Zeeland i PZC113 Vragen rond titel schoonste strand Aldi mort over inzet gemeente Vlissingen Boerderijwinkel uit de zorgen WALCHEREN 18 14 Veere wil opheldering over slechte score Zeeuwse stranden. m Wethouder Croné kan wensen winkel niet verkopen aan burgers. m Beessie Eten en ontmoeten Publiek enthousiast op Festival Zeeuws-Vlaanderen Middelburgse studenten gaan zelf surveilleren Maandag 8 oktober 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Selma Osman DOMBURG - De uitslag van de ver kiezing van het Schoonste Strand van Nederland is voor Vlissingen en Veere een forse tegenvaller. De Veerse wethouder W. van Taten- hove (CDA, recreatie en toerisme) vindt het opmerkelijk dat dit jaar alle Zeeuwse stranden ver gezakt zijn. „Wat is er aan de hand in Zee land?" Van Tatenhove wil dat de Zeeuw se kustgemeenten de koppen bij el kaar steken om uit te vinden waar om ze met z'n allen zo slecht heb ben gescoord. Het lijkt hem zinvol om te gaan praten met de Stich ting Nederland Schoon, die de wedstrijd vijfjaar geleden in het le ven heeft geroepen. „Ik wil weten: hoe nemen ze dit waar? Vergelijkt de stichting wel dezelfde soort ap pels met dezelfde soort peren?" Veere heeft 34 kilometer strand schoon te houden. „Wij moeten maar afwachten waar de contro leurs naartoe gaan. Op onbewaak te stranden zonder voorzieningen zetten we niet de hoogste service." Inspecteurs van de ANWB heb ben deze zomer 92 Noordzeestran den drie maal bezocht en beoor deeld. Daarbij werd gespeurd naar zwerfafval. De Gouden Wimpel ging dit jaar naar Ameland. Sluis - vorig jaar en het jaar daarvoor nog winnaar - haalde nu een tiende plek. Ook de jury noemt het opval lend dat de Zeeuwse gemeenten buiten de top drie vallen. Dat is Zeeuwse stranden zijn niet lan ger het schoonst, vindt de Stich ting Nederland Schoon. Veere wil samen met de andere kustge meenten uitzoeken hoe dat kan. voor het eerst. Veere eindigde op de 25ste plaats, terwijl deze ge meente in 2003 en 2004 de titel nog won. Buurgemeente Vlissin gen staat maar net een treetje ho ger. Van Tatenhove: „Als er 28 ge meenten meedoen, dan is dit voor Veere geen honorabele plaats." Hij is ervan overtuigd dat de Stichting Strandexploitatie Walcheren die de stranden schoonhoudt goed werk verricht. „Onze stranden zijn niet opeens qua schoonheid zo snel geduikeld." Ook Vlissingen heeft nog dezelfde schone stranden, stelt coördinator strandbeheer A. Dijkstra. „We heb ben onze werkwijze niet veran derd. Vorig jaar en het jaar daar voor stonden we nog in de top drie. Die 24ste plaats is een aardige tegenvaller." De uitslag heeft hem verbaasd, want tijdens de drie con troles dit seizoen scoorde Vlissin gen goed. „Het strand was schoon. Ik denk dat de rest van Nederland het dit jaar beter heeft gedaan." De competitie Schoonste Strand van Nederland staat los van de blauwe vlag die jaarlijks wordt uit gereikt. Dat is een internationaal symbool, waarvoor stranden ook moeten voldoen aan hoge veilig heidseisen. MELISKERKE - Boerderijwinkel De Kragge in Meliskerke kan voorlo pig open blijven. B en W van Veere stellen de beslissing over het sluiten van de winkel aan de Ra- penburgweg 18A een jaar uit. Dan wordt opnieuw advies gevraagd aan de Agrarische Adviescommis sie Zeeland. Die moet bepalen of eigenaar R. Boogaard aan de regels voldoet om een boerderijwinkel te runnen. Boogaard ziet dat advies met ver trouwen tegemoet. De problemen ontstonden toen de maatschap, die hij samen met zijn broer had, werd opgesplitst. „De gemeente wist waarschijnlijk ook niet pre cies hoe het in elkaar zat", denkt