Nederlands clubvoetbal levert flink in Derbysfeer in Goese biljartzaal Eredivisie raakt vrijwel zeker twee of zelfs drie Europese plekken kwijt. Geen straf voor Lewis Hamilton Twee Goese teams staan vandaag in derby tegenover elkaar. Vandaag duidelijkheid over blessure Martens Afscheidsfeestje van Boogerd op Cauberg Fin Pitkamaki gekozen tot atleet van het jaar ADO-spelers worden niet langer verdacht Geesink: Kwalificatie overschaduwt WK judo 48 Zaterdag 6 oktober 2007 PZC SS» Ajacied Jaap Stam (linksboven) treurt tegen Dinamo Zagreb, FC Groningen redde het net niet tegen Fiorentina (rechtsboven), Heerenveen was kansloos in Helsingborg (linksonder) en Blaise N'Kufo dupeerde FC Twente tegen Getafe met een rode kaart na een keiharde klap (rechtsonder). foto ANP en EPA door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Toen donderdagavond de eliminatie van Ajax in het Uefa Cuptoernooi werd bekendge maakt in het Arke Stadion, begon nen er zowaar supporters van FC Twente te juichen. Blijkbaar heb ben sommigen nog steeds niet in de gaten dat een vroegtijdige af tocht van elke willekeurige Neder landse club, ook de belangen van hun eigen favorieten schaadt. Want na de dramatische Neder landse resultaten van afgelopen donderdag raakt de eredivisie over twee jaar vrijwel zeker twee, of misschien zelfs wel drie Europese SHANGHAI - Formule i-coureur Le wis Hamilton heeft zich tijdens de Grote Prijs van Japan vorige week niet schuldig gemaakt aan gevaar lijk rijgedrag achter de safety car. Dat heeft de internationale au tosportfederatie F1A gisteren na onderzoek besloten. De Engelse McLaren-rijder zou op de Fuji Speedway een gevaarlijke remmanoeuvre hebben gemaakt tijdens de neutralisatie van de wed strijd, waardoor Scuderia Toro Ros- so-rijder Sebastian Vettel tegen de Red Bull van Mark Webber botste. Gisteren werd echter duidelijk dat Hamilton zich geen zorgen hoeft te maken. Hij kan daardoor, met nog twee ra ces te gaan, morgen in Shanghai al wereldkampioen worden. plekken kwijt. Niets voor niets sprak directeur betaald voetbal Flenk Kesler van een enorme sof toen hij de balans van de eerste ronde in de Uefa Cup opmaakte. Op basis van de zevende plaats op de Europese ranglijst had de eredi visie dit seizoen nog de weelde van zes vertegenwoordigers in Eu ropa. Na één rondje zijn echter al leen PSV en AZ nog over. Voor Ajax, Heerenveen, FC Groningen en FC Twente viel het doek al na het eerste optreden en die vroegtij dige aftocht zou wel eens dramati sche sportieve en financiële gevol- De dramatische resultaten van af gelopen donderdag in het Uefa Cuptoernooi kosten Nederland Europese plekken. Slechts PSV en AZ kunnen punten vergaren. door Frits Bakker GOES - De twee Goese biljartteams in de eredivisie driebanden staan vanmiddag voor het eerst in com petitieverband tegenover elkaar. De uitkomst van het treffen, dat om 13.00 uur begint in de Caram- Bowl in Goes, lijkt op voorhand zeker: Delta/Frans Bevers is de uit gesproken favoriet voor de over winning. Buys Incasso, de debu tant en in werkelijkheid het twee de team van Delta, is veruit de un derdog. Richard de Bruin van Delta 2 is er niettemin een meester in om opti mistisch vooruit te zien. En in zijn gen kunnen hebben. Nederland voelde al nadrukkelijk de hete adem van Roemenie, Rusland, Por tugal en Turkije en te vrezen valt dat clubs uit die landen dit sei zoen heel wat meer punten gaan vergaren dan PSV en AZ. Op de opgeschoonde lijst na afge lopen donderdag is Nederland zijn zevende plek ook al kwijtgeraakt aan Rusland, maar er dreigt nog meer acuut gevaar. Neem bijvoor beeld Portugal, dat met Porto, Ben- fica en Sporting Lissabon drie clubs in de Champions League heeft. En dat tikt aan. Voor volgend seizoen heeft de ere divisie nog niets te vrezen. De nieuwe telling gaat in het seizoen 2009/2010 pas in. Zeker is dat Ne derland dan moet inleveren en dat betekent vrijwel zeker het einde mooiste dromen kan er veel gebeu ren in de derby. Zoals het volgende scenario: „Mar tin Spoormans kan van iedereen winnen, dus ook van Peter de Backer. Jean Paul de Bruijn speelt absoluut niet graag tegen Ronny Daniëls, dus ook die partij is niet op voorhand gewonnen voor Del ta 1. Roland Forthomme is op pa pier veel sterker dan Kees Wittens, maar ze