Sport Jong Ambon veel te sterk voor Zeeland Sport in derby Zege Zeelandia Middelburg Joey van der Zweep bezorgt Vlissingen zege GPC zakt af naar rechterrijtje Walcherse derdeklasser vergeet in de tweede helft meer te scoren. RCS knokt drie keer terug Walcheren komt slappe start niet te boven tegen BSC. SSV'65 grijpt opnieuw naast overwinning Domburg wint in doelpuntrijke wedstrijd van NSV. Vlissingse voetballers spelen goed, maar maken cruciale fouten. Zware afstraffing voor Terneuzen RCS maakt drie keer achterstand goed HVV'24 verspeelt twee punten W PZC Maandag 8 oktober 2007 I 35 door Bas Koel VLISSINGEN - Joey van der Zweep heeft VC Vlissingen gisteren naar de winst geleid. Mede door vier doelpunten van de spits wonnen de Vlissingers met 6-1 van Clinge. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings begon goed aan de wed strijd. loey van der Zweep maakte binnen twaalf minuten een loep zuivere hattrick. Een grote uitslag leek in de maak, maar na de 4-0 van Raymond Wolff zakte het spel van Vlissingen in. Clinge mocht meer voetballen, wat resulteerde in de 4-1. Ruud Pennings was na afloop tevreden met het eerste half uur van zijn ploeg. „We heb ben de eerste 30 minuten gedaan wat we moesten doen: druk zetten en scoren. Na de 4-0 verloren we de controle over de wedstrijd, met de 4-1 als gevolg." Nadat Thomas Leegwater voor open doel dé kans op 4-2 had la ten liggen, zette Vlissingen aan. Via Joey van der Zweep en Tim van der Vlies creëerde de thuis ploeg veel kansen, maar deze wer den niet benut. Tien minuten voor tijd maakte Joey van der 1^ Vlissingen-spits Joey van der Zweep scoorde tegen Clinge vier keer. Hiermee verdubbelde hij zijn doelpuntentotaal van dit sei zoen tot acht treffers. DRUNEN - In de uitwedstrijd tegen RKDVC had RCS de meeste kan sen, maar moest het zich tot drie maal toe terugknokken na een ach terstand. De wedstrijd eindigde in 3-3- Nadat de thuisploeg uit Drunen de score had geopend maakte Den nis de Nooijer op aangeven van Hoessein Bouzambou gelijk: 1-1. Nog voor rust kwam RKDVC op nieuw op voorsprong (2-1), waar na Hoessein Bouzambou na de thee de stand weer in evenwicht bracht: 2-2. Met nog een kwartier te gaan kwam de thuisploeg opnieuw op voorsprong, maar zag het RCS op nieuw langszij komen, ditmaal via Mohammed Ben Kaddour: 3-3 de eindstand. Zweep dan toch zijn vierde van de middag. Van der Zweep: „Het is al tijd lekker als je vier keer scoort, maar ik had er vandaag nog wel meer kunnen maken, fn de twee de helft hebben we teveel kansen gemist. Het belangrijkste is dat we goed aan de wedstrijd begonnen door snel te scoren." Door de overwinning op Clinge doet Vlissingen nog steeds mee om de eerste periode. Die duurt nog twee wedstrijden, tegen Meto en BSC. Trainer Pennings had ge hoopt dat zijn ploeg in de tweede helft meer had gescoord. „In de strijd om de eerste periode kan het doelsaldo de doorslag geven. In de tweede helft hadden we ze ker twee keer meer moeten sco ren." Vlissingen wil de eerste periode graag winnen, want dan doen ze ieder geval mee aan de nacompeti- tie. Het doel van Vlissingen is na melijk promotie naar de tweede klasse. Pennings: „Als we promove ren, hebben we gedaan wat we moeten doen. Het is nu zaak dat we punten blijven pakken en bij blijven in de top. Want het liefst worden we natuurlijk kampioen." Vlissingen - Clinge 6-1 (4-1). 9. Joey van der Zweep 1-0, 19. Joey van der Zweep 2-0, 21. Joey van der Zweep 3-0, 25. Ray mond Wolff 4-0, 32. Thomas Leegwater 4-1, 79. Joey van der Zweep 5-1, 90. Da vy van Ceersdaele 6-1. Scheidsrechter A.A. van Dijnsen (Breda). Gele kaart: Edwin Martens, Bert Buys (beiden Clin ge). Aantal toeschouwers: 150. