stmarathon Na een halfjaar trainen volgt de beloning voor het Driemtiem Ina Verheul blijft bezemfiets voor Eerste buitenlander pas op plaats 76 Vlissinger met salto voorover over finish Niels Koole stapt na enkele kilometers uit Beljaars nog eerste, Bostelaar op plek twee Liefst 242 meer finishers dan in 2006 Zeven van de negen teamleden halen de finish in Zoutelande. Vlissingse atlete komt na bijna zes uur als laatste aan de finish. Lintje voor Lenie en Lein 28 Maandag 8 oktober 2007 PZC ZOUTELANDE - Mare Papanikitas was zaterdag de grote afwezige in de Kustmarathon. De Belg, vooraf- als favoriet bestempeld, kwam niet aan het vertrek in Burgh. De beste buitenlander was nu pas terug te vinden op plaats 76. Rein- hard Mayer uit Aken kwam bin nen in 3.29.03. In totaal haalden 52 in het buitenland woonachtige at leten de finish in Zoutelande. Franky Beljaars zoutelande - De een kwam jui chend over de streep, de ander strompelend, maar de spectaculair ste finish had Abby de Kam uit Vlissingen. De nummer 785 van het klassement had na ruim vijfen- half uur zwoegen nog voldoende lucht over om met een salto vooro ver de streep te passeren. Hij kwam zelfs weer keurig op zijn bei de voeten terecht. zoutelande - Voor Niels Koole was de Kustmarathon snel afgelo pen. De atleet uit Zoutelande, die tweede werd in de edities van 2005 en 2006, stapte al na enkele kilometers uit. Koole was in de dagen voor de marathon ziek. De Walchenaar be sloot toch te starten, maar hield er al rekening mee dat hij zou kun nen uitstappen. zoutelande - Ook na de vijfde edi tie van de Kustmarathon staat Vlis singer Franky Beljaars op de eerste plaats van de ranglijst aller tijden, wat in feite een cumulatieve rang lijst is. Hij werd 21e in 3.10.20 en staat nu op een totaaltijd van 16.03.59. Rens Bostelaar uit Koude- kerke is opgeschoven naar plaats twee, ten koste van Jan Zuidweg uit Melissant. zoutelande - Liefst 794 hard lopers hebben zaterdag de finish- heuvel in Zoutelande gehaald. Dat zijn er beduidend meer dan in voorgaande jaren. In 2006 waren er 552 finishers, in 2005 510, in 2004 403 en bij de eerste editie in 2003 359- Voor de Kustmarathon hadden zich dit jaar 928 atleten ingeschre ven. door Bas Koel ZOUTELANDE - Zeven van de negen leden van het Driemtiem hebben de Kustmarathon zaterdag uitgelo pen. Een geweldige prestatie voor de lopers, van wie een aantal nog nooit een marathon had gelopen. Marloes de Haze: „Ik ben echt su per blij, zoiets moois heb ik nog nooit meegemaakt." Uitgeput maar voldaan zaten ze na binnenkomst bij te komen op een bankje. De leden van het Driem tiem realiseerden zich dat ze een knappe prestatie hadden neerge zet. De lopers werden vanaf april door Niek Knol en Willy de Nooijer klaargestoomd voor de ma rathon. Achteraf waren de mees ten blij dat ze het avontuur aange gaan waren. Knol en de Nooijer hebben de deelnemers zo goed mogelijk gemotiveerd voor de ma rathon.. Knol: „Ik wil mensen al tijd aanmoedigen om aan sport te doen. Meedoen aan de Kustmara thon is een oerervaring. Ondanks alle pijntjes denk ik dat je beter kunt trainen voor een marathon dan naar RTL 4 kijken." Cindy Jobse: „Het was heel motive rend om met een team samen naar iets toe te werken. Zonder al le begeleiding had ik het nooit ge red. Het was helemaal geweldig vandaag." Trainer Niek Knol was ook te spre ken over het resultaat. „Ze hebben het goed gedaan. Het is jammer dat twee lopers moesten uitstap pen. Maar al met al is het experi ment goed bevallen. Vooraf ver wachtte ik dat het moeilijk zou worden, zeven van de negen deel nemers hadden nog nooit een ma rathon gelopen. Maar ik vind het klasse van hen allemaal." Ingrid IJsebaert liep zelfs naar de tweede plaats bij de vrouwen. De butante Debbie Schoe finishte na 4 uur en 48 minuten. Hiermee had ze haar doel, binnen vijf uur fi nishen, gehaald. Schoe: „Op het strand heb ik enorm afgezien. Maar de duinen vielen gelukkig mee. Ik ben heel tevreden met mijn tijd." Of de loopster uit Mid delburg nog een keer een mara thon gaat lopen, weet ze nog niet. „Ik blijf in ieder geval hardlopen, maar ik moet het nu eerst even la ten bezinken en dan kijk ik ver der." Cindy Jobse uit Middelburg