pdub in de groei ïgenslagen bij Dovo Jeugd regeert in eerste wedstrijd in Heikant Kampioensfiets van Bettini gestolen Duikeling van Dida zwaar overdreven PZC Maandag 8 oktober 2007 37 Karakteristieken Hoek-IJsselmeervogels 2-2 (2-1). 22. Ferry Alfons 1-0,42. Dennis Knüppe 1-1, 44. Sam Ysebaert 2-1, 83. Jeffrey Win ter 2-2. Scheidsrechter: C. van Ewijk (Oosterhout). Gele kaart: Thomas Ragut (Hoek), Luc Joor- dens, Henri de Graaf (IJssel- meervogels). Aantal toeschou wers: 1000. - Hoek: Joan van Belzen; Pieter de Munnik, Björn Langeveld, Giovanni Siereveld, Maarten van Rosevelt; Thomas Ragut, Gideon Imagbudu, Ramazan Ke- sikbas, John Schot (83. Mama- douba Gueye); Ferry Alfons (64. Bert den Hamer), Sam Yse baert. Dovo-Kloetinge 2-0 (0-0). 70. Remko Pieterse 1 -0, 89. Mark Dijs 2-0 (strafschop). Scheids rechter: F.R. de Winter (Den Haag). Aantal toeschouwers: 800. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Arjan van der Smissen (22. Robin de Pagter), Bram Plomp, Joel Manusama; Jaap Esser, Niels Kole, Etienne Mallie; Regilio Pinas, Daan Es ser, Mervin Niemantsverdriet (7. Bésar Xhoxhaj). Jean Philip Becht (LRC) is mo menteel topscorer van de hoofdklassen. Met twee goals tegen Bennekom (4-0) bracht de hij zijn totaal op zeven. muur opgetrokken voor de su bliem keepende Joan van Belzen. Harry van de Ham, trainer bij de Vogels, erkende later: „We werden voor rust de les gelezen, omdat er van de organisatie bij ons niets deugde." Het spelbeeld veranderde echter na rust, met een agressiever en offensiever IJsselmeervogels, dat ook veel meer dreiging in zijn spel had. „Ze dwongen ons om te rug te plooien", bekende Telussa. Hoek kreeg tegen de ver opdrin gende opponent, die achterin bru taal één op één speelde, wel moge lijkheden om uit te breken. De bes te kans was voor Ysebaert, die na een subtiele beweging van Imagbu du alleen op de keeper mocht af gaan. De spits, die voor rust wel slagvaardig was bij de 2-1, kreeg de bal nu niet voorbij de keeper. Het bleek achteraf een cruciaal mo ment in de wedstrijd. „Als het 3-1 wordt, geven we het nooit meer weg", analyseerde Telussa. Met de 2-1 op het scorebord bleef IJssel meervogels echter in zijn kansen geloven. De thuisclub werd tot diep in de blessuretijd onder druk gezet. Hoek deed dat bij vlagen voor de rust. Ramazan Kesikbas miste ook al opgelegde kans gemist, toen hij door Alfons vrij voor goal was ge zet. Dat was net voor de 1-1 van IJs selmeervogels, die tot stand kwam uit een strafschop van Dennis Knüppe, nadat Imagbudu bij een hoekschop hands had gemaakt. Toch kon Hoek nog met een voor sprong de rust in. Sam Ysebaert combineerde met Schot, zette twee tegenstanders in de wind en scoorde met een linkse schuiver (2-1). Die score zette IJsselmeervogels er toe aan om risico's te nemen. Met de weelde van topspitsen als Kern- per en Kuhlmann achter de hand kon Harry van de Ham de druk nog verhogen. Telussa had die wis sels niet meer op de bank. „Het verschil met zo'n topclub is, dat wij alleen jeugd hebben om in te vallen." Hoek kon het onheil van de gelijk maker lang voorkomen, maar in de 83e minuut profiteerde Jeffrey Winter van een miscommunicatie tussen Joan van Belzen en de tot dan foutloos spelende Björn Lange veld. De blonde spits had de stillig gende bal maar voor het inschie ten: 2-2. En in de 98e minuut kroop Hoek zelfs nog door het oog van de naald, toen Christian Op- schoor van dichtbij de paal tou cheerde. ding doelman Jaco van der Schee) de trekker weigerden over te ha len. Tijdens de pauze zette Hiensch de puntjes verder op de i, liet hij de 4-3-3-tactiek varen en koos hij voor twee spitsen (Xhoxhaj en Pi nas) en vier middenvelders (Daan Esser zakte een linie). Dovo had het lastig met die nieu we strijdwijze en kon maar zelden een opening vinden. Tot de 70e minuut, toen verdediger Remko Pieterse plots uit een corner inkop te. In de slotfase werd het ook nog 2-0 uit een strafschop. André Siere veld maakte hands in de zestien meter. Mark Dijs schoot raak. Toch had het allemaal anders kun nen lopen als Robin de Pagter in de 87e minuut voor de gelijkmaker had gezorgd. De Vlissinger ver scheen schuin voor het doel in ide ale schietpositie, maar de topschut ter van weleer knalde de bal voor langs. De Pagter loert al een paar weken op zijn kans bij Kloetinge. Zaterdag