Culinair en cultureel genieten RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE Spec; v7 luchtdruk PZC Zaterdag 6 oktober 2007 Madame! C'est une crime!" De ober snelt toe om mij te weerhou den een druppeltje citroen op mijn oester te laten vallen. Ik schrik me dood, nog nooit heb ik in de horeca zo'n reactie gekregen op een foute handeling. Natuurlijk veeg ik niet altijd mijn vette bek af aan het servet voor ik een slok uit het glas wijn neem, natuurlijk leg ik mijn bestek wel eens niet helemaal correct terug op mijn bord... maar nog nooit is er een lid van de zwarte brigade zo ontsteld op mij afgerend als op dit moment! Maar de man heeft gelijk, de kwaliteit van de oes ter uit het Bretonse Cancale is zo hoog dat iedere toevoeging afbreuk zou doen aan de sublieme zil te natuursmaak van het beest. En hier, in Le Döme, het visrestaurant op de Bou levard St. Michel, weten ze wat lekker is en hoe je het op de enige juiste manier naar binnen moet werken! Ik zit in het gezelschap van mijn uitgever en zijn echtgenote aan tafel, we vieren... ja wat vieren we eigenlijk? Het leven. En de verjaardag van Mada me Ellen! En onze vriendschap die ook alweer vij fentwintig jaar oud is. We hebben zojuist de tentoonstelling 'La Mêlee des cultures' bezocht, in het spiksplinternieuwe Musée du Quai Branly, de laatste artistieke daad van Chirac. De ondertitel van het museum is 'La oü dialoguent les cultures', in onze landstaal 'daar, waar de culturen met elkaar een dialoog houden!' We keken naar allerlei eeuwenoude beelden uit Benin, waar ooit Portugese scheepvaarders grote invloed hebben gehad, gezien de hoeveelheid af beeldingen van Portugese soldaten met pistolen. Daarnaast de figuurtjes van de inwoners uit Be nin. Naast de expositie zijn er allerlei ruimtes met 'son et lumière', ik weet er geen beter woord voor. Video-voorstellingen van dansende mensen op een mix van jazz en authentieke Afrikaanse mu ziek, poppen met prachtige exotische kostuums van de beroemde modeontwerper John Galliano geïnspireerd op de kleding van de vrouwen in Be nin. Behalve de culinaire en culturele genietingen van Parijs wordt er vanzelfsprekend geshopt! Madame Ellen et moi, met Monsieur Emile in ons kielzog, stappen dapper de oerwinkel van Coco Chanel in de Rue Cambon binnen waar wij een nieuwe lip penstift kopen, begerig aan een peperduur mantel pak trekken en weten we kennelijk zo'n veelbelo vende indruk op de vendeuse te maken, dat zij ons een glas water aanbiedt! Aanmoedigend roept zij ons toe, dat het mantelpak waar mijn oog op viel óók in mijn maat bestaat Ik mompel iets van „misschien morgen nog even terugkomen" en dan verlaten wij de schitterende winkel van Cha nel zaliger. Helaas is de klassieke trap waarop Coco placht te zitten tijdens de presentatie van een nieuwe collec tie nu in het haute couturegedeelte van de zaak ge vestigd.... ja, en daar komt een gewoon mens echt niet binnen wanneer er geen gerede kans bestaat dat hij daar zijn kapitaal gaat besteden! Wij zijn a! dik tevreden wanneer Monsieur Emile Madame Ellen et moi fotografeert op de stoep van dit huis, waar Coco Chanel in de jaren twintig van de twin tigste eeuw de mode met een flinke zwaai de nieu we tijd in mepte!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 91