hij. Afgelopen voorjaar kreeg hij te horen dat hij de verkoop van groenten en fruit moest stoppen. De teeltactiviteiten op zijn land zouden te gering zijn. In ieder geval is de Meliskerkenaar 'tevreden' dat hij met zijn winkel verder kan. De klanten van de win kel zullen dat ook zijn, want die toonden zich de afgelopen maan den bezorgd. De boerderijwinkel bestaat al vijf jaar. Zelfs de dorps raad trok bij de gemeente aan de bel om de winkel voor het dorp te behouden. MIDDELBURG - Het was zaterdagavond inschikken dens de iftar-maaltijd, waarmee het vasten na in het Middelburgse wijkcentrum De Vergulde Baars. De Turks/Nederlandse werkgroep Ontmoe ting had vanwege de ramadan buurtgenoten, fa milie en vrienden uitgenodigd om mee te eten tij zonsondergang wordt verbroken. Meer dan hon derd mensen schoven aan. De opkomst was zo groot, dat er geen stoel meer over was. Gevulde schalen waren er genoeg. De kookbrigade had er een feest van gemaakt, met soep, rijst, salades, kippenpootjes, groentegerechten en zoetighe den. Initiatiefneemster Dilek Gul-Dogan glunder de. „Dit is onze eerste keer. Volgend jaar nemen we een grotere zaal." foto Lex de Meester door Joeri Wisse VLISSINGEN - Aldi kan fluiten naar een strak geasfalteerd parkeerter rein in de Spuikom, vlakbij de nieuwste vestiging van de Duitse supermarktketen in Vlissingen. „We hebben het parkeerterrein grondig opgeknapt. De putten in het asfalt zijn weg en het gravel is bijgevuld en aangetrild", zegt wet houder Ton Croné (PSR, Verkeer). Aldi is teleurgesteld. Zij hadden graag gewild dat het gravel zou ver dwijnen en dat er asfalt of des noods klinkers op het terrein zou den komen. „Er is minimaal werk uitgevoerd. Een parkeerterrein met deze uitstraling komt niet overeen met ons ambitieniveau. Het is betaald parkeren, daarvoor kun je toch een beter terrein ver wachten", zegt een woordvoerder van de supermarkt. Croné geeft toe dat er mooiere par keerplaatsen zijn in Vlissingen. „Maar voor de Spuikom zit er niet meer in. Opnieuw aanleggen van het terrein zou ten koste gaan van andere straten en wegen, die hoge re prioriteit hebben dan dit par keerterrein. Daar zou de bevolking van de gemeente Vlissingen zeker geen begrip voor hebben." Een an dere wens van de nieuwe eigenaar In de laatste week van oktober opent in het centrum van Vlissin gen een nieuwe Aldi. De super markt had een beter parkeerter rein voor de deur verwacht. van het voormalige Edahpand kon de gemeente wel vervullen. De glasbakken verkassen naar het par keerterrein, zodat ze niet meer voor de deur van de winkel staan. Voor de verbouwing van de gevel en de straat naast het magazijn, heeft Aldi een bouwvergunning in gediend. Het personeel van de Edah, dat door de Aldi is overgeno men, werkt momenteel in het Mid delburgse filiaal. Nog deze maand kunnen ze terug naar hun oude onderkomen; in de laatste week van oktober opent Aldi de zaak. 'M'i Tip? redactie@pzc.nl In Middelburg hebben ze sinds kort een muziekbuurt. Die is gesi tueerd in de wijk Mortiere. Inwoners van het nabijgelegen Nieuwland houden de ontwikke lingen daar scherp in de gaten. In de dorpskrant van dit levendi ge plaatsje valt te lezen dat de ge meente Middelburg een wegje in de rimboe, er staat nog geen huis, Count Baslestraat doopte. Basle? Ja, de cultuurbarbaren hebben geen weet van Count Ba- sie. Als het beessie maar een naam heeft, dachten ze daar. Of zoals de wakkere redactie van de dorpskrant meldde: „Alle be gin is moeilijk, ook op het pad der muziek. Dan speel je al gauw een valse noot'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13