WD: college bewijst stad slechte dienst Paar wil camera op begraafplaats Tekort Scheldekwartier had eerst gecontroleerd moeten worden. TE HUUR: Goesenaar opgepakt voor mishandeling n0di9e" /pen deur dagen, tijdens onze op 2l!00 Kom ook en P'^^^^eT' showroom! 10 B PZC Zaterdag 6 oktober 2007 33 door Maurits Sep VLISSINGEN - Het rapport over het tekort van 62,5 miljoen euro op het Scheldekwartier had nooit zon der nadere bestudering gepresen teerd mogen worden. Dat vindt de WD in Vlissingen. „Het is als een ongeleid projectiel de wereld in ge schopt. Het heeft tot veel negatie ve publiciteit geleid. Dat verwijt ik het college. Het heeft Vlissingen een slechte dienst bewezen", zegt WD-raadslid T. Meijers. Maandag komen experts van bin nen en buiten het stadhuis bij el kaar om over het rapport van Witteveen+Bos te praten. Zij zul len dan bespreken of de grondex ploitatie klopt, of dat er fouten in staan. Die raadpleging had gehou den moeten worden vóórdat het rapport was gepresenteerd, meent Meijers. „Nu is dat tekort van 62,5 miljoen euro zonder nuances naar buiten gebracht. Met alle beeldvor ming van dien. En wat als straks blijkt dat het minder ernstig is?" Meijers - van 1986 tot 2001 wethou- der in Vlissingen, onder meer van financiën - is er zelfs van over- VERHUUR I MAKELAARDIJ Vlissingen/Middelburg, GEZOCHT Voor diverse starters zijn wij per direct opzoek naar woonruimte tot 600,- per maand. Middelburg, Korte Delft 2 Woon/Werk toplocatie. Centrum. 150m2 wonen en 150m2 'kantoor. 1200,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Lange Noordstraat 25 Winkel/Kantoor/Horeca lokatie. Centrum Middelburg. Ca. 100m2 1000,- p/mnd excl. G/W/E, BTW Middelburg, Damplein 19 Monumentaal 2 kmr app. Centrum. Gestoffeerd/Gemeubi leerd 775,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Kesteloostraat 3 Ruim en nieuw (2005) 3 kmr. app. Rustig en centraal gelegen. Gestoff. 975,- p/mnd excl. G/W/E. Middeburg, Maisbaai 10 Riant appartement (120 m2'. Centrum. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 1.100,- p/mnd excl. G/W/E. Vlissingen, Boulevard de Ruyter 422A Royaal 2 kamer appartement. Rustig en centraal op toplocatie. 850,- p/mnd incl. G/W/E/. Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www. SipsVerhuur.ni 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen tuigd dat het minder ernstig is. Na bestudering van het rapport en de bijlagen gebruikt hij diskwalifica ties als 'absurd' en 'belachelijk'. De WD'er staat niet alleen in zijn kritiek. Ook ambtenaren van de ge meente zelf lieten (anoniem) in een eerste reactie tegenover de PZC al weten dat het tekort mede wordt veroorzaakt door andere uit gangspunten bij het rekenen. Het rapport is in opdracht van de ge meente gemaakt omdat ambtena ren volgens het college niet in staat waren op tijd een herziene grondexploitatie te leveren. In zijn analyse wijst Meijers erop dat Witteveen+Bos veel hogere kosten (68,8 miljoen) berekent voor de verwerving van gronden en gebouwen, dan Tauw deed in de eerste grondexploitatie (54,4 miljoen euro). „Dat komt doordat Witteveen+Bos meer onroerend goed betrekt bij het plan dan Tauw. Bovendien worden de be dragen voor aankopen aanmerke lijk hoger ingeschat." Witteveen+Bos heeft zelf in het De grondexploitatie voor het Scheldekwartier klopt volgens de WD niet met het masterplan. Dat verklaart het grote tekort van 62,5 miljoen euro. GOES - De politie Zeeland heeft gis termiddag een 18-jarige man uit Goes in zijn woonplaats aangehou den wegens mishandeling en het gooien van stenen naar