PZC I 47 Ten Cate lonkt naar Chelsea Oranje met gehavend team naar Roemenië 52 Recordpoging van Sijbrands geslaagd Vandenbergh bezorgt FC Utrecht drie punten RKC blijft koploper na zege op FC Emmen Seedorf meldt zich voor olympisch team Zaakwaarnemer Lens: Overgang hangt af van onderhandelingen. 50 Van Persie en Sneijder zijn geschorst, Van der Sar is een twijfelgeval. Niels Kole wil gewoon van start gaan bij vijfde editie Kustmarathon Tip? sport@>pzc.nl TILBURG - Ton Sijbrands is er in Til burg in geslaagd zijn wereldrecord blindsimultaandammen te verbete ren. Hij haalde tegen 25 opponen ten een scorepercentage van 92, waar 70 procent al genoeg was ge weest. De grootmeester (57) nam het in Tilburg op tegen 25 ervaren clubspelers. Gistermiddag deed hij de laatste zetten. Het resultaat was 46 punten, dankzij 21 winstpar tijen en vier remises. Sijbrands be gon donderdag om 12.00 uur. VENLO - FC Utrecht heeft gister avond op bezoek bij VW de der de competitiezege van het seizoen geboekt. De ploeg van coach Wil lem van Hanegem won in Noord- Limburg met 2-1. Utrecht kwam na vijf minuten op voorsprong via Robin Nelisse. Ken Leemans maak te in de 75e minuut de gelijkma ker, waarna amper zestig seconden later invaller Kevin Vandenbergh Utrecht de zege bezorgde: 1-2. RIJSWIJK - RKC blijft koploper in de eerste divisie. De Waalwijkers versloegen gisteravond op eigen veld FC Emmen met 3-1. FC Den Bosch volgt op een punt, na de winst (2-0) tegen het laaggeklas seerde Eindhoven. In de strijd om de tweede periode doet RKC het ook goed. De twee medekoplopers verloren met 2-1. Volendam bij Helmond Sport, Go Ahead Eagles thuis tegen FC Dordrecht. ZEIST - Clarence Seedorf heeft zich bij bondscoach Foppe de Haan van het olympisch elftal aange meld voor deelname aan de Spe len van Peking in 2008. De Haan ontving deze week een telefoontje van Seedorf, die zegt graag zowel het EK met het Nederlands elftal als het olympisch toernooi te spe- - len. „Seedorf wil beide toernooien spelen. We zullen kijken wie we nodig hebben", aldus De Haan. Zaterdag 6 oktober 2007 door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax-trainer Henk ten Cate heeft vorige week met Chelsea gesproken over een over gang op korte termijn naar de club uit Londen. „Een overgang hangt af van de onderhandelingen tus sen Ajax en Chelsea", aldus Sigi Lens, zaakwaarnemer van Ten Ca te. „Ik was zelf niet bij de besprekin gen tussen Ten Cate en Chelsea aanwezig", zegt Lens. „Maar we hoeven er niet geheimzinnig over te doen dat er wel een ontmoeting is geweest tussen Ten Cate en Chelsea." Ten Cate wrong zich tij dens een persconferentie vooruit lopend op het duel van morgen met Sparta echter in alle mogelijke bochten om de contacten met de club uit Londen te ontkennen. „Alle indianenverhalen die zeggen dat ik al naar Chelsea ben vertrok ken, zijn niet waar", zei de trainer van Ajax. „Ik zit hier toch nog ge woon?" Om daar later aan toe te voegen dat hij dit seizoen nog kampioen wil worden met Ajax, maar dat in het voetbal ook alles mogelijk is. Volgens Lens heeft Ten Cate oren naar een overgang naar Londen. Chelsea zou Ten Cate willen aan stellen als veldtrainer. In die func tie zou de 52-jarige Amsterdam mer de belangrijkste assistent moe ten worden van de Israëlische di recteur voetbalzaken Avram Grant, die de taken van de onlangs opgestapte manager José Mourin- ho heeft overgenomen. Lens: „Maar Ten Cate heeft bij Ajax ook nog een contract tot 2008 dat hij respecteert. Of het tot een overgang naar Chelsea komt, hangt af van de onderhandelingen tussen Ajax en Chelsea. Er staat geen gelimiteerde transfersom in het contract van Ten Cate. Zoiets is gebruikelijk bij spelers, niet bij trainers." IVV Sigi Lens, zaakwaarnemer van Henk ten Cate, erkent dat de trai ner