wtjes zelf in handen te hebben' tie als voorhaven van groot-Parijs Zeeland PSA/HNN blijft in voor WCT m Zeeland proefgebied van Deltacommissie HZ magazine ook voor voortgezet onderwijs Beperkingen in toegankelijkheid maken havenbedrijf niets uit. Wie is Flip Feij? Geboren 2 december 1949 in Vlissingen. Diploma christelijke Mulo Vlis singen 1967. Daarna één jaar christelijke Kweekschool Middelburg en drie jaar christelijke Middelba re Detailhandelvakschool (MDS) Middelburg. In 1971 leerling-journalist PZC. Militaire dienst van septem ber 1971 tot en met december 1973. Van 1974 tot 1978 verslagge ver PZC, in Hulst en daarna in Den Haag. Van 1978 tot 1982 redacteur Hier en Nu Radio NCRV. Van 1982 tot 1985 redacteur Den Haag Vandaag, NOS-tv t- Van 1985 tot 1989 eindredac teur Met het oog op morgen NOS-radio. Vanaf 1 maart 1989 tot 1 janua ri 2008 directeur en hoofdre dacteur Omroep Zeeland. handdruk. Ik val gelukkig nog in een gunstige tijd qua pensioenop bouw." En nu? „Ik heb geen afgeronde plannen. Ik verwacht veel van nadere afspra ken met de omroep over een ad viesfunctie. Er zijn ideeën over een samenwerking met andere in stituten in Zeeland, een soort in novatieplatform op het gebied van de media. In Rotterdam heb je de oude Schiecentrale. Die heeft een nieuwe functie, de gemeente heeft dat gefaciliteerd, er zitten allerlei bedrijfjes en RTV Rijnmond is er tegenaan geplakt. Dat is een poel van talent. Het is aardig te kijken of zoiets ook in Zeeland kan. Er is hier een grote gretigheid om din gen samen te doen." Tot slot: waarom is een interview als dit nog niet te horen of te zien ge weest op Omroep Zeeland? „Ze wilden me van de week met een een microfoon onder mijn neus duwen. Dat heb ik afgehou den. Ik wilde eerst een beetje af stand nemen. 'Maar was als de PZC belt?', zeiden ze. Toen heb ik geantwoord dat ik zou zeggen dat een interview in de kerstbijlage mij wel leuk zou lijken." 1996, toen het nog niet mocht en we er geen cent voor op de begro ting hadden." En het dieptepunt? „Er waren geen dieptepunten. Re gelmatig hebben we een soort strijd gehad intern. Ik heb dat niet diepgravend geanalyseerd. Globaal kun je het toeschrijven aan groeistuipen. We hadden last van irritante publiciteit in de PZC. Daardoor ging de politiek zich er mee bemoeien. Ik was daar niet verbaasd over. Ik weet hoe de pers werkt." Nu bagatelliseer je de zaak toch wel. De sfeer in Oost-Souburg was ver ziekt, daar kun je niet met een goed gevoel op terugkijken. „Het raakte mij zeer. Ik wil daar niet arrogant over klinken. Het was contraproductief slecht voor de ontwikkeling van de omroep, maar ik denk ook onvermijdelijk gezien het snelle groeiproces." Uit elke botsing kwam jij wel als winnaar tevoorschijn. „Winnaar is niet het juiste woord, want het was geen wedstrijd. Ik ben wel een overlever. Dat moet je hebben in dit beroep." Maar nu ben je moe. Een nieuw ge vecht over je positie wilde je niet aan. Want de gang van zaken rond je vertrek is toch wel een beetje ver wonderlijk. „Vind je? Ik ben in een bepaalde positie geraakt. Monique Schoo- nen doet het goed als directeur. Ik had het samen met haar kunnen blijven doen, maar ik was gewend zelf alle touwtjes in handen te heb ben. Ik ga niet meer overleggen over een vraag waarop ik zelf het antwoord al weet. Een andere op tie was dat ik alleen hoofdredac- foto Lex de Meester teur zou blijven, maar in de loop der jaren was ik ver afgeraakt van de werkvloer. Ik was dat werk overstegen." Maar nu laat je de omroep achter zonder hoofdredactionele leiding, want er is ook geen adjunct die je kan vervangen. „Op dit moment is er inderdaad een leemte, maar je kunt ook zeg gen dat ik de weg heb vrijgemaakt voor een nieuwe hoofdredacteur. Die wordt nu geworven." Je bent 57. Wat voor afvloeiingsrege ling heb je getroffen? Sta je tot je pen sioen bij de omroep op de loonlijst? „Ik doe daar geen mededelingen over. We zijn er niet helemaal uit. Advocaten kijken daar nog naar. Maar over het principe zijn we het eens. We gaan niet naar de kanton rechter, ik blijf niet op de loonlijst staan en ik krijg geen gouden rij wees erop dat het kanaal kan worden beschouwd als de noorde lijke maritieme toegang voor een verstedelijkt gebied met 22 miljoen inwoners. „Die kans moeten we grijpen", meende hij. Voorwaarde daarvoor is een goede samenwerking tussen het havenbe drijf van Gent en havenschap Zee land Seaports. Een wens die van uit Gent al vaker met veel harts tocht is geuit. Samenwerking vormde een belang rijk thema op de