Kustmarathon Knops op routine naar winst bij de vrouwen Keizertje tevreden van de marathon op huwelijksreis Arjan Beije loopt laatste kilometer achterstevoren Nummer zes van vorig jaar vindt opmerkelijke pijnstiller voor liespijn. IJsebaert krijgt last van haar maag en moet bij Vrouwenpolder lossen. Theo Rabout troeft Remy Vasseur af in strijd om derde plaats. 26 I Maandag 8 oktober 2007 PZC ZES VRAGEN AAN SEBAST1EN SCHLETTE Na drie jaar raakte Sébastièn Schletterer za terdag het parkoersrecord in de Kustmara thon kwijt. De Middelburgse atleet wist dat het eraan zat te komen. Naam: Sébastièn Schletterer Woonplaats: Middelburg Leeftijd: 34 jaar Aantal marathons: 1 Beste tijd: 2 uur, 46 minuten en 50 seconden door Rudy Boogert Je bent je parkoersrecord van de Kustmarathon kwijtgeraakt aan Jan van de Marei. Jammer „Natuurlijk. Maar ik wist dat het vandaag zou gebeuren. De omstandig heden waren ideaal. De vraag was alleen hoevéél lopers eronder zouden duiken. Dat het er maar twee waren, valt me nog mee." Je hebt de marathon op de fiets gevolgd. Met een speciaal doel „Ik vind het sowieso leuk om zo'n wedstrijd te bekijken. In het bijzon der heb ik gelet op Miquel (van Tongeren, een vriend van Schletterer). Bij de Veersedam ben ik ingesprongen, maar ik moest nogal lang op Mi quel wachten. Hij voelde zich niet goed. Toen het ernaar uitzag, dat hij zou uitvallen, ben ik naar de koplopers gefietst." Je kampt al heel lang met blessures. Hoe is het nu met je fysieke gesteldheid? „Vorig jaar tijdens de Kustmarathon heb ik geroepen dat ik er dit jaar bij zou zijn. Ik was dat blessureleed toen al spuugzat. Maar het mocht niet zo zijn. Ik was toen al geopereerd aan botaangroei op mijn hiel. Ik dacht het allemaal goed was en probeerde weer iets op te bouwen." Maar? „Ik bleef maar sukkelen. Uit nieuw onderzoek bleek toen dat er nog een botsplinter was achtergebleven. Die was gaan groeien en die prikte in mijn achillespees. In februari ben ik daaraan geopereerd." En nu gaat het weer goed? „Er zit vooruitgang in, maar het is nog niet optimaal. Misschien ga ik nog terug naar het ziekenhuis, want ik ben nog steeds niet pijnvrij." Krijg je de kans nog wel om je record terug te pakken? „Net als vorig jaar roep ik: volgend jaar ben ik er bij. Ik moet toch ergens van uitgaan." door Rudy Boogert ZOUTELANDE - Arjan Beije kreeg za terdag de lachers op zijn hand bij de finish van de Kustmarathon. De atleet uit Burgh-Haamstede leg de de laatste meters van zijn mara thon achterstevoren af Het was geen circusact, maar pure nood zaak. „Zo had ik het minste last van mijn liezen." Beije, de nummer zes van vorig jaar, had zaterdag niet zo'n beste dag. „Een off-day", noemde zijn trainer Jan Kloet het zelfs. Het be gon niet onaardig, want tot zo'n vijftien kilometer liep Beije 'ge woon' mee in de tweede groep. „Maar bij twintig kilometer kreeg ik al zulke zware benen." Met het oog op de marathon van New York, die hij op 4 november gaat lopen, besloot hij de Kustma rathon verder als training af te wer ken. Maar de problemen bleven niet beperkt tot zware benen. „Ik kreeg ook zo'n last van mijn lie zen." In het zand vond hij daarvoor een ongebruikelijke remedie. „Op het laatste stuk strand liep ik een stuk je achteruit en toen ik had ik veel minder last van mijn liezen. Daar om heb ik het laatste stuk naar de finish grotendeels achterstevoren gelopen." En waar het publiek in Zoutelan- de dacht aan een geintje, bleek het achteruitlopen voor Beije een pijn stiller. Hij kwam als 54e over de streep in 3 uur, 23 minuten en 46 seconden. ITJ Arjan Beije, de nummer zes van vorig jaar, komt in Zoutelande achterstevoren over de finish. Niet voor de grap, maar om de pijn te verlichten. door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - De ene hardloper werkt maanden toe naar de Kust marathon en gaat ergens tussen Burgh-Haamstede en Zoutelande volledig kapot, de