdag een punt liggen bij Pe- nix. Het werd 10-10 na een 6-9-voorsprong voor de Middelbur gers. Tjoba uit 's Heer Hendrikskin deren schoof zaterdag koploper Kinderdijk eenvoudig opzij. Het duel eindigde in 17-10. Tjoba-Kinderdijk 17-10: Een over tuigend herstel van de eersteklasser na het verlies vorige week. Frivool combinerend wist Tjoba in de eer ste helft al het initiatief te pakken. Na rust hield de thuisploeg de ver dediging twintig minuten gesloten, terwijl het achttal van Kees Broerse wel raak bleef schieten. „Gezien het aantal kansen voor ons had het zelfs een grotere uitslag kunnen zijn." Scores Tjoba: Sander Harinck en Robert van Schaik 6, Dirk-Jan Westmaas 2, Ger- ben van Boven, Esther van Boven en Jojan- neke Fokke 1 Pernix-Swift 10-10: Het team van Ralph Gillissen nam slechts een punt mee uit Leiden. „We lieten een punt liggen, omdat we simpel weg niet scherp waren", zei hij. De Middelburgse eersteklasser leidde door Jeremy Deug VLISSINGEN - De mannen van BC Vlissingen konden gisteren het voorbeeld van de vrouwenploeg niet volgen. Ze verloren nipt van Kimbria. De mannen van Volhar ding boekten hun eerste zege. BC Vlissingen-Kimbria 69-74: De eerste helft ging gelijk op en eindigde bij 36-35. In het derde kwart zette Kimbria een tandje bij en kwam en nam een 46-51-voor- Delta Middelburg zich te wreken. Het team leed de tweede ruime ne derlaag op rij, nu werd het 8-2 te gen BIT.nl. Alleen Marco Louisse won tweemaal. In de B-klasse stond de derby tus sen TTCM 2 en Scaldina op het programa.Het werd 6-4 voor de Middelburgers. Voor TTCM 2 won William Marinissen drie partijen, Bas Meesters won tweemaal en Pa- nog met 6-9, maar zag Pernix als nog langszij komen. Scores Swift: Richard Geldof 4, Ivo de Hond 3, Rob Sanderse, Paul van den Berg en Judith Steenbergen 1 Avanti-All Ready 23-8: Alweer moest All Ready zijn meerdere er kennen in de tegenstander. Dit keer werd in Pijnacker zwaar verlo ren van Avanti. „Het gebrek aan zelfvertrouwen maakt ons tot een gewillig slachtoffer" zei trainer Sjaak Joziasse Scores All Ready: Jan Willem van Nieu- wenhuijze 3, Remy Quist, Marcel Joziasse, Henk de Graaf, Anouk van Tiggelhoven en Manon Torensma 1 Stormvogels laat Seolto in slechte Walcherse derby kansloos: 9-4. ACKC-TOP 12-16: Tweedeklasser TOP Arnemuiden dwong ACKC tot achtervolgen. Van 1-4 werd het nog wel 4-4. In het kwartier voor rust (5-9) en in de 15 minuten daar na (5-11) besliste de ploeg de partij. „Dit was bepaald geen misselijke te genstander", benadrukte de trainer Coppoolse het prima resultaat in Almkerk. „De vorm is goed en het schot zit in vingers. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de sprong. Die werd uitgebouwd met een driepunter in het laatste kwart, Vlissingen verloor de grip op de wedstrijd en Kimbria kwam met nog 3 minuten speeltijd op 52-65. De thuisploeg kwam met een slotoffensief terug tot 69-70, maar door de foutenlast kon de gastploeg vanaf de vrije worplijn de wedstrijd naar zich toehalen. Scores BC Vlissingen: Stefan Schrier 19 punten, Michel Bosters 14, Erwin Hilbert 9, Dorde Karadzic 9, Dennis de Paauw 6, Niels Wisse 6, Benjamin Steenbeek 4 en Abdel el Kharbouchi 2. Barons 2 - Volharding 65-82: Ba rons begon sterk en nam een voor- trick Vroomen éénmaal. In de hoofdklasse stelde TTCM 2 zich nadrukkelijk kandidaat voor een plaats in de play-offs met een 10-0-zege op Valkenwaard 2. In de andere poule was TTCM 3 met 7-3 te sterk voor the Back Hands. Beide teams zijn volop in de race voor een plaats in de play-offs, samen met Arnemui den, dat niet in actie kwam. Ridder 4, Nelleke van Belzen en Peter van Belzen 2, Frank Bouwsma, Jantine Meul- meester en Ad Bezemer 1 Ondo-Togo 14-12: Ondo uit Sint Laurens was de Goese derdeklasser voortdurend een stap voor. Via 5-1 kwam Togo nog terug tot 5-5, maar nog voor rust wist Ondo de zaak te herstellen: 9-6. In de tweede helft bleef de marge gehandhaafd. Scores Ondo: Wim Allaart 5, Martijn Wal raven 4, Joris Hoogwerf en Annelie Wisse 2 en Andrea Geldof 1. Togo: Corné van Rooijen en Robbertjan Huijbregtse 4, Jo- han Wondergem, Wendy Uitterhoeve, Marscha van Belzen, Marcel Viergever 1. Stormvogels-Seolto 9-4: „Een draak van een wedstrijd", typeer den coaches Mol en Ollefers de con frontatie in Westkapelle. Zoals va ker leverde ook deze derby meer strijd dan kwalitatief hoogstaand korfbal. Kenmerkend was het vele onrendabele balbezit van een geha vend Seolto. Vaste waarden Rob Harthoorn en Johan Ovaa startten vanwege bles sures al niet, Jolanda Kerkhof viel uit. Stormvogels overtuigde niet, maar was voor dit Seolto een maat je te groot. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 4, Lou- ra Kleinepier 3 en Francky Koole 2. Sco res Seolto: Daisy Verkerk 2, Anniek Reij- nierse en Ralf Dourlein 1. sprong van 24-18 in het eerste kwart, vervolgens hielden beide ploegen elkaar in evenwicht waar door er werd gerust met 42-37. Na rust begon de ploeg van coach Kees Steur beter te draaien, Volhar ding gaf flink druk in de verdedi ging waardoor Barons veel balver lies leed. Dankzij snelle scores kon de ploeg uit Goes uitlopen van 56-56 tot een eindstand van 65-82. Scores Volharding: Ralph Ranshuijsen 24 punten, Winston Doesburg 23, Bas Re- mijn 13, Souverein van der Gaag 7, Dave van Maurik 5, Patrick Kompier 4, Louis Pi- kard 3, Bouwe Gutteling 2 en Rim Rans huijsen 1. GOES - De basketbalsters van BC Vlissingen boekten gisteren in sporthal Baskensburg een overwin ning op Kimbria. De Vlissingse vrouwen hadden weinig moeite met Kimbria, dat in de eerste helft geen antwoord had op het hoge tempo. Romana de Ridder was sterk op dreef en schoot de thuisclub naar een 33-7-voorsprong en toen was de wedstrijd al beslist. Na de 45-14-ruststand kwam de ploeg uit Maastricht nog even te rug tot 55-30. BC Vlissingen speel de de wedstrijd daarna gerouti neerd uit en won met 67-41. De Vlissingse vrouwen zijn nog onge slagen. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 26 punten, Elisa Kuipers 11 punten, Na- non Doeland 9 punten, Linda de Meij 6 punten, Immie Pattikawa 4 punten en Jes sica Verhage 4 punten. Wesley Wegman won net als vorige week alle drie zijn partijen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40