nland Politiek blijkt niet geliefd Diisiit; PvdA en SP even groot Kritiek Balkenende op Ayaan Hirsi Ali Vijver Tuin Ameland heeft schoonste strand Taalles baby's praiRppmmm Rita Verdonk heeft in laatste peiling vijf zetels in de Tweede Kamer. Burgers verwachten volgens onderzoek wel veel van de overheid. Opgepropte koeien overstuur in vrachtwagen Oud-politica had eerder haar beveiliging kunnen regelen, zegt premier. 12.000 m2 planten - vissen en natuur Vijver en tuinaanleg levenslange garantie! Rana Natuurpark Vijvercentrum Welleweg 35 Dreischor tel. 0111-401459 internet int. www.hetgroenekikkertje.nl Ma +zo. gesi. 4 Zaterdag 6 oktober 2007 PZC HILVERSUM - Uit de wekelijkse poli tieke barometer blijkt dat de PvdA opnieuw terrein verliest. De SP zou bij verkiezingen evenveel ze tels veroveren. Dat zou ook gelden voor WD en PW. De PvdA zou goed zijn voor 24 ze tels in de Tweede Kamer, twee minder dan een week geleden. Dat bleek gisteren uit de peiling die Synovate/Interview NSS maakt in samenwerking met het tv-pro- gramma Nova. De partij van Wou ter Bos heeft momenteel 31 zetels. De SP klimt twee zetels en zou daarmee ook 24 zetels scoren. Haar huidige zeteltal ligt op 25. Ook de rechtse partijen zitten el kaar op de hielen. De WD zakt twee zetels tot 18 zetels (tegen nu 22 Kamerzetels). De PW van Geert Wilders, momenteel goed voor negen zetels, zou een zetel winnen ten opzichte van vorige week en ook uitkomen op 18 ze tels. De drie christelijke partijen zijn stabiel. Regeringspartij CDA staat onveranderd op 38 zetels, drie min der dan de huidige Kamerfractie telt. Rita Verdonk zou, net als de afgelo pen twee weken, vijf zetels beha len. AMSTERDAM - Koeien kijken door het hekwerk van een vrachtwagen in Amsterdam-Noord. Onge veer 25 runderen zaten gisteren bijna acht uur lang samengepropt in de vrachtwagen. De bees ten waren flink overstuur, liet de politie weten. De eigenaar van het voertuig was lange tijd spoor loos, maar de politie heeft hem 's middags achter haald. De man krijgt een bekeuring omdat hij de koeien onbeheerd heeft achtergelaten. De Alge mene Inspectiedienst heeft de dierenkwelling ter plekke onderzocht en de koeien daarna wegge bracht. foto Evert Elzinga/ANP DEN HAAG - Nederlanders verwach ten veel van de overheid bij het op lossen van maatschappelijke pro blemen. Tegelijkertijd hebben ze weinig vertrouwen in de politiek. Dit blijkt uit de derde opiniepei ling onder honderdduizend Neder landers op de website www.2imi- nuten.nl. Een meerderheid van de bevol king vindt dat de overheid ervoor moet zorgen dat ouders hun kinde ren beter opvoeden, burgers res pectvoller met elkaar omgaan en mensen minder in financiële pro blemen komen. Ook rond zorg en veiligheid verlangt de burger een grotere bijdrage van de overheid. Zaken als kinderbijslag en open baar vervoer op onrendabele trajec ten moeten blijven bestaan. Alleen de overheidsbemoeienis op gebied van gezond eten, zondags rust, ontwikkelingssamenwerking en kunst en cultuur mag volgens een deel van de bevolking wel wat minder. Gelijkheid voor de wet en gelijke kansen worden na veilig heid gezien als de belangrijkste door de overheid te beschermen waarden. Bijna de helft van de be volking vindt dat de overheid faalt in het beschermen van gelijkheid. Volgens Martijn Lampert van bu reau Motivaction, dat het onder zoek uitvoerde, heeft de burger geen reëel beeld. „In eerder onder zoek vroegen we burgers hoeveel ze wilden besteden aan proble men. Toen bleek dat ze meer wil len uitgeven dan mogelijk. Ze zou den de staatsschuld flink laten op lopen. De uitdaging