andere traint niet of nauwelijks en haalt flui tend de finish. Tot het laatste soort behoort Petra Knops, die zaterdag de snelste vrouw was. De 48-jarige Knops, een in Maas tricht woonachtige Duitse, liep haar 66e marathon. Pas vier we ken geleden was haar 65e. „Ik weet door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - De strijd om de ere titel 'beste Zeeuw' was zaterdag on gemeen spannend. Tijdens eerdere edities van de Kustmarathon be droeg de marge tussen de provin ciale nummers één en twee mini maal vier minuten, in de vijfde uit gave was het gaatje niet meer dan vier seconden. „Derde of vierde worden, dat vind ik een wezenlijk verschil", zei de inwoner van Aardenburg Theo Ra- bout na afloop. Dankzij een puike eindsprint kwam hij net voor Vlis- singer Remy Vasseur binnen. Op de zandheuvel viel hij jubelend in de armen van Lein Lievense, om vervolgens uitgeput ter aarde te storten. „Dit is zo'n magnefiek re sultaat." De 33-jarige Rabout richtte zich in 2007 op twee wedstrijden: de Ro- parun - een estafetteloop van Pa rijs naar Rotterdam - en de Kust marathon. De eerste wedstrijd won hij met een Zeeuwse ploeg, in de tweede haalde hij het voor hem maximale resultaat. Rabout: „Ik heb in de afgelopen maanden een goede voorbereiding gehad. Ik heb bijvoorbeeld de halve mara thon in Vrouwenpolder gewon nen. Maar je kunt wel de koning van de voorbereiding zijn, het gaat erom dat je de keizer van de mara- onderhand wat ik kan", zei ze kort na de finish. „Ik loop heel graag hard. Soms doe ik binnen drie we ken aan drie marathons mee. Daar heb ik geen probleem mee." Het was voor haar dan ook geen opgave om na een maand 'rust' de zwaarste marathon van Nederland te lopen. „Het was wel zwaar, hoor. In de laatste vijf kilometer heb ik nog wel wat stukjes moeten wandelen. Maar daarvoor ging het heel goed." Tot op het strand van Vrouwenpol der liep Petra Knops nog met In- grid IJsebaert, de 41-jarige favorie te uit Hulst. Die kreeg echter zo last van haar maag, dat ze haar con currente moest laten gaan. IJse baert: „Ik dacht niet: 'o, nu is het gebeurd'. Ik had nog de hoop haar terug te pakken. Maar toen die maagpijn bleef, kon ik het verschil niet meer goedmaken." Knops passeerde de finishlijn na 3 uur, 28 minuten en 23 seconden. IJ sebaert, die drie jaar geleden ook al tweede werd, volgde op ruim an derhalve minuut: 3.31.01. De Zeeuws-Vlaamse had er flink de pest over in. „Ik had heel graag op haar plaats gestaan", gaf ze eerlijk toe. Gerrie van Putten was de ver rassende nummer drie. De We- meldingse, die nooit eerder aan een wedstrijd meedeed, klokte 3.37.38. Theo Rabout: uitgeput, maar voldaan. thon wordt. Nu ben ik misschien niet dé keizer, maar toch wel een keizertje." En dat terwijl hij lange tijd ver ach ter lag op Vasseur. Rabout: „Ik heb me tot Domburg rustig gehouden. Ik heb de hele tijd op mijn hart slagmeter gelet. Na zo'n 30 kilome ter hoorde ik dat ik vier minuten achterstand op Remy had. Ik wist natuurlijk niet hoe het met zijn ge steldheid was, maar ik had er ver trouwen in dat het goed zou ko men." Theo Rabout eindigt als derde, net voor Remy Vasseur. Het ver schil tussen de twee snelste Zeeuwen bedraagt slechts vier seconden. foto Ruben Oreel Bij Westkapelle had hij Vasseur al in het vizier. „Hij was een vogeltje voor de kat." Toch duurde het nog enkele kilometers voor Rabout bij hem kwam. „We hebben toen op het strand nog wat speldenprikjes aan elkaar uitgedeeld, maar het kwam uiteindelijk op de sprint aan." Het keizertje van de marathon kan nu tevreden op huwelijksreis. Over twee weken stapt hij met zijn vrouw op het vliegtuig naar Thailand. Zij trouwden al op 7 juli 2007, maar in Rabouts trainings schema was geen gaatje voor een honeymoon. „Ik heb me helemaal op de Kustmarathon gericht. Mijn vrouw stond daar gelukkig hele maal achter." foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28