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na de 1-2-nederlaag bij Roosendaal kan Goes zijn ambi ties bijstellen. De ranglijst in de derde klasse A wordt aangevoerd door Zierikzee (2-1-zege bij Dos- ko), op de voet gevolgd door Vlis singen dat met 6-1 van Clinge won. Zeelandia Middelburg boek te een belangrijke en ruime 4-1-ze- ge op hekkensluiter MOC'17. Walcheren-BSC 1-2 (0-2): Een slappe start en op één lijn verdedi gen leverde de thuisploeg binnen twaalf minuten een 0-2-achter- stand op. Steven van Ginderen en Mohammed Azoum waren de GOES - SSV'65 slaagde er zaterdag op eigen veld opnieuw niet in de eerste zege van dit seizoen te boe ken. In een slechte wedstrijd was Rijsoord met 0-2 te sterk. Mike Na- vajas-Sanchez (53e minuut) en Roy Leeuwenstein (84e) velden het vonnis over de Goese ploeg. Na zes duels heeft SSV'65 twee punten. Na de degradatie uit de hoofdklasse staat de formatie nu opnieuw op de laatste plaats. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse B van het zondagvoetbal won Jong Ambon afgetekend met 5-1 van Zeeland Sport, waardoor de Mid delburgers samen met SC Gastel de ranglijst blijven aanvoeren. Domburg kwam tegen NSV al snel op achterstand, maar won uitein delijk met 6-3. Domburg-NSV 6-3: Nadat de wed strijd met veertig minuten vertra ging dan eindelijk begonnen was, door Jasper Harthoorn GOES - Na een verrassend goede start van de competitie staat zater dag eersteklasser GPC weer met beide benen op de grond. Roda Boys wees de Vlissingse voetbal lers zaterdag met duidelijke cijfers terug. In Bommelerwaard werd het 4-1 voor de thuisploeg. Een week eerder verloor GPC zijn eerste wedstrijd, Nieuw Lekker- land was in Vlissingen met 0-3 te sterk. Toch ziet trainer Edwin Kriens geen reden tot paniek. Voet ballend heeft zijn ploeg geen moei te met het niveau van de eerste doelpuntenmakers van de Roosen dalers. Pas in de tweede helft her stelden de Vlissingers zich in deze door scheidsrechter Nuijten prima geleide wedstrijd. De aansluitings treffer van Morad Bobouh (1-2) kwam echter pas een minuut voor het einde van de wedstrijd en dus te laat om de wedstrijd nog span nend te maken. Zeelandia Middelburg-MOC'17 4-1 (1-0): Nadat de Middelburgers al de nodige kansen onbenut had den gelaten, rondde Jerfey Booij na een halfuur een fraaie combina- Vlissingen blijft in het spoor van koploper Roosendaal na de 6-1-zege op Clinge. Zeelandia Middelburg verslaat MOC'17 met ruime cijfers: 4-1. GOES - Ook gisteren had Terneu zen grote moeite om een uitwed strijd tot een goed resultaat te brengen. De tweedeklasser verloor kansloos bij Madese Boys. De rood-zwarten incasseerden te gen de staartploeg de grootste ne derlaag in zes wedstrijden: 4-1. De thuisploeg voetbalde met meer be zieling dan Terneuzen. Jonathan Constancia zorgde bij 3-0 voor de enige Zeeuws-Vlaamse treffer. bracht Patrick van Dis de bezoe kers al snel aan de leiding: 0-1. Halverwege de eerste helft maakte Martijn Minderhoud gelijk: 1-1. Na rust liep een sterker Domburg uit naar 4-1 via treffers van Martijn Minderhoud, Rick van den Driest en Frank de Jong. Het laatste kwartier leverde nog maar liefst vier doelpunten op: twee voor de thuisploeg via Micha Bernard en Sander Willemse, ter wijl Mark Mol en Rob Clarijs tref zeker waren namens NSV. De eindstand werd daardoor bepaald op 6-3. Jong Ambon-Zeeland Sport 5-1 (2-1). De thuisploeg was duidelijk klasse. „De eerste 25 minuten speelden we misschien