een speelplek Protestgroep pleit voor uitstel van nieuw parkeerplan Middelburg Anneke Wiltink blijft wat langer Poepprobleem in het centrum lijkt opgelost Stremming in sluizencomplex Dames uit Dauwendaele willen verwaarloosd pleintje opknappen. 7 OKTOBER! WIJ ZIJN OPEN VAN 12.00 TOT 17.00 UUR! Alleen zaterdag en zondag. Bewoners wensen echte inspraak bij opstellen nieuwe parkeernota. Sinds strenge regels in Middelburg veel minder overlast hondenpoep. VyPZC Zaterdag 6 oktober 2007 31 door Forra de Jong MIDDELBURG - Melanie Verwei, Vera Story en Petri Houterman willen het lege en rommelige plein tje voor hun deur veranderen in een speelterreintje. Zij willen er speeltoestellen en een hekwerk neerzetten. De grijze tegels waar nu nog onkruid tussen zit, moe ten plaatsmaken voor rubberen te gels. De dames hebben een werk groepje gevormd om het plan uit te voeren. Jaren geleden stonden er wat toe stellen op het pleintje in Gervins- land in de Middelburgse wijk Dau wendaele, maar die zijn inmiddels verdwenen. In de wijk zijn toen op andere plaatsen speelplaatsen neergezet. Melanie: „Er zijn wel speelplaatsen maar niet voor onze deur. Voor heel kleine kinderen is dat toch wel handig." Ook vindt het drietal dat er gewoon iets nut tigs op het verwaarloosde pleintje moet komen. Stichting Welzijn Middelburg helpt het groepje het plan te reali seren. Samen met de opbouwwer ker Carla van der Schraaf maak ten de dames een begroting en te kenden ze het plan uit. Van der Schraaf is positief over het werk groepje en het plan. „Ik denk dat ze een grote kans maken dat het terreintje er komt. Ze hopen dat de kinderen er komende zomer al op kunnen spelen. De rest van de straat hoopt ook dat er snel iets op het pleintje komt. De dames zijn een handtekeningenactie begon nen in de straat en bijna iedereen tekende, ook mensen zonder kin deren. Die willen gewoon dat het verwaarloosde pleintje nieuw le ven ingeblazen wordt." De handte keningen zijn inmiddels overhan digd aan de gemeente. Melanie, Vera en Petri hebben een begroting gemaakt voor de speel plek. Ze komen nog zo'n tiendui zend euro te kort. Waarschijnlijk draagt Woongoed Middelburg nog vierduizend euro bij in het kader van de leefbaarheid. De overige zesduizend euro hoopt het groep je via fondsen binnen te halen. Me lanie: „We moeten eerst alles goed overleggen met de gemeente Mid delburg en Woongoed voordat we afspraken maken met fondsen. Misschien dat de gemeente ook nog wel iets bijdraagt." Het trio moet niet te veel hopen op financiële steun van de gemeen te Middelburg, waarschuwt S. de 'Ik denk dat ze een grote kans maken dat het speelterreintje er komt' Visser van de gemeente. „Aanvul lingen van zulke voorzieningen in wijken zijn zeker aandachtspun ten in ons beleid. Er is alleen geen geld voor. Waarschijnlijk kunnen we alleen technische ondersteu ning bieden als het plan gereali seerd wordt." De Visser moedigt initiatieven als deze wel aan. „Het is prachtig dat de dames zelf de handen uit de mouwen steken en fondsen zoe ken. We zullen ze dan ook probe ren te helpen met de middelen die we hebben." Volgende week gaan het werk groepje, de opbouwwerker en de gemeente in gesprek over het plan. MIDDELBURG rd 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.mediamartrt. Ik ben toch niet gek. KATIE MELUA PICTURES De kleine speelplekken verdwenen Door het Speelruimteplan van de gemeente Middelburg dat in 2000 uit gevoerd is, ging het aantal speelplekken in Middelburg terug van 132 naar 89. De speeltoestellen werden herverdeeld, samengevoegd en aange vuld met nieuwe toestellen tot grotere en kwalitatief betere speelplekken. Dauwendaele was een van de wijken waar toentertijd de meeste speel plekken verdwenen. Daar waren de bewoners niet blij mee. De wijk vol doet echter wel aan de landelijke normen en heeft nu elf speelplekken. door Emile Calon MIDDELBURG - Echte inspraak als het gaat om het nieuwe parkeerbe leid voor de Middelburgse binnen stad. Dat is wat een groep binnen stadbewoners wenst. Volgens hen is dat alleen te berei ken als het college niet binnenkort al met een eigen voorstel komt. Daar wordt momenteel wel aan ge werkt. Volgens C. Oldenburg gaat VLISSINGEN - Scheepvaart krijgt vanaf volgende week dagelijks met