ustmarathon Net een dieseltje, in die witte broek Klandizie EHBO-post Westkaap beperkt bij Wandelmarathon. PZC Maandag 8 oktober 2007 29 dopr Jan van Damme WESTKAPELLE - De Westkaap biedt richting Domburg een mooi zicht op de kustlijn. Daar komen ze, in groepjes, als eenlingen, als duoo tjes. Zeeuwse vlag in de rugzak, fles water in de riemtas. Veel Zeeuwen, maar ook Brabanders en Limburgers, Duitsers, Belgen en Fransen. Er zijn gele T-shirts met een opdruk van de Wandel marathon. Iedereen heeft promi nent een startnummer opgespeld, een getallenserie die gisteren tot in de 2600 doorliep. De stempelpost bij Westkapelle, op de dijk bij paviljoen de West kaap, is de laatste van de Wandel marathon Burgh-Zoutelande. Van daar wachten er nog zes van de in totaal ruim 42 kilometer. Onge veer een uur, als je niet te veel spierpijn hebt. Westkaap-eigenaar ]aco Duvekot heeft zich dit jaar voor het eerst met een stand op de kruin van de dijk geposteerd. Water, veel water en fris heeft hij in de aanbieding. Als experiment serveert hij ook Zeeuwse oesters tegen een con sumptiebon. Hij is ruim voor tijd door zijn voorraad van 150 schel pen heen. Vrolijk, niet echt uitgelaten. Uit ve le ogen spreekt prestatiedrang. Dat moet ook wel. De deelnemers lo pen de eerste vijf a zes uur in de mist. Pas na enen klaart het op, maar de zon blijft dan nog tot vijf uur slechts een wazige gele vlek aan de hemel. Er zat een verraderlijk zwaar stuk in het strandparkoers, meteen na de Veersegatdam. Iedereen heeft het erover: het opkomende water, het rulle zand. Ook Anjo Braamse uit Goes: „Je denkt steeds dat ande- 'Je denkt steeds dat anderen een harder stuk strand hebben gevonden' ren een harder stuk strand hebben gevonden. Dat wil je ook en dan ga je zwalken." Op het moment dat ze dat vertelt, ligt ze op een brancard van de EH BO-post bij de Westkaap. Een bloedblaar op haar hiel vraagt be handeling. Tinus van Dommelen uit West-Souburg komt haar gezel schap houden. Al vijftien kilome ter heeft hij last van brandende blaren onder zijn voeten. „Toch wissel ik heel vaak van sokken, om de boel droog te houden. Het mocht deze keer niet helpen." De beide lopers hebben geen aanmoe diging nodig, dat laatste stukje gaan ze zeker halen. Nog één of twee andere blarenpa- tiënten, voor de rest heeft de EH- BO-post weinig klandizie. Over de megafoon wordt gesproken over een man die onwel is geworden op het strand. Tegen het advies van de hulpverleners in wil hij toch doorlopen. Rond half vijf is het gros van de lo pers gepasseerd. Bas Hamelink uit Terneuzen staat nog op de uitkijk. Hij heeft zaterdag zelf aan de mara thon meegedaan. Nu zijn de ge zinsleden aan de beurt; die willen het iets rustiger aan doen. Olaf, zijn vijftienjarige zoon, belde een kwartiertje geleden dat hij in Zou- telande was aangekomen. Echtge note Fenny en drie schoonzussen zitten even bij te komen in het res taurantgedeelte van de Westkaap. „Kijk, daar komt ze", wijst hij, „net een dieseltje, in die witte broek." Dat dieseltje is Jacqueline, de vier de schoonzus. Ze was zaterdag ja rig, het startbewijs voor de Wan delmarathon was een cadeautje van Bas. Bij de stempeltafel komt het er spontaan uit: „De Zeeuwse Kust- marathon." Maar ze vergeet de s in het laatste woord. In de EHBO-post bij Westkapelle wordt een man behandeld aan zijn blaren (rechtsboven). De Zeeuws vlaggen tierden dit weekeinde welig langs de Zeeuwse kust (rechtsboven). Op de Veerse gatdam ziet een dame in klederdracht het wandelpeloton passeren (linksonder). De eerste uren van de Wandelmarathon werden in de mist afgelegd (rechtsonder). foto foto's Dirk-Jan Gjeltema foto Peter Meijers foto Rob Swenne foto Dick Hoogesteger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31