met Chelsea heeft gesproken over een overgang op korte ter mijn naar de Londense club. Ajax' technisch directeur Martin van Geel wilde geen enkel com mentaar geven op de interesse van Chelsea in Ten Cate. „Ik zeg niets", aldus Van Geel. „Helemaal niets. Ook niet of we een afkoopsom voor Ten Cate accepteren. Dat heb ben we zo afgesproken." Een overgang van Ajax naar Chel sea zou voor Ten Cate en ook voor de Amsterdamse club een ideale uitvlucht kunnen zijn. Hoewel Ajax koploper is in de eredivisie, staat het elftal er slecht voor. Trai ner en clubleiding zouden een eventueel ontslag op deze wijze kunnen vermijden. Mocht Ten Ca te inderdaad vertrekken, dan is hij bij Ajax in tien jaar tijd de zesde trainer die zijn contract niet uit dient. Ferry Alfons wil bij Hoek graag verder met Paul Telussa als trainer Als Henk ten Cate inderdaad vertrekt, is hij bij Ajax de zesde trainer in tien jaar tijd die zijn contract niet uitdient. foto Evert Jan Daniëls/AP door Frans van den Nieuwenhof ZEIST - Met een gehavende selectie bereidt het Nederlands elftal zich vanaf komende week voor op de cruciale EK-kwalificatiewedstrijd tegen Roemenië. Bondscoach Mar co van Basten kan zaterdag 14 okto ber in Constanta geen beroep doen op Wesley Sneijder, Robin van Persie en Mario Melchiot, die allen wegens een schorsing ontbre ken. Daarnaast is het meespelen van doelman Edwin van der Sar onzeker. Hij kampt opnieuw met een teenblessure. Van Basten sprak gisteren telefonisch met Van der Sar, over wiens conditie Uni ted-manager Alex Ferguson zich zorgen maakt. „Ik ga ervan uit dat Edwin volgende week meespeelt, maar hij is uiteindelijk degene die bepaalt", zei Van Basten. De bondscoach prees zich geluk kig dat Arjen Robben na ruim een half jaar afwezigheid terugkeert in de selectie van Oranje. Robben speelde zijn laatste wedstrijd eind maart tegen Slovenië. Hoewel Rob ben, net als Van Nistelrooij en Sneijder, bij Real Madrid gewend is in een 4-4-2-systeem te spelen, zal Van Basten niet afstappen van de tactiek (4-3-3) waarvoor hij bij Oranje opteert. „We zullen vast houden aan onze spelstijl", ver klaarde hij. Van Basten benadrukte 'nog steeds zeer tevreden' te zijn over de manier waarop het Nederlands elftal vorige maand zes punten pakte tegen Bulgarije (2-0) en Al banië (0-1). „Er werd gekscherend gedaan over de uitvoering tegen Al banië en dat vind ik nogal vreemd. Het spel was niet spectaculair, maar we zijn zelf nooit in de pro blemen geweest en hebben gedul dig tot de laatste minuut gewacht op de overwinning. Wie denkt dat je dit soort wedstrijden nog met 5-0 of 6-0 kunt winnen, is niet goed bij zijn hoofd." Behalve Robben keren ook Hunte- laar en Maduro (beiden Ajax) te rug in de selectie. Huntelaar ver vangt Vennegoor of Hesselink, die met een hamstringblessure kampt. Van Basten selecteerde 24 spelers voor de duels met Roemenië (za terdag 14 oktober in Constanta) en Slovenië (woensdag 17 oktober in Marco van Basten kan tegen Roe menië geen beroep doen op de geschorsten Sneijder, Van Persie en Melchiot. Doelman Van der Sar is nog een twijfelgeval. Eindhoven). De drie geschorsten zullen de reis naar Roemenië niet meemaken. De selectie. Doel: Van der Sar (Manches ter United), Stekelenburg (Ajax) en Tim mer (Feyenoord). Verdediging: Boulah- rouz (Sevilla), Bouma (Aston Villa), Ema- nuelson (Ajax), Heitinga (Ajax), Jaliens (AZ), Mathijsen (AZ), Melchiot (Wigan) en Ooijer (Blackburn Rovers). Midden veld: Van Bronckhorst (Feyenoord), De Jong (HSV), Maduro (Ajax), Seedorf (AC Milan), Sneijder (Real Madrid), Van der Vaart (HSV) en De Zeeuw (AZ). Aanval: Babel (Liverpool), Huntelaar (Ajax), Kuyt (Liverpool), Van Nistelrooij (Real Madrid), Van Persie (Arsenal) en Robben (Real Ma drid).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73