Handen uit de mouwen voor Verse bloemen verdwijnen van dochters graf Mannenzangavond in Oostkerk Middelburg Los Putas speelt in De Piek in Vlissingen Mosseninventarisatie door plantenwerkgroep Lost Key Festival in het Arsenaal Plannen voor Goese toren vlotten niet Ouders vragen om cameratoezicht op begraafplaats. 30 Zaterdag 6 oktober 2007 pzc W middelburg - In de Oostkerk in Middelburg wordt vandaag de eer ste Zeeuwse mannenzangavond ge houden. Het thema is 'Daar zingt men blij met dankb're psalmen'. De organist is Pieter Heykoop. Zo als het thema al zegt worden er vanaf 19.30 uur vooral psalmen ge zongen. De algehele leiding is in handen van dominee Brugge. Die verzorgt niet alleen de opening en sluiting maar ook de meditatie. vlissingen - De band Los Putas speelt vanavond in poppodium De Piek in Vlissingen. De hoofdact The Mofos heeft afgezegd. Het concert begint om 21.30 uur. De toegang is gratis. Los Putas zijn vier jongemannen en een danseres uit België. Ze spe len jaren zestig garagerock. Vol gens eigen zeggen zijn ze geïnspi reerd door The Monsters en John ny Cash. ritthem - De plantenwerkgroep van de KNNV Walcheren houdt vandaag een mosseninventarisatie. Onder leiding van Niko Buiten wordt een bezoek gebracht aan het natuurgebied Rammekens- hoek, Fort Rammekens, de buiten dijkse slufter en de kerkring van Ritthem. Belangstellenden - laarzen mee - komen om 10.15 uur bijeen bij de ingang van Rammekenshoek. vlissingen - In het Arsenaalthea ter in Vlissingen wordt vandaag voor de derde maal het Lost Key Festival gehouden. Tal van Zeeuwse groepen treden dan vanaf 13.00 uur op. Onder an dere Nu Elf Acht, Makita, La Ven tura en Open Heart. Het festival wordt na middernacht afgesloten met een optreden van de zeven koppige Rowwen Hèze Tribute band Bestel Mè. goes - Het wil maar niet vlotten met de komst van een zeventig meter hoge woontoren in het Sta tionspark in Goes. Nadat de bouw eerder al enkele keren was uitge steld, liet J. Littooij van projectont wikkelaar Bouwfonds MAB giste ren weten dat ook de recente 'streefdatum' van begin 2008 niet haalbaar is. „Het is koffiedik kij ken, maar het wordt waarschijnlijk begin 2009." door Selma Osman GRIJPSKERKE - Cameratoezicht bij banken en in uitgaansgebieden wordt heel gewoon gevonden. Waarom kan het dan niet op een begraafplaats? Corrie en John van Eenennaam uit Grijpskerke willen dat de gemeente Veere een camera ophangt om erachter te komen wie de bloemen van het graf van hun dochter rooft. De diefstallen zijn ruim anderhalf jaar geleden begonnen. „Met haar verjaardag op 3 maart 2006 had den we 's middags allemaal bossen bloemen en potjes neergezet. De andere dag waren ze weg." Sinds dien verdwijnen nagenoeg alle bloemen. Spoorloos. Net als de kaartjes die aan de boeketten hangen en een loodzware pot. „Zodra ik iets neerleg, is het weg", zegt moeder Corrie ontdaan. „En je vindt er nooit iets van terug." Het eerste jaar na het overlijden van Jolanda was er nog niets aan de hand. Tot de steen op het graf kwam. Voor de Van Eenennaams is de bloemenroof een raadsel. De andere graven op de begraafplaats van Grijpskerke blijven onge moeid. „Een enkele keer is daar eens iets weggenomen. Een aflei dingsmanoeuvre", denkt Corrie. Dat de diefstallen persoonlijk ge richt zijn, maakt het er niet makke lijker op. Hun dochter was een jon ge moeder van net 33 jaar, die vol gens haar ouders geen vijanden had. „Op een gegeven moment verdenk je iedereen." De Grijpskerkse bezoekt het graf van haar dochter elke dag. Sinds juli zonder verse bloemen. Ze heeft de vazen op het graf vastge lijmd en gevuld met aarde en vas te planten. Kwaadheid overheerst. „Dit beheerst je leven. Ik wil daar weer wat neer kunnen leggen." Ze heeft tien keer aangifte gedaan bij de politie. De gemeente plaatste een extra hek en liet opsporings ambtenaren posten. Ook de poli tie zette agenten op wacht. De da der liet zich niet zien. „Een camera is de enige oplossing om erachter te komen wie ons dit aandoet", zegt het echtpaar. De dorpsraad van Grijpskerke steunt dat verzoek. Het is aan de gemeen te om camera's te plaatsen, zegt po litiewoordvoerder Alwin Don. Hij denkt dat het 'nogal drastisch' is om dat op een begraafplaats in Grijpskerke te doen omdat er bloe men worden weggenomen. De ge meente Veere is niet van plan om bezoekers van de begraafplaats te bespieden. „Dat vinden we ethisch niet juist", laat een woord voerster weten. De gemeentelijke begraafplaats in Grijpskerke. foto Ruben Oreel Melanie Verwei, Vera Story en Petri Houterman (vlnr) op het pleintje in Gervinsland in de Middelburgse wijk Dauwendaele, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56