Zeeland knotskroes en andere mossen Beslissende slag voor Infatuate 4 igehakt 2eKIL0 GRATIS Oorlogsmuseum in Nieuwdorp vraagt extra steun provincie. Jeugdbrandweer valt buiten de prijzen Toneelclub Ter Reede speelt Sound of Music Zestal opgepakt voor ruzie en vernieling w PZC Maandag 8 oktober 2007 1 5 Met een loep bekijken natuurliefhebbers stukjes mos uit natuurgebied Rammekenshoek. „Het is net alsof je een paardenbloem vergelijkt met een tulp." foto Lex de Meester door Willem van Dam NIEUWDORP - „Het wordt een span nende dag." Voor Kees Traas, ini tiatiefnemer van het oorlogsmu seum Infatuate in Nieuwdorp, breekt begin volgende maand het uur van de waarheid aan. Vrijdag 9 november nemen Provinciale Staten van Zeeland een beslissing over zijn verzoek bijna 170.000 eu ro extra beschikbaar te stellen om van zijn huidige expositieruimte een volwaardig oorlogsmuseum te kunnen maken. De provincie heeft al 100.000 euro toegezegd. Indien de provinciebestuurders be reid zijn de gevraagde extra bijdra ge te verlenen, heeft Traas de fi nanciering van zijn plannen voor een belangrijk deel fond. Hij moet dan nog wel een aantal geldschie ters vinden die de inrichting van het museum willen bekostigen. Traas twijfelt er echter niet aan, dat dit lukt. „Ik heb van een aantal bedrijven al toezeggingen bin nen." De totale kosten bedragen rond de 800.000 euro; 600.000 euro voor de (ver)bouw en 200.000 euro voor de inrichting. De gemeente Borsele heeft voor de museum plannen ongeveer 130.000 euro over. Vanuit 'Brussel' komt een subsidie van 80.000 euro, via de in zet van vrijwilligers denkt Traas 120.000 euro te kunnen besparen en met de eerder toegezegde 100.000 euro van de provincie is op dit moment een bedrag van zon 440.000 euro beschikbaar voor de verbouwing. Als de provin cie het resterende gat van bijna 170.000 euro opvult, kan Traas nog dit jaar beginnen met de ver wezenlijking van zijn droom: een goed geoutilleerd oorlogsmuseum, dat zich vooral richt op de Slag om de Schelde (1944). Op het provinciehuis bestaat sym pathie voor de plannen. Begin dit jaar namen Provinciale Staten van Zeeland unaniem een motie over om meer bekendheid te geven aan de gebeurtenissen rond de Slag om de Schelde. Een volwaardig oorlogsmuseum in Nieuwdorp zou daarbij een belangrijke rol kun nen spelen. Cultuurgedeputeerde H. van Wave- ren beschikt op dit moment over te weinig middelen om de mu seumplannen met een extra finan ciële bijdrage te ondersteunen. Maar indien Provinciale Staten nog ergens een potje weten te vin den waaruit kan worden geput, vindt Van Waveren dat prima. Kees Traas (hij richtte in 2001 een stichting op om zijn plannen te Indien Provinciale Staten bereid zijn 170.000 euro te geven, kan nog voor het eind van dit jaar be gonnen worden met de bouw van een nieuw oorlogsmuseum. kunnen verwezenlijken) beschikt over een enorme hoeveelheid ma teriaal uit de Tweede Wereldoor log. De collectie omvat 50.000 tot 70.000 stukken; jeeps, motoren, wapens, uniformen, foto's, docu menten. De verzameling ligt mo menteel op een zolder van een schuur achter zijn woning aan het Coudorp in Nieuwdorp. Het geïmproviseerde museumpje krijgt nu, zegt Traas zelf) jaarlijks ongeveer 2500 bezoekers over de vloer. Dat moeten er zo'n 8000 worden. De exploitatie van het museum hoeft geen probleem te zijn, denkt Traas. De exploitatie kosten raamt hij op nog geen 27.000 euro per jaar. Die kosten kunnen zo laag blijven, omdat het museum een beroep kan doen op veel vrijwilligers. Traas hoopt zijn vernieuwde Infa tuate begin november 2009 te kun nen openen. „Dan is het 65 jaar ge leden dat zuid- en midden-Zee land werden bevrijd." ÜP*" 4.29 ïnax. 1 x 1 1 per tot MEER AANBIEDINGEN 2BQ VINDT U OP PAGINA GOES - De junioren (lagedruk) van de jeugdbrandweer Sint-Philips- land zijn zaterdag vierde gewon nen tijdens het Nederlands kam pioenschap in Hoorn. De jeugd brandweer van Borsele-Goes be haalde een vijfde plaats, Middel burg werd achtste. De beste Zeeuwse prestaties wer den geleverd door de brandweerju nioren van Westerschouwen. Ze werden derde en daarmee slaag den zij er niet in hun titel te pro longeren. Bij de klasse aspiranten (lagedruk) waren zaterdag twee Zeeuwse ploegen van de partij. Hier behaal de Borsele-Goes de vierde plaats. Westerschouwen moest met een zesde plaats genoegen nemen. VLISSINGEN - Bewoners van het Vlissingse zorgcentrum Ter Reed de spelen vrijdag de voorstelling The Sound of Music. Mevrouw Schout (88 jaar) kruipt zingend in de huid van Maria. De rol van Kapitein Von Trapp wordt vertolkt door de 90-jarige meneer Bolanowski. De familie Von Trapp komt in deze musical bij elkaar om het 25-jarig huwelijksfeest van de hoofdrolspelers te vieren. Toneelgroep Ter Reede studeert elk jaar een nieuw stuk in. Dit keer wordt voor het eerst een mu sical opgevoerd waarin live wordt gezongen. De voorstelling in het Atrium van Ter Reede begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. VLISSINGEN - In de omgeving van het Stationsplein in Vlissingen werden zaterdagavond om half twaalf zes mannen in de leeftijd van 21 tot 32 jaar aangehouden. De mannen bezochten gezamen lijk een horecagelegenheid aan de Prins Hendrikweg en kregen on derling ruzie. Er ontstond een vechtpartij waarbij een deur ver nield werd. Door een medewerker werden de mannen buiten gezet. De inmiddels gewaarschuwde poli tie heeft de zes even later aange houden. Ze kregen allemaal een bekeuring van 100 euro en moesten in totaa' nog eens 300 euro betalen voor d vernielde deur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15