Kater na Kustmarathon Vanaf 2009 één website voor contact burgers en overheid Film Tussendoor wint drie Gouden Kalveren 6 PvdA scoort historisch laag in opiniepeiling Volgers wedstrijd zijn verontwaardigd over optreden politie. wegens succes verlengd gegarandeerd 4,5% rente voor je spaargeld SNS Jongetje (4) overleden door spelen met touw Frankrijk blijft eerste wijnland ftÉaMMIMBIÉMMMI Maandag 8 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 237 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Geregeld zon door RoeJand van Vliet GOES - Na afloop van de Kustmara- thon regende het klachten bij de politie en de organisatie. Vele vol gers van de wedstrijd waren zater dag tussen Burgh-Haamstede en Zoutelande bekeurd en hielden een kater over aan het grootste sportevenement van Zeeland. Christine Joosse uit Kapelle was één van hen. Zij stond langs de kant om man Jan aan te moedigen en kreeg op de Stormvloedkering een bon van 200 euro. „In voor gaande jaren was ik ook suppor ter, maar was er niets aan de hand. Dit keer stond de politie overal. Als aasgieren deelden agenten be keuringen uit." Aan de Kustmarathon, die zater dag voor de derde keer door Jan van der Marei uit Aarlanderveen gewonnen werd, deden bijna 900 hardlopers mee. Dat waren er 300 meer dan vorig jaar. Gevolg was dat ook beduidend meer mensen de wedstrijd vanuit hun auto volg den. Velen parkeerden in de berm van de N57 om de lopers voorbij te zien komen. „Daarmee brach ten ze zichzelf en anderen in ge vaar", zei politiewoordvoerster Es ther Boot. „Mensen moeten begrij pen dat de politie een taak heeft, ook bij grote sportevenementen." Ook in finishplaats Zoutelande vonden veel mensen een bon on der hun ruitenwisser. Op het inter netforum van de Kustmarathon vroegen volgers zich af waarom de parkeerwachters van de gemeente Veere niet een oogje dicht knepen. Burgemeester Van der Zwaag was gisteren niet bereikbaar voor com mentaar. Lein Lievense was namens het or ganisatiecomité ook niet te spre ken over het politie-optreden. „Het was voor ons een schitterend Deelnemers aan en volgers van de Kustmarathon zijn woedend op de politie, die tijdens en na de wedstrijd een groot aantal boetes uitdeelde. Spaarrekeningen veranderen nogal eens van rente. SNS Keuzedeposito niet. Daarzetjeje spaargeld voor minimaal één jaarvasten krijgje maar liefst 4,5%'rente. Gegarandeerd. Wees er snel bij, dit aanbod geldt tot en met3i oktober2oo7- Ook voor ondernemers. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op snsbank.nl of snsregiobank.nl. Rente per 27 augustus 2007. Na 31 oktober 2007 zijn rentewijzigingen voorbehouden. Bank DEN HAAG - Voor bijna alle contac ten met de overheid kan de burger vanaf 2009 terecht op één internet site. MijnOverheid.nl wordt de toe gangspoort om vergunningen, (huur)subsidie of bijstand aan te vragen, belastingaangifte te doen en informatie in te zien bij instan ties als Centrum Werk en Inko men en Informatie Beheer Groep. Een woordvoerder van Binnen- En dat is zeven Afonso Alves is de eerste speler in de eredivisie die zeven keer scoorde in een wedstrijd. Sc Heerenveen versloeg Heracles met 9-0 ^aosaiar:J Meeste goals in een eredivisiewedstrtijd 07-10-2007 Heracles 9-0 14-12-1958 Theo Rabout (links) valt bij de finish van de Kustmarathon in de armen van organisator Lein Lievense. De Aardenburger is dolblij met zijn derde plaats. Na afloop bemerkte hij dat ook hij bekeurd was. foto Ruben Oreel weekeinde, met zo veel deelne mers, zo veel toeschouwers en zo'n mooi weer. Maar die agressie ve houding van de politie vind ik triest. Zelfs onze dokter, die bezig was een hardloper te behandelen, kreeg een boete. En ook wedstrijd loper Theo Rabout is bekeurd." Aardenburger Rabout eindigde in de wedstrijd op de derde plaats en was de beste Zeeuw. Met een tijd van 2.50.18 gaf hij tien minuten toe op Jan van der Marei, die in een parkoersrecord van 2.40.25 bin nen was. Bij de vrouwen finishte de Maastrichtse Petra Knops (3.28.23) als eerste. pagina 25 t/m 29: meer over de kust marathon pagina's 44 en 45: alle uitslagen Afonso Alves sc Heerenveen 6 Dirk Lammers DOS-SHS 10-0 6 Pierre Kerkhoffs 30-08-1959 SC Enschede - Blauw Wit 6-3 6 Johan Cruijff 29-11-1970 Ajax-AZ'67 8-1 6 Marco van Basten 08-12-1995 Ajax- Sparta 9-0 infographic Richard Gesell-Infostrada-ANP pagina 30: Alves langs Cruijff AXEL - In een woning aan de Pouckedijk in Axel is gisteren rond 16.30 uur een 4-jarig jongetje over leden nadat hij tijdens het spelen verstrikt geraakt was in een touw. De traumahelikopter en twee am bulances kwamen nog ter plaatse, maar het reanimeren mislukte. AMSTERDAM - Frankrijk is volgens Nederlandse kenners nog steeds het beste wijnproducerende land. Dat blijkt uit de lijst met Wijnen van het Jaar die The Wine 8c Food Association gisteren publiceerde. Na Frankrijk zijn de meest succes volle wijnproducerende landen Zuid-Afrika, Italië en Spanje. De politie moet foutparkeerders bekeuren, ook tijdens de kustmarathon reageer op www.pzc.nl WTTrWÊÊÊÊBÊM Bij gelijke huizen horen gelijke huren WÊÊÊ/ÊÊÊÊÊUÊÊÊÊÊÊÊi^ óneeijs 21% aantal reacties: 440 EN Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 en 6; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 18; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 45: Tv: 46 en 47. landse Zaken benadrukt dat de si te niet in plaats komt van loketten of telefonische dienstverlening. Een paspoort of rijbewijs aanvra gen blijft onmogelijk op het inter net. Daarvoor moet namelijk ie mands identiteit worden vastge steld. Verkiezingen voor Tweede Kamer, Provinciale Staten, gemeen teraden en referenda blijven via het stemhokje verlopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1