oponthoud te maken in het slui zencomplex van Vlissingen. De provincie, die eigenaar is, gaat er van maandag 8 oktober tot en met vrijdag 16 november repara ties uitvoeren aan het buitenhoofd van de grote en de kleine sluis. Dat merkt scheepvaart bij het in- en uitvaren van het complex. De kleine sluis is een gedeelte van deze periode gestremd voor de scheepvaart. De grote sluis is nor maal te gebruiken, mits schepen met gepaste snelheid passeren. Bo vendien moeten schippers reke ning houden met een werkschip van de provincie voor en rond de invaart van de kleine sluis aan de zijde van de Westerschelde. ...neem óók een kijkje bij ür SÏSr fffPw ,a jl&t 'jjMfig 7 van zeeland! Slechts 500 meter vanaf de Mortiere in Middelburg WOON PL AZA MIDDELBURG VLISSINGEN - Bij de Vlissingse bieb hebben zich zoveel kinderen aan gemeld voor de schrijfworkshop van Anneke Wiltink dat er een extra wordt ingelast. De jeugdboekenschrijfster vertelt woensdag to oktober nog een paar uurtjes langer over het schrijven van een geheimzinnig boek: van 15.45 tot 17.15 uur. Tenminste, als zich minimaal vijftien kinderen aanmelden. Tijdens de workshop wordt overi gens niet alleen verteld; Anneke Wiltink leest voor uit eigen werk en neemt een koffer met myste rieuze spulletjes mee waar kinde ren, van 8 tot en met 14 jaar, inspi ratie uit kunnen opdoen. Het ver haal dat ze zelf gaan schrijven, zal Anneke later van advies voorzien. Kaartjes van 2,50 euro zijn te koop bij de bieb-balie. Reserveren: 0118-422100 bibliotheek@spui.nl dat plan vervolgens het politieke circuit in waarna de inwoners geen echte invloed meer hebben op het eindresultaat. Volgens haar is die haast overbodig omdat pas vanaf 2010 een nieuw parkeerbe leid nodig is in verband met de aanleg van de N57. Onlangs liet de gemeente een nieuw plan circuleren waarin on der andere gepleit wordt voor een forse verhoging van de tarieven voor de parkeervergunningen. Dat plan was echter niet van het colle ge maar van een adviesbureau. De groep heeft veel kritiek op dat plan. De groep pleit in een reactie op het echt autoluw maken van de binnenstad. Dat kan volgens hen door bezoekers te laten parkeren aan de randen en in de binnen stad alleen vergunninghouders toe stemming te geven om te parke ren. Op die manier wordt volgens hen voorkomen dat er veel zoek verkeer door de straten rijdt. Vol gens Oldenburg moet Middelburg het voorbeeld volgen van toeris tische Franse stadjes. Van die stad jes is het centrum autoluw omdat bezoekers aan de rand van de bin nenstad moeten parkeren. Komt ti j',crust eens"!) ^I^P^'referentieboek fi mëm aan afopwk t* mtkw voor een gratis vrijblijvende figuuranalyse. Of bel voor een afspraak, telefoon 0118 - 63 36 Qj^ OPENINGSTIJDEN: maandag, donderdag van 10.00-20.00 uur, dinsdag, woensdag, vrijdag van 10.00-16.00 uur door Emile Calon MIDDELBURG - Hondenpoep wordt nog maar zelden aangetroffen op de stoepen in het Middelburgse centrum. Loslopende honden zijn al helemaal een zeldzaamheid ge worden. En sinds begin dit jaar kunnen kinderen weer spelen op de speelweiden en de kinder speelplaatsen zonder dat ze bang hoeven te zijn dat ze in de stront grijpen. Vanaf januari treedt de gemeente streng op tegen hondenpoep op straat. Jaarlijks kwamen er name- Pfi| Volgens wijkmanager K. van de Beek hebben opvallend veel mensen hun hond aan de lijn en hebben ze ook iets bij zich om de poep op te ruimen. lijk heel wat klachten bij de ge meente binnen over dat probleem. Sinds januari moeten honden aan de lijn, poep opgeruimd wor den en zijn kinderspeelplaatsen en speelweiden in het centrum verbo den terrein voor honden. Bezitters van deze dieren kunnen op een boete rekenen van maximaal 3350 euro als ze zich niet aan die regels houden. Tijdens de bijeenkomst van de Wijktafel Binnenstad stelde wijk manager K. van de Beek dat het nieuwe systeem werkt. Er worden volgens hem nauwelijks boetes uit geschreven omdat iedereen zich aan de regels houdt. „Opvallend veel mensen hebben hun hond aan de lijn en hebben iets bij zich om de poep op te ruimen." Gezien het succes van het project sluit hij niet uit dat de honden- poepregels in de toekomst ook voor andere wijken in Middelburg gaan gelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57