Sport Jones: nooit gepakt, wel bekend KAARTEN VANAF NU VERKRIJGBAAR Amerikaanse atlete geeft gebruik van doping alsnog toe. ROOTSMETEENZACHTEG PHILIPS STADION* PZC Zaterdag 6 oktober 2007 49 door Robert-Jan Friele AMSTERDAM - Vrijwel vanaf het moment dat Marion Jones op de Olympische Spelen in Sydney drie gouden en twee bronzen medail les won, is de Amerikaanse atlete voortdurend in verband gebracht met doping. Gisteren gaf ze voor het eerst bij een rechtbank toe het verboden THG gebruikt te heb ben. Wie het lijstje mannen bekeek met wie Marion Jones de laatste tien jaar omging, wist dat het slechts een kwestie van tijd was voordat de voormalige basketbal ster tegen de lamp zou lopen of uit de school zou klappen. Haar eerste echtgenoot, kogelsto ter C.J. Hunter, werd op de Olym pische Spelen van Sydney betrapt op het gebruik van nandrolon. Jo nes' tweede echtgenoot, Tim Montgomery, liep in 2002 een we reldrecord op de 100 meter (9.78 se conden). Hij werd in 2005 twee jaar geschorst, nadat was bewezen dat hij schuldig was aan doping. Trevor Graham, de man die haar trainde in aanloop naar de Spelen van 2000, veroorzaakte in juni 2003 het grootste dopingschandaal uit de Amerikaanse sport door een spuit met het in het Balco-la- boratorium ontwikkelde THG Marion Jones is in extase in Sydney, waar ze goud wint op de 100 meter. naar het Amerikaanse anti-doping- bureau (Usada) te sturen. Nadat Jo nes in 2002 vertrok bij Graham, trainden zij en Montgomery een tijdje bij Charlie Francis. Ook hij had een dopingverleden: Francis gaf in 1989 toe Ben Johnson - in 1988 na zijn olympische goud be trapt op stanozolol - te hebben voorzien van verboden middelen. Hoewel haar naam steeds meer be smeurd werd, ontkende Jones al- W* Marion Jones bekent eindelijk het verboden THG te hebben ge bruikt. De kans is groot dat de at lete de olympische medailles kwijtraakt die ze in Sydney won. foto Kevin Frayer/AP tijd stimulerende middelen te heb ben gebruikt. Vorig jaar klaagde ze Balco-directeur Victor Conté zelfs nog aan voor smaad en eiste ze 25 miljoen dollar. Conté had ver klaard Jones voor en na Sydney van allerlei dope te hebben voor zien. Betrapt op doping is Jones niet één keer. In augustus 2006 leek het net zich om haar te heb ben gesloten, nadat ze positief test- te op de bloeddoping epo. De con tra-expertise was echter negatief tot vreugde van de atlete. „Ik ben in extase." Waarom is niet duidelijk, maar gis teren besloot Jones zelf toe te ge ven schuldig te zijn aan het ge bruik van verboden middelen. Ze 'dopete' echter niet met opzet, al dus Jones in een brief naar familie en vrienden, die werd achterhaald door The Washington Post. Gra ham zou haar THG hebben gege ven en gezegd hebben dat het een voedingssupplement was. „Ik wil mijn excuses aan jullie allemaal aanbieden", schrijft ze. „Het spijt me dat ik jullie op zoveel manie ren heb teleurgesteld." Met haar bekentenis geeft ze even eens toe te hebben gelogen tegen de rechercheurs die destijds de Bal- co-affaire onderzochten. Tegen hen heeft ze altijd ontkend THG te hebben gebruikt. In haar brief schrijft Jones dat ze daarvoor een gevangenisstraf van zes maanden kan krijgen. De kans is groot dat Jones (31) de olympische medailles moet inleve ren die ze won in Sydney. „Ik hoop dat het een afschrikkend ef fect heeft", zei Dick Pound, direc teur van het wereld anti-dopingbu- reau Wada gisteren. „Het gaat niet alleen om bedrog in de sport, maar ze belandt door haar leugens nu ook voor de rechtbank." The Entertainment Group Kaarten zijn verkrijgbaar via www.ticketservice.nl, 0900-3001250 (0,45 cent p.m.), bij alle vestigingen van Free Record Shop en alle grote postkantoren, GWK's en VVV's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75