voor politici is De mening van honderdduizend Nederlanders is via een website gepeild. Daaruit blijkt dat de bur gers geen reëel beeld hebben van wat de overheid kan doen. om hoge verwachtingen te mana gen zonder draagvlak te verlie zen." Ondanks de verwachtingen, heeft slechts 37 procent van de Ne derlanders vertrouwen in de rege ring, en 44 procent in het parle ment. Meer dan de helft van de Nederlanders voelt zich niet verte genwoordigd door de politiek. Uit het 2iminutenonderzoek blijkt dat 72 procent vindt dat de overheid burgers meer moet betrekken bij het beleid. Verder wil 65 procent referenda over nationaal beleid. Tweederde van deze groep vindt dat die bindend moeten zijn. De helft van de Nederlanders zou het liefst zijn premier kiezen. PETER 3T BE-NY TOCH HIET-8PN6 V 'J tioofi. H fc r DEN HAAG - Premier Peter Balken ende adviseert Ayaan Hirsi Ali te rug te gaan naar de Verenigde Sta ten en daar haar beveiliging te rege len. De oud-politica had de proble men rond haar beveiliging kunnen voorkomen door eerder te begin nen met het werven van fondsen of te overleggen met haar werkge ver. Dat zei Balkenende gisteren op zijn wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad. Het kan volgens de premier niet zo zijn dat Hirsi Ali enkel terugkeert naar Nederland omdat haar hier wel bescherming wordt geboden. De minister-president wees erop dat de oud-politica al geruime tijd wist dat de Nederlandse bijdrage aan haar beveiliging in de Verenig- Minister-president Balkenende vindt dat oud-politica Hirsi Ali be ter terug kan gaan naar de Vere nigde Staten om daar haar bevei liging te regelen. de Staten van tijdelijke aard zou zijn. Advocaat Britta Böhler onder streepte eerder namens Hirsi Ali dat zij pas sinds een week beschikt over een permanente verblijfsver gunning ('green card')voor de VS. Die zou vereist zijn om te kunnen beginnen met het werven van fondsen voor de bekostiging van beveiligers. Premier Balkenende benadrukte gisteren echter dat Hirsi Ali daartoe al eerder zelf ini tiatiefhad kunnen nemen. Balkenende herhaalde dat Neder land niet verplicht was de oud-po litica in de Verenigde Staten te be veiligen, maar dat er vanwege de bijzondere situatie wel is besloten haar tijdelijk te blijven steunen. Deze overgangsperiode is twee keer verlengd om Hirsi Ali in staat te stellen zelf voor haar beveiliging te zorgen. Volgens de premier is er nu een einde gekomen aan de 'betrekke lijk lange periode van bekostiging'. Vanaf het begin is gezegd „wat haar en onze verantwoordelijk heid was", aldus Balkenende. „De verantwoordelijkheid voor Neder land houdt een keer op." NOORDWIJK - De gemeente Ame land heeft de Gouden Wimpel in de strijd om het Schoonste Strand van Nederland 2007 gewonnen. Het is dit jaar voor het eerst sinds de wedstrijd vijf jaar geleden werd ingesteld, dat de Zeeuwse stran den buiten de prijzen vallen. De gemeente Sluis moet dit jaar ge noegen nemen met een tiende plaats. De twee voorgaande jaren was de West-Zeeuws-Vlaamse ge meente winnaar van de wedstrijd van de stichting Nederland Schoon. Noord-Beveland werd ze ventiende, Schouwen-Duiveland twintigste, Vlissingen vierentwin tigste en Veere eindigde nog een plaats lager in het klassement. STADSKANAAL - Kinderen van nul tot vier jaar in negen Groningse ge meenten krijgen extra taalles. Om dat de taalontwikkeling van kinde ren daar achterloopt, willen de ge meentebesturen zo vroeg mogelijk beginnen met ondersteuning. De taallessen zijn onderdeel van een project voor opvoedingsondersteu ning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4