mensen en een bus. De Goesenaar werd rond tien voor zes in de Singel straat opgepakt. Even daarvoor tussen 16.15 en 17.45 uur liep de man vanaf Over- zuid naar Goes-Zuid en via de Beu kenstraat richting het station. Onderweg bedreigde hij mensen en gooide met stenen naar gebou wen, voertuigen en voorbij fietsen de mensen. Ook een vrouw op de fiets met een kind achterop werd door de man bekogeld met stenen. Op het station sloeg hij een meisje met een fles en pakte een loop- kruk van een gehandicapte vrouw af om vervolgens haar 9-jarige kind ermee tegen het hoofd te slaan. De politie verzoekt de fietsster met kind, andere benadeelden en getuigen zich te melden op het po litiebureau in Goes of via telefoon nummer 0900- 8844. Tweetal vast na poging roof op bejaarde vrouw SLUIS - De politie heeft deze week in de grensstreek van Zeeuws- Vlaanderen een 16-jarig meisje en een 38-jarige man uit België aange houden. Dat is gisteren bekendge maakt. De twee worden ervan ver dacht dat ze maandag op een boer derij in het buitengebied bij Sluis probeerden een bejaarde vrouw te beroven door haar te bedwelmen. Zij verzette zich hevig en sloeg alarm. Het gevluchte duo kon nog net voor de grens gepakt worden. rapport al aangegeven dat de grondexploitatie mogelijk niet goed aansluit op het masterplan, omdat het bureau niet over enkele inhoudelijke stukken beschikte die bij het masterplan horen. En ja, als je er dan 'extra dingen in- fietst', stelt Meijers, en 'een beetje ruim rekent', ligt het voor de hand dat de uitkomsten ook anders zijn. „Het ligt alleen niet voor de hand om meer gebouwen in de bereke ningen te betrekken dan in het masterplan staan. De opdracht van het college was de exploitatie van het masterplan te berekenen." Meijers wil niet zeggen om welke panden of gronden het gaat. Dat staat in vertrouwelijke stukken. Meer panden en dezelfde panden tegen hogere kosten zijn twee rede nen waarom de nieuwe grondex ploitatie zo veel negatiever is, stelt Meijers. Hij voegt er een paar aan toe: als je de kosten in het begin zet en de opbrengsten later incas seert door woningen later te bou wen, loopt het verlies snel op. Dan groeit ook de rente (100 miljoen over het hele project). „Maar als je beter gaat kijken naar de inkom sten en uitgaven en de verdeling in de tijd, dan komt die 62,5 mil joen nooit meer ter sprake. Er zijn alleen maar voordelen te halen." GRIJPSKERKE - Cameratoezicht in winkelgebieden wordt gewoon ge vonden. Waarom kan het dan niet op een begraafplaats? Corrie en John van Eenennaam uit Grijpskerke willen dat de ge meente Veere een camera ophangt om erachter te komen wie de bloe men van het graf van hun dochter rooft. De diefstallen zijn anderhalf jaar geleden begonnen. „Met haar verjaardag op 3 maart 2006 had den we allemaal bossen bloemen en potjes neergezet. De andere dag waren ze weg." Sindsdien verdwij nen nagenoeg alle bloemen. De Van Eenennaams staan voor een raadsel. De andere graven op de be graafplaats blijven ongemoeid. Cor rie deed tien keer aangifte bij de politie. De gemeente plaatste een extra hek en liet opsporingsambte naren posten. Zonder resultaat. „Een camera is de enige oplos sing", denkt het echtpaar. Maar de gemeente Veere is niet van plan om bezoekers van de begraafplaats te bespieden. „Wij vinden dat ethisch niet juist", laat een woord voerster weten. I - v '7 Cf **^Üd7RAAG SAMEN MET U DAT WUENWJGRAA Q^QBER! VIEREN OP 4, 13© om een te nemen openingstiiden: 17.30 u- 10.00 - 16*0 u. I Q K W l I ht Br

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51