kreeg hij die door om standigheden, maar hij ondervond dat er in de hoofdklasse meer ge vraagd wordt dan in de tweede klasse. Het tempo ligt hoger, de dekking is strak en je kunt niet on gestraft je man laten lopen. De Pagter heeft tijd nodig om zich te ontwikkelen. Dat is geen schan de, maar het maakt de puzzel voor Hiensch er niet makkelijker op. Het is daarom hopen op een snel le terugkeer van de gevestigde or de. „We zeiden 'hallo' tegen elkaar. Ik had verder geen problemen met hem, al is hij een moeilijke jongen. Ik vond het lastig om met hem om te gaan. Formule i-coureur Adrian Sutil over zijn voormalig team genoot Christian Albers in AD. „Ik weet niet zo goed hoe het voelt ah je benen van voren naar achteren bewegen, of als je fietst, of springt. Als ik die beelden zie, is het alsof ik het niet ben." Rolstoeltennisster Esther Vergeer in HP De Tijd over films en foto's uit haar jeugd. Op 7-jarige leeftijd liep zij een dwarslaesie op. „Wat wil je? Er is deze week zoveel op mij geschoten, dat ik best mocht terugvuren." Wielrenner Paolo Bettini schiet bij het behalen van de we reldtitel op de weg met een denkbeeldig pistool van zich afin AD. „Het spijt me Paul. Ik wilde het record wel graag halen, maar ik vond het niet ideaal dat ik de tijd van mijn vriend moest aanval len." Haile Gebrselassie biedt na zijn wereldrecord op de mara thon de ex-recordhouder Paul Tergat zijn excuses aan in AD. De racefiets waarop de Itali aan Paolo Bettini vorige zondag in Suttgart de wereld titel wielrennen veroverde, is gestolen. Dieven ontvreemd den in de nacht van vrijdag op zaterdag uit de kelder van het hotel van Bettini's ploeg in Reggio Emilia behalve de kampioensfiets nog twintig andere tweewielers. „Ik ben diep bedroefd", rea geerde de kampioen. „Die fiets betekent heel veel voor mij." De gestolen fietsen van de ploeg hebben een totale waar de van 150.000 euro. RUG Doelman Dida van AC Mi lan maakte te veel thea ter toen hij woensdag in de met 2-1 verloren Champions League-wedstrijd tegen Celtic na contact met een fan tegen de grond ging. Dat heeft Mi lan's coach Carlo Ancelotti za terdag gezegd. Dida zette eerst de achtervol ging in op de man, maar liet zich daarna theatraal vallen en werd per brancard het veld afgedragen. „Het was niet zo slim dat hij zo overdre ven reageerde", zei Ancelotti. „Dida maakte een fout, hij overdreef" 228 De Engelsman Johnny Wilkinson is de nieuwe topscorer al ler tijden op de wereldkampioenschappen rugby. De vete raan uit de Engelse ploeg maakte zaterdag in de kwartfinale van het WK in Frankrijk tegen Australië vier penaltykicks en bracht daarmee zijn totale puntenaantal op 234. Dat zijn er zeven meer dan de oude recordhouder: Gavin Has tings van Schotland. Wilkinson is bezig aan zijn derde WK en speelde zijn dertiende WK-interland. Ook in 2003 was Wilkinson op het WK verantwoordelijk voor de uitschakeling van Australië. Hij maakte de winnende drop goal. In de halve finale speelt Engeland volgende week zaterdag in Parijs tegen Frankrijk. Bésar Xhoxhaj maakte een ongeïn spireerde indruk door Lucien Roelandt HEIKANT - De routiniers Emmy Bouthoorn en Jacqueline Bout hoorn deelden zaterdag tijdens de dressuurwedstrijd in Heikant in de klasse Z2 de winst. In de overi ge klassen eiste de jeugd een hoofdrol op bij de opening van het indoorseizoen van de Stiching Hippisch Sportcentrum Heikant. In de klasse M2 toonde jeugdinter- national Stephanie de Frel met Vo lume zich de beste. De zestienjari ge Dieter Willems haallde de over winning met Dessert Storm in de Mi. De zeventienjarige Kimberly Cornellisse reed Novelle Natache naar een overtuigende overwin ning in de klasse Li. En de zeven tien lentes tellende Dinja van Lie- re greep met Veni Vidi Vici met overmacht het oranje erelint in de klasse Li. In de klasse Z2 waren de verschil len minimaal. Emmy Bouthoorn uit Zaamslag reed Parlando naar een totaal van tweehonderd punten. Op dat aan tal kwam ook Jacqueline Walraven uit Veere met Pearl uit. Ook op de beslissende onderdelen hielden de twee rivalen elkaar in evenwicht zodat de winst moest worden ge deeld. In de klasse Zi was Mark Bout hoorn met 209 punten winnaar. Hij haalde als enige van de deelne mers in zwaar een winspunt. jARTAZI chot delen in de vreugde. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39