hebben één keer tegen el kaar gespeeld. Toen won Wittens. En ikzelf heb een klein kansje te gen Henk Habraken, al is Henk na tuurlijk wel de betere biljarter." pWj Delta/Frans Bevers en Buys Incas- so, het tweede team van Delta, staan vandaag in de CaramBowl tegenover elkaar. Richard de Bruin droomt van een stunt. van de play-offs. Want waar moe ten de clubs dan nog voor gaan spelen? Dat de play-offs het sowie so niet gaan redden, was al duide lijk sinds Uefa-baas Michel Platini bekendmaakte dat hij alle beker winnaars in de voorronde van de Champions League wil hebben. De KNVB is een fel tegenstander van dat plan, omdat daarmee de bodem onder de play-offs wordt weggevaagd. De winnaar van het toetje kun je dan niets meer aan bieden. Maar de bond kan hoog of laag springen, de wil van Platini is wet. Kortom, het Nederlandse clubvoetbal zal de komende jaren flink moeten inleveren. Met dank aan Platini en met dank aan het geschutter van afgelopen donderdag. Zoveel viel er dus niet te juichen in het Arke Stadion. Met de vorm en de motivatie zit het wel goed. Richard de Bruin: „Voor ons is het zo'n speciale wed strijd, dat we al een paar keer zijn gaan trainen in onze nieuwe zaal. We zijn voor honderd procent ge laden, maar dat geldt ook voor de tegenstander. Forthomme heeft zich al laten ontvallen dat hij van iedereen mag verliezen, maar niet van het tweede team." De twee Goese teams spelen dit weekeinde een dubbel. Na de der by van vanmiddag volgt voor Delta/Frans Bevers morgen een uitwedstrijd tegen Rüttchen Ad vies in Oosterhout. Het team ging in de eerste wedstrijd met 8-0 on deruit tegen Hane Catering. Het tweede team, dat met 6-2 verloor van Dekker Keukens, speelt mor gen thuis tegen 't Tapperijke. ALKMAAR - Maarten Martens on dergaat vandaag een echo. Daaruit zal blijken of de middenvelder van AZ donderdag tegen FC Pacos de Ferreira (0-0) in zijn linkerham string een spierverrekking of spier- scheuring heeft opgelopen. De Belg mist sowieso de competitie wedstrijd tegen FC Groningen. Feyenoord speelt morgen tegen Vitesse zeer waarschijnlijk nog zonder Chun-Soo Lee. De Zuid- Koreaan krijgt de tijd zich aan te passen en is bovendien conditio neel nog niet op het juiste niveau. SITTARD - Wielrenner Michael Boo gerd neemt afscheid van het Ne derlandse publiek op de Cauberg in Valkenburg. Op zondag 21 okto ber beklimt hij nog één keer zijn lievelingshelling uit de Amstel Gold Race. Boogerd heeft twintig renners en ex-renners uitgenodigd met wie hij een speciale band heeft. Onder anderen Erik Dekker, Erik Breukink en Alex Zülle zullen Boogerd feestelijk uitwuiven tij dens een koppelkoers over vijf rondjes. Zijn officiële afscheid is op 3 november op Curasao. LA VALLETTA - De Finse speerwer per Tero Pitkamaki is gekozen tot atleet van het jaar 2007. De 24-jari- ge wereldkampioen kreeg de voor keur boven de Tsjechische tien kamper Roman Sebrle en de Estse discuswerper Gerd Kanter. Pitkamaki veroverde in Osaka de wereldtitel met een afstand van 90,33 meter. Hij haalde eerder in het seizoen ook de wereldpers door in Rome met een 'wilde worp' Salim Sdiri in de rug te ra ken. De Franse verspringer had ge luk en raakte niet zwaargewond. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) stelt geen nader onder zoek in naar mogelijk illegaal gok ken op voetbalwedstrijden door spelers van ADO Den Haag. Uit een oriënterend onderzoek conclu deert het OM dat er geen verden kingen zijn tegen de spelers. Justi tie stelde een onderzoek in, nadat de directie van de voetbalclub aan gifte had gedaan van een vermeen de gokaffaire. Er circuleerden ge ruchten dat spelers bij een illegale toto zouden gokken op wedstrij den, waaronder die van ADO zelf UTRECHT - Anton Geesink vindt dat het laatste WK judo in Rio de Janeiro is overschaduwd door de olympische kwalificaties. Het Ne derlands IOC-lid heeft de overkoe pelende organisatie IJF voorgesteld de regels aan te passen. „In Rio viel mij op dat judoka's kwamen om bij de eerste vijf te eindigen. Voldoende voor een nominatie. Ze waren er niet om wereldkampi oen te worden. Dat was hooguit mooi meegenomen", zegt Gee sink. Hij heeft bij de WK's atletiek en turnen recentelijk vergelijkbare zaken geconstateerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 74