Fijnproever krijgt meer inhoud I//LJ DELTA 11111 »*»-* J-UI l-PQ lU'L 36 en 37 33 Jan van der Marei richt zich op de extremere wedstrijden. «muil IffSlittii mil Hoek krijgt niet wat het verdient tegen IJsselmeervogels: 2-2 Maandag 8 oktober 2007 Op het WK rugby zijn de favorieten voor de titel al gesneuveld Tip? sport@pzc.nl door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - Jan van der Marei liep ooit een stadsmarathon (Rot terdam) in precies tweeënhalf uur. De Kustmarathon raffelde hij zaterdag af in 2.40.25. Op weg naar een carrière als ultraloper krijgt de 39-jarige atleet uit Aarlan- derveen steeds meer inhoud, waardoor hij nu op een lastige on dergrond bijna net zo makkelijk uit de voeten kan als voorheen op vlak parkoers. Van der Marei profileert zich als een fijnproever. De Zuid-Hollan der die zo succesvol was op de triatlon - hij won de hele triatlon van Almere in 1993, 1996, 1998 en 1999 - pikt er tegenwoordig enkele mooie wedstrijden uit. „Ik laat al die 10- en 20-kilometerloopjes bij in de buurt aan me voorbijgaan", vertelde Van der Marei. „Ik kom nog naar drie of vier keer per jaar echt in actie." In april won Van der Marei de 60 kilometer van Texel in 4 uur 9 mi nuten en 49 seconden. Het was de eerste keer dat hij aan een hard loopwedstrijd van langer dan 42 kilometer meedeed. „Ik zoek lang zamerhand de wat extremere wed strijden op. Het ultralopen begint eigenlijk pas bij 60 kilometer, ik ben dus net begonnen. Over ze ven weken heb ik in België de wedstrijd Olne-Spa-Olne, met een parkoers van 66 kilometer. En ik zou het mooi vinden om vervol gens toe te werken naar een Zwit serse ultraloop van 78 kilometer, maar ik weet dat ik niet te grote stappen moet nemen." Als de Zuid-Hollander wedstrij den van boven de 60 kilometer aankan, lijkt de Kustmarathon voor hem een peulenschilletje. „Maar dat is niet zo, hoor", zei Van der Marei. „Op elk parkoers en in elke wedstrijd loop je zo hard als je kunt. Ik kan dus niet zeggen dat het vandaag voor mij minder zwaar was dan in 2005 en 2006." Maar door het windje in de rug kon hij wel meer snelheid ont wikkelen dan in voorgaande edi ties. Niet voor niets dook hij zes minuten onder het parkoersre- 1 f 111 WWW- k BfillMAN NIEUW-RFIJERLANP sportprij: Jan van der Marei is weer iedereen te snel af in de Kustmarathon. „Op elk parkoers en in elke wedstrijd loop je zo hard als je kunt. Ik kan dus niet zeggen dat het vandaag voor mij minder zwaar was dan in 2005 en 2006." cord van Sébastièn Schletterer (2.46.50) en was hij sneller dan in 2005 (2.48.03). „Met deze weers- omstandigenheden had ik wel ver wacht dat ik zo'n vijf minuten sneller kon zijn dan toen. Maar acht minuten is wel heel wat snel ler." Jan van der Marei liep de eerste 35 kilometer samen met Wim Pad mos, die na zijn tweede plaats in de Kustmarathon van 2004 weer voor het eerst de klassieke afstand liep. Padmos was in goeden doen, leek wat makkelijker te lopen dan Van der Marei en pakte soms zelfs een gaatje van tien meter. „Maar op de Westkappelse Zeedijk be Jan van der Marei heeft in het af gelopen jaar meer duurvermogen gekregen. Mede daardoor is hij de snelste in de vijfde Kustmarathon. „Maar het windje-mee hielp ook." gonnen mijn benen zeer te doen", zei de man uit Rockanje. „Ik moest Jan toen laten gaan." Padmos finishte in 2.42.45, nog ruim zeven minuten voor de nummer drie, Theo Rabout uit Aardenburg. Padmos: „In 2004 had ik heel veel verval in de laat ste kilometers. Toen ging Schlette rer mij nog in de slotkilometer voorbij. Dit jaar wilde ik minder instorten en dat is gelukt. Ik ben foto Ruben Oreel tevreden met mijn tweede plek en vind dat ik een mooie tijd heb gelopen." Maar wellicht had het nog iets sneller gekund. Al kort na de start in Burgh werden de koplopers de verkeerde kant opgestuurd. Pad mos: „We moesten met een paar mensen over prikkeldraad stap pen om terug op het parkoers te komen. Dat heeft ons natuurlijk wel wat tijd gekost." foto Fam Kloet foto Bram Dingemanse foto Lenie Meijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27