Spanning is terug na blunder Keniaanse winnaar in marathon van Chicago Triatlete Fernandes op Rhodos naar record Ferrer wint in Tokio, Henin in Stuttgart Steegmans winnaar van Franco-Beige jgaBifci Wij geven u de helft cadeau! Weissensee opent cyclus natuurijs Albert Zoer wint GP van Athene 32 I Maandag 8 oktober 2007 PZC CHICAGO - De Keniaan Patrick Ivu- ti heeft de marathon van Chicago op zijn naam gebracht. Hij ver sloeg in de eindsprint de tweevou dig wereldkampioen Jaouad Gha- rib uit Marokko. Het verschil op de finish was zo klein, dat beide lo pers dezelfde tijd kregen: 2.11.11. De tijden waren langzaam vanwe ge de warmte (25 graden Celsius) en de hoge luchtvochtigheid (86 procent). Ivuti was dit jaar vijfde in de marathon van Rotterdam. RHODOS - Triatlete Vanessa Fernan des heeft een recordaantal zeges in de wereldbeker behaald. Met haar negentiende zege in de cyclus ver beterde de Portugese gisteren in Rhodos het record van de Australi sche Carney die tussen 1995 en 1999 achttien keer succesvol was. Fernandes eindigde op Rhodos na 1,5 kilometer zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen met een tijd van 2.02.06 als eerste voor de Britse Whitcombe (2.03.04). DOORNIK - De Belgische wielren ner Gert Steegmans heeft op over tuigende wijze de rittenkoers Cir cuit Franco-Beige gewonnen. Steegmans won de vierde en laat ste etappe, een rit van Cuesmes naar Doornik. De Belg, eerder al winnaar van de tweede etappe, klopte in de mas sasprint de Brit Mark Cavendish en de Australiër Robbie McEwen. Cavendish was zaterdag nog wel te snel geweest voor Steegmans. TOKIO David Ferrer heeft het ten nistoernooi van Tokio op zijn naam gebracht. De Spaanse tennis ser versloeg in de finale de Frans man Richard Gasquet overtuigend met 6-1 6-2. Het was voor Ferrer zijn derde ATP-titel van dit seizoen en de vijf de in zijn loopbaan. Justine Henin won het toernooi van Stuttgart. De Belgische ver sloeg in de finale de Fran^aise Ta- tiana Golovin in drie sets: 2-6 6-2 6-1. Kimi Raikkonen gaat als winnaar over de finish in de Grote Prijs van China, die door het uitvallen van klassementsleider Lewis Hamilton de spanning terug bracht in de Formule 1. De slotrace in Brazilië moet de beslissing brengen. foto Kerim Okten/EPA Kijk a.s. woensdag in de krant voor het actuele klassement van Voetbalcoach van het Jaar! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. ATHENE - Albert Zoer heeft de laat ste wedstrijd van de Global Cham pions Tour gewonnen. De Drentse springruiter was zaterdagavond met zijn miljoenenpaard Okidoki de beste in de grote Prijs van Athe ne. Dat leverde hem 100.000 euro op. Na twee foutloze omlopen bleef de Nederlandse combinatie in de barrage de drie resterende concur renten, twee Britten en een Duitse amazone voor. Zoer liet ook in het derde parkoers alle hindernissen overeind. Hij stuurde Okidoki na 40,70 seconden door de finishlijn. De tijd zou er uiteindelijk niet toe doen. Skelton, Michaels-Beerbaum en Whitaker slaagden er geen van allen in nogmaals een foutloze rondgang te maken. RIJSWIJK - De KNSB heeft de kalen der voor de buitenlandse natuurijs- wedstrijden rond. Begin februari krijgt de Oostenrijkse Weissensee de wereldbekerprimeur met de 200 kilometer lange alternatieve Elfstedentocht. Op 9 februari wordt het circuit vervolgd in Tsje chië. De schaatsmarathon op het Lipnomeer gaat over 150 kilome ter. Een week later reist het pelo ton naar het Zweedse Borlange, ook voor 150 kilometer. De finale van de World Grand Prix (200 kilo meter) vindt op 23 februari plaats in Finland. De schaatsbond heeft onlangs een tv-contract met de NOS ondertekend voor de cyclus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34