kon zich vinden in de woorden van 'Ik ga hierna zeker verder met lopen, ik ben er verslaafd aan geraakt' haar teamgenote. „Het was hele maal geweldig, maar of ik er nog een keer aan begin, weet ik niet. Ik heb de afgelopen maanden alleen maar naar de Kustmarathon toege- leefd. - Ik ga hierna zeker verder met lopen, ik ben er gewoon aan verslaafd geraakt. Over het afgelo pen jaar ben ik hartstikke tevre den en ik heb er geen moment spijt van." Dat de Kustmarathon een mooie, maar zware marathon is kan Mar loes de Haze bevestigen. „Ik ben vandaag heel diep moeten gaan. Na 25 kilometer kreeg ik last van mijn knie, maar na een massage kon ik weer verder. Daarna was het mijn doel om de marathon uit te lopen, maar als je dan binnen de vijf uur finisht, voelt dat fantas tisch." Ondanks een blessure aan zijn kuit finishte Jan Blom na 4 uur en 3 minuten. Hij liep daardoor bijna een half uur sneller dan gepland. Adrien Kant en Jeroen van Terheij- den finishten beiden net binnen de tijd, maar bereikten wel hun doel: de marathon uitlopen. Dick Altena en Jan van Vaardegem moesten als enigen uitstappen. Niek Knol gaat binnenkort met de lopers de marathon evalueren en dan zal duidelijk worden of er vol gend jaar weer een Driemtiem ge formeerd zal worden in aanloop naar de Kustmarathon. Knol: „Er gaat heel veel werk inzitten, maar als ik dan de lopers zie binnenko men, is het zeker de moeite waard." Tijden lopers Driemtiem »- Zeven van de negen lopers van het Driemtiem hebben de ma rathon uitgelopen. Ingrid IJsebaert (Hulst), tijd: 3.31.01. Jan Blom (Koudekerke), tijd: 4.03.55. Debbie Schoe (Middelburg) tijd: 4.48.21. Marloes de Haze (Goes), tijd: 4.57.10. Cindy Jobse (Middelburg), tijd: 5.13.44. Jeroen van Terheijden (Vlissin gen), tijd: 5.39.13. Adrien Kant (Schore), tijd: 5.47.16. Jan van Vaardegem (Westkapel- le) en Dick Altena (Vlissingen) liepen de Kustmarathon niet uit. door Rudy Boogert zoutelande - Nooit meer, schreeuwde Ina Verheul toen ze zaterdag bovenop de finishheuvel in Zoutelande stond. Na 5 uur, 51 minuten en 40 seconden kwam de 42-jarige Vlissingse als laatste over de streep. Ze had het langst gelopen van alle deelnemers, maar ze had het gered. „De tijd maakte me niks uit", zei Verheul, terwijl ze bij haar per soonlijke gevolg stond uit te hij gen. „Als ik maar voor zessen bin nen was. En dat is gelukt." Ze was niet de enige die aan spraak maakte op de laatste plaats. „We waren met z'n drieën en de laatste veertien kilometer hebben we eigenlijk telkens stui vertje gewisseld. Dan lig de één weer even voor, dan weer de an der, dan liepen we weer even sa men." Van het trio dat ze vormde met de Duitser Martin Klages (5.50.49) en de Middelburger Jai me Meeuwissen (5.49.15) werd Verheul echter als 794e en laatste geklasseerd. „Ik vond het heel zwaar en waarschijnlijk is dit ook wel de laatste keer dat ik de mara thon loop. Met name de zeven ki lometer strand na een kilometer of twintig vond ik loodzwaar." „Vorig jaar heb ik aan de Wandel marathon meegedaan. Daardoor kende ik het parkoers en dat scheelde veel." Volgens de berijder van de bezem- fiets kreeg Verheul op zeshonderd meter van de meet nog kramp in de benen. Met de finish in zicht werd de pijn echter verzacht door haar trouwe volgers. „Toen ik op vijfhonderd meter een bos bloe men in mijn handen gedrukt kreeg, liep ik zo naar de finish toe." ZOUTELANDE - De sfeer in de feesttent in Zoutelande bereikte zaterdaga vond na afloop van de Kustmarathon ongekende hoogten. Het publiek ging uit zijn dak toen de organisatoten van het eerste uur, Lenie en Lein Lie- vense, door burgemeester Van der Zwaag geridderd werden. „Het liefst had ik nu een ijzerzaag om de medaille in 600 stukjes te zagen", was de reactie van Lein Lievense. „Voor elke vrijwilliger een stukje. Zonder hen was de Kustmarathon niets geweest." Hij besefte dat dat niet te doen was. Maar toen Lein en Lenie van beide dochters een soort gedenksteen voor in het voetpad op de boulevard kregen, zag Lein Lievense een nieuwe kans. „Met een hamertje moet dat misschien lukken." foto Lex de Meester foto Fam Kloet foto Ruben Oreel foto Dick Schinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 30