Schelde Confe rentie. In dat kader zaten Van Rou- verij, directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports en hoofd strategie en ontwikkeling Jan Blo- mme van het havenbedrijf Ant werpen broederlijk achter één ta fel. Ze reageerden onder meer op de stelling dat de havensamenwer- king vooral op de schaal van de Scheldemond moet worden ge zocht. De Rijn-Schelde Delta, waarin ook Rotterdam en West-Brabant meedoen, is wel licht een maatje te groot. Paul Bleumink van adviesbureau Buck zag alle aanleiding voor sa menwerking in Scheldemondver- band. Nu al investeren Vlaamse on dernemingen in de Zeeuwse ha ven (Cobelfret, Katoennatie, Sea- Invest en Zuidnatie) en de over- slagcijfers van Antwerpen, Gent, Havens houden de boot af na pleidooi voor samenwerking tus sen de Scheldemondhavens op Schelde Conferentie in Terneu- Vlissingen en Terneuzen bij elkaar opgeteld benaderen die van Rotter dam. Ook economische kengetal len onderstrepen het belang van samenwerking. De vier haven- en industriegebieden zijn aan directe werkgelegenheid goed voor 102.000 banen en leveren 15,5 mil jard euro toegevoegde waarde op. Van der Hart en Blomme weerden Van Rouverijs toenaderingspogin gen vriendelijk af. De directeur van Zeeland Seaports vond het al een hele stap dat het havenbedrijf Gent en het Zeeuwse havenschap een gemeenschappelijke regeling gaan vormen om tot een betere in zet van werknemers in de havenge bieden te komen. Blomme was nog meer uitgesproken. In geza menlijke promotie van de Schelde mondhavens, zoals was gesugge reerd, zag hij niets. Afspraken om elkaar op dit gebied niet voor de voeten te lopen, gaan Antwerpen al ver genoeg. Martin Verbrugge gaf tijdens de conferentie een toelichting op zijn voorstellen voor de Verbrugge Container Terminal (VCT) in Vlis- singen-Oost. Hij bestreed dat het om een pril plan ging, louter geba seerd op een globale verkenning. Nee, Verbrugge bestempelde zijn plannen als 'zeer goed voorbereid en wel doordacht'. Zelfverzekerd maar misschien ook een tikkeltje overmoedig nodigde hij de deelne mers aan de conferentie alvast uit om over drie jaar het eerste contai nerschip aan de VCT te helpen ver welkomen. PZC Zaterdag 6 oktober 2007 43 HOEK - Statenlid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland wil we ten of het klopt dat het dagelijks provinciebestuur Zeeland bij de nieuwe Deltacommissie heeft aan gemeld als proefgebied. Commis sievoorzitter Veerman gewaagde onlangs met instemming van die aanmelding. In schriftelijke vragen informeert Robesin waarom en met welke wensen en ideeën over de toekom stige kustverdediging de provincie zich tot de Deltacommissie heeft gewend. VLISSINGEN - De Hogeschool Zee land (HZ) in Vlissingen heeft het nieuwste exemplaar van het HZ magazine onder leerlingen van het voortgezet onderwijs verspreid. Het is de eerste keer dat de school het blad publiceert. In het tijd schrift voor studenten en mede werkers van de hogeschool be schrijven vooral studenten hun er varingen op en met de HZ. Het is de bedoeling om met het blad leer lingen van het voortgezet onder wijs te interesseren voor een stu die aan de hogeschool. door Ben Jansen GOES - PSA/Hesse-Noord Natie blijft in beeld als exploitant voor de Westerschelde Container Ter minal (WCT) in Vlissingen-Oost. Dat verzekert de Singaporese/ Ant werpse onderneming in een brief aan Provinciale Staten. Het schrijven is een reactie op de presentatie die Fon ten Thij, de ad viseur die voor de provincie de containermogelijkheden in Vlissin- gen-Oost heeft geanalyseerd, vori ge week aan de Staten van Zee land heeft gegeven. Ten Thij stelde dat de WCT voor PSA/HNN altijd tweede keus zal zijn, omdat het havenbedrijf liever terminals aanlegt in havens met een onbelemmerde toegankelijk heid. Vlissingen-Oost heeft die niet. De diepte van de geul Scheur voor Zeebrugge en de Drempel van Vlissingen leveren beperkin gen op. Geeft niks, laat PSA/HNN de Sta tenleden weten. De onderneming blijft van mening dat een toekom stige WCT strategisch ligt voor wat betreft de aansluiting op grote intercontinentale handelsstromen. Vooral van de mogelijkheden die de WCT op het gebied van de bin nenvaart biedt, is PSA/HNN ge charmeerd. Ten Thij gaf aan dat Vlissin gen-Oost zou moeten kunnen groeien naar de overslag van 5 mil joen containers om echt mee te kunnen doen. Niet nodig, meent het havenbedrijf, verwijzend naar andere Europese havens. Een ter minal van 2 miljoen containers is voldoende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69