Zeeland PZC Van afblazen wil niemand weten bedrijsleider Winkeliers toveren glimlach tevoorschijn 29 Mosselsector klimt weer op Tweetal vast na poging beroving WALCHEREN 47 35 Projectontwikkelaar en gedeputeerde: maak het Scheldekwartier samen. Feest Politie waarschuwt tegen oordopjes op de fiets Brasserie De Drvkkery zoekt Zie de personeelsadvertentie in deze krant Zaterdag 6 oktober 2007 Ajax-trainer Henk Ten Cate lonkt naar Chelsea Criminele organisaties krijgen steeds meer greep op hennepteelt Tip? redwalch@pzc.nl door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - Wat moeten we toch met dat kale, vervuilde en van schandalen omgeven stuk grond midden in Vlissingen? Het hele Scheldekwartier maar afblazen en het terrein zo laten? Dan wordt het vanzelf een stadspark. Van vijf endertig miljoen. Of kunnen pro jectontwikkelaars helpen? Als er al iets zeker is, dan is het voor wethouder T. Verhage wel dit: afblazen is geen optie. „Dat is nog geen moment bij ons opgeko men. En dan? Er schapen laten gra zen? Nee, dit terrein is gekocht en we kunnen het niet zo laten." Wat wél kan, oppert 'projectont wikkelaar Marsaki, is meerdere par tijen het bouwproject 'laten doen'. „Toen Verhage zich verleden week hardop afvroeg of de gemeente wel enige eigenaar moet blijven, ging bij mij een lampje branden", zegt directeur R. de Baar. „Kijk naar Waterstad in Goes. Daar is niet alleen de gemeente ei genaar, maar ook ons moederbe drijf RWS en commerciële project ontwikkelaars. Zij delen deskun digheid, maar ook risico's." Marsaki zou wel willen meedoen in het Scheldekwartier. „Absoluut. Dat gebied kent zoveel uitdaging dat je daar als projectontwikkelaar wel bij betrokken wil zijn. Het wa ter, de verbinding met de zee. Als ik er voorbij rijd, dan begint het te kriebelen. Je kunt er zo mee aan de slag. Ik zie het al voor me." Een telefoontje van Verhage heeft De Baar nog niet gehad, maar een gesprek met l'Escaut-directeur J. van Beekhuizen over participatie zit al wel in de planning. „Zij zijn een van onze zes aandeelhouders. Het hele project kopen kan niet, daarvoor is het te groot voor ons. Maar een deel wel. Afblazen? Dat niet, er is geen weg meer terug." Dat zegt gedeputeerde H. van Wa- veren ook al. „Dat is onbestaan baar. Of slechts delen van het plan ontwikkeld moeten worden, daar laat ik me niet over uit. Wij zijn het rapport van Witteveen+Bos nog aan het bestuderen. Wel heb I** Afblazen is geen optie, samen- werken wel. Als ook projectont wikkelaars eigenaar worden van het Scheldekwartier, delen ze deskundigheid en ook risico's. ik de indruk dat het het project ten goede komt als het wordt ge dragen door meerdere partijen." Dat idee heeft hij al eens vaker la ten vallen op het Vlissingse stad huis. „Maar daar zagen ze geen noodzaak toe. Toch is het niet on gebruikelijk. En vaak succesvol." Inmiddels heeft de gemeente Vlis singen daar wel oren naar. Volgens Verhage werd voor haar tijd beslo ten het zelf te doen. „Het kan ook nadelig zijn, met betrekking tot de condities, maar nu is het opnieuw onderwerp van gesprek." pag 33: VVD: college bewijst stad slechte dienst door Harmen van der Werf YERSEKE - Het ziet er weer wat zon niger uit voor de mosselsector in Zeeland. De producentenorganisa tie mosselcultuur in Yerseke heeft opnieuw vergunning aangevraagd voor het opvissen van mosselzaad in de westelijke Waddenzee. Het gaat om vijftien miljoen kilo zaad op diepere, instabiele locaties. Als dat niet wordt opgevist, dreigt het zaad weg te spoelen bij storm of door zeesterren te worden opge vreten. In september hebben mos selkwekers al tien miljoen kilo mo gen opvissen en vervolgens uitge zaaid op hun kweekpercelen in de Waddenzee. Uiterlijk half novem ber kan worden uitgevaren voor de nieuwe visserij. In de Ooster- schelde en Voordelta zijn ook nog bevisbare hoeveelheden mossel zaad aangetroffen. Yerseke spreekt voorzichtig van een 'visserijtje'. PARTNERS ECHTE MAKELAAR 09 0 118-616617 Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar was vader ge worden en dus werd op het werk getrakteerd op beschuit met muis jes. Die vonden gretig aftrek on der de hongerige collega's. Het gaf wat rommel, maar toch... De twee oudere heren die sinds jaar en dag op het voorkantoor pogen enige orde in hun chaos te scheppen, deelden mee in de feest vreugde. Een dag later was er nauwelijks nog reden tot vrolijk heid. Hun faxapparaat weigerde werk; het nam geen papier meer tot zich. De monteur kwam hele maal uit Lelystad, haalde het ap paraat uit elkaar en ontdekte al snel het euvel: een of ander kor reltje zorgde voor een blokkade, jawel, een verdwaald muisje. SLUIS - De politie heeft eerder deze week in de grensstreek van Zeeuws-Vlaanderen een 16-jarig meisje en een 38-jarige man uit België aangehouden. Dat is giste ren bekendgemaakt. De twee wor den ervan verdacht dat ze maan dag op een boerderij in het buiten gebied bij Sluis probeerden een be jaarde vrouw te beroven door haar te bedwelmen. Zij verzette zich he vig en sloeg alarm. De gevluchte daders kon de politie nog net voor de grens pakken. Ze zitten vast. door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - Eindelijk hebben win keliers rond de Fonteyne in Vlissin gen met de gemeente gepraat over een schadecompensatie. En einde lijk krijgen ze er vertrouwen in. Ze zijn niet meer boos, de winke liers uit de binnenstad. Eerder op gelucht. Ze hebben deze week een goed gesprek gehad met wethou der C. Seijbel. Brancheorganisatie Mitex, MKB Zeeland en de Christenunie zaten erbij. „We heb ben de indruk dat we ons minder zorgen hoeven te maken, dat er nu echt iets gaat gebeuren. Het is heel goed dat de raad zich ermee is gaan bemoeien. We worden serieu zer genomen", zegt A. Knuijt van de kledingzaak op de Oude Markt. De gemeente heeft een lijst van veertien gedupeerde winkeliers op gesteld. Zij gaan omzetcijfers verza melen en overhandigen aan de ge meente. Die kiest vervolgens een bureau dat de regeling opzet. MIDDELBURG - De politie waarschuwt voor het luisteren naar muziek tijdens het fietsen. Het ge luid uit de oordopjes maakt de fietser minder op lettend in het verkeer. Voertuigen die uit een on verwachte hoek komen worden al niet gezien en dan ook niet meer gehoord. Het fietsen met oor dopjes in is niet strafbaar. Volgens politiewoord voerder Alwin Don kan het in de toekomst wel licht wel worden verboden. Voorlopig wordt de muziek luisterende fietser dus nog niet op de bon gegooid. Maar als ze niet oppassen wel van de fiets of op een motorkap, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55