wel het bes te voetbal van deze competitie. We waren beter dan Roda Boys en hadden zeker met een of twee doelpunten voor moeten staan. Door een communicatiefout kwa men we op achterstand." In de tweede helft kreeg GPC het moeilijker. „Door een persoonlijke fout kwamen we echter al snel met 2-0 achter. Toen knakte er iets. We namen meer risico's, maar die werden afgestraft." Voor Kriens was de uitslag een te genvaller. „Tegen Nieuw Lekker- land had ik er sneller vrede mee, dat team had meer te bieden. Wij waren echter voetballend niet min der dan Roda Boys. Om dan zo te verliezen is jammer." tie doeltreffend af: 1-0. Hierbij bleef het tot aan de rust, mede om dat een inzet van Alper Kog tegen de lat eindigde. In de tweede helft verdubbelde Leon Joziasse deze voorsprong (2-0), waarna Menno Been wat terugdeed namens MOC'17 (2-1)- Al snel bracht Alber to Conde Morgado de marge weer op twee (3-1), waarna Jeffrey van de Velde de eindstand op 4-1 be paalde. Roosendaal-Goes 2-1 (1-1): Padden van de Water 0-1, Jos van den Berg 1-1, Nick van Dijk 2-1. Steen-Meto 2-1 (0-1): Michel Leenheer 0-1, Gert-Jan Martens 1-1, Dennis Buijs 2-1. Dosko-Zierlkzee 1-2 (0-1): Thomas Vos 0-1, Mathijs Hage 1-2. DRUNEN - In de uitwedstrijd tegen RKDVC had RCS de meeste kan sen, maar moest het zich tot drie maal toe terugknokken na een ach terstand. Het werd uiteindelijk 3-3 in het duel in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Sou- burgse doelpunten kwamen van Dennis de Nooijer (1-1), Hoessein Bouzambou (2-2) en Mohammed Ben Kaddour (3-3). RCS is met acht punten middenmoter. een maatje te groot voor de Vlissin gers, die desondanks toch na de openingstreffer van Jaïr Tomasoa (1-0) na een halfuur op gelijke hoogte kwamen door Joren Lam- mers: 1-1. Op slag van rust bracht Jaïr Tomasoa, ditmaal uit een vrije trap, Jong Ambon weer op voor sprong: 2-1. Halverwege de tweede helft zorg de Levi Waisapy voor 3-1, enkele minuten later gevolgd door de 4-1 van Josimar Pattinama. In de slot fase toonde invaller Eldridge Pen- tury zich niet zelfzuchtig, maar stelde hij Josimar Pattinama in staat om van dichtbij de bal bin nen te tikken: 5-1. GPC is door de tweede nederlaag op rij gezakt naar het rechterrijtje. Daarin staat de ploeg die drie we ken geleden nog aan kop stond van de eerste klasse, nog wel bo venaan. Kriens heeft er echter alle vertrou wen iri dat de resultaten weer gaan komen. „Ik ga me pas zorgen maken op het moment dat er geen bezieling meer zit in het team. Maar er is nog volop beleving in de ploeg. GPC moet het volgende week op nemen tegen Wilhelmina '26, de huidige nummer twee op de rang lijst. Kriens beseft dat het een zwa re wedstrijd gaat worden. „Voor ons is elke wedstrijd een finale. Het is weer een nieuwe uitdaging voor deze groep." HULST - Trainer Michel Leonhart had na afloop flink de smoor in. De coach van HW'24 zag zijn ploeg gisteren met 2-2 gelijkspelen tegen Halsteren, een ploeg die in zijn ogen niet op dit niveau thuis hoort. Jari Vyaene opende de score, Jeroen Claessens maakte uit een strafschop de 2-1. In beide gevallen trok Halsteren de stand weer ge lijk. „Vandaag hadden we een grote stap kunnen richting de eerste-pe- riodetitel kunnen zetten", vond trainer Leonhart. „Als collectief hebben we gefaald. Om van deze ploeg te winnen hoef je niet super te zijn. Misschien is de druk wel te hoog. Mijn spelers moeten besef fen wat ze in hun mars hebben." Topscorer Joey van der Zweep probeert een pass van Peter Drumont te on derscheppen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37