'Het is hier mooi geworden, hè?' Vals identiteitsbewijs zo blootgelegd Geslaagd Renovatie zorgcentrum De Cederhof Kapelle is bijna klaar. ■LJi 12 x 3 m Goes beleeft primeur documentenscanner bij grote verkeerscontrole. 30 Zaterdag 6 oktober 2007 PZC 'We hopen het kerstdiner in het vernieuwde restaurant te kunnen opdienen' kenende zelf Die is tenslotte uit Kapelle afkomstig. Een eerste poging om de premier te strikken is mislukt. Te druk, zo beargumenteerde de premier de af wijzing van het verzoek om in zijn agenda een gaatje vrij te hou den voor de opening van De Ce derhof. De Jong laat zich daardoor niet uit het veld slaan en zal alsnog een poging wagen. „We geven de moed niet op." Bovendien, zegt De Jong, maakten zowel de ouders als de grootouders van de premier ooit deel uit van het be stuur van de zorginstelling. „En zo iets schept toch verplichtingen." Een flinke klus was het, die reno vatie. Alleen de voorbereidingen al duurden een jaar of vier. In april vorig jaar kon eindelijk met de uitvoering van de verbouwings plannen worden begonnen. Met de komst van de bouwvakkers, verhuisden de Cederhofbewoners tijdelijk naar een aanleun- of wis- selwoning. De meesten zijn inmid dels teruggekeerd en wonen nu in een zorgcentrum dat zeker weer twintig jaar vooruit kan. De krappe kamers zijn vertim merd tot ruime appartementen. Dat betekende wel, dat de capaci teit moest worden ingekrompen. In De Cederhof werden voor de door Willem van Dam KAPELLE - Meneer Bom glimt. Kijk eens wat een ruimte - z'n slaap kamer al gezien, en z'n badkamer? Als hij zijn nieuwe appartement vergelijkt met zijn oude kamertje; sjonge, een hele verbetering. Meneer Bom (94 jaar) en enkele tientallen andere bewoners van zorgcentrum De Cederhof in Ka pelle zitten er weer spie en span bij. Het lawaai van de drilboren en klophamers is verstomd, het meeste bouwgruis is verdwenen. De ingrijpende renovatie van het dertig jaar oude verzorgingshuis zit er bijna op. Een paar apparte menten zijn nog niet klaar, maar dat is slechts een kwestie van een paar weken. Daarmee is de verbou wing overigens nog niet geheel af gerond. De binnentuin moet nog worden afgewerkt en de recreatie zaal wordt omgebouwd tot restau rant. „We mikken op december. We hopen het kerstdiner in het vernieuwde restaurant op te kun nen dienen", zegt directeur E. de Jong van de Stichting Oude renzorg Kapelle. De officiële heropening van het zorgcentrum vindt vermoedelijk in april van het volgend jaar plaats. Directeur De Jong heeft al iemand op het oog die de officiële openingshandeling mag verrich ten: minister-president J. P. Bal- ...de laatste hand.... verbouwing 95 ouderen verzorgd, dat zijn er nu zestig (veertig ver zorgingsplaatsen, twintig verpleeg- plaatsen). Die inkrimping hoeft echter geen problemen op te leve ren. De behoefte aan een plekje in een verzorgingshuis is teruggelopen, mede omdat de Stichting Ou derenzorg de voorbije jaren on geveer tweehonderd senioren- woningen renoveerde tot zorgwo- ningen. Daardoor kunnen oude ren langer zelfstandig blijven wo nen. De verbouwing kostte 2,6 miljoen euro. Eerder al werd de buiten kant van het verzorgingshuis opge knapt. Dat vergde een uitgave van 800.000 euro. Nog even, dan is alle verbouwings ellende weer voorbij. Gelukkig maar, knikt meneer Bom: „Het is hier mooi geworden, he?" Meneer Bom:een hele verbetering Directeur De Jong: „We geven de moed niet op." flPVB Staal - RVS tot 25 mm dik Lasersnijwerk/zetten CNC draaiwerk van 0 800 tot Ig 6000 mm www.meeuwsen.nl Y. Huissoon van de vreemdelingenpolitie controleert een rijbewijs op echt heid met de documentenscanner. foto Willem Mieras Jeanine Feijtel uit Goes, oud-leer ling van Buys Ballot College, is ge slaagd voor de Masteropleiding Or ganisation Studies (Organisatiewe tenschappen) aan de Universiteit van Tilburg. door Harmen van der Werf GOES - Het eerste identiteitsbewijs verdween gisteravond tegen tien uur onder de documentenscanner. De politie is op twee invalswegen bij Goes, vlakbij de Deltaweg aan de westkant en in Kloetinge, net begonnen met een grote verkeers controle. 'Goes Uit' genaamd, om aan te geven dat de actie vooral op uitgaanspubliek is gericht. De do cumentenscanner - een computer met zeer geavanceerde software - wordt voor het eerst ingezet en be wijst direct zijn nut. De ultraviolet te reactie van het rijbewijs is niet goed. „Het kan er ook aan liggen dat ik het document harder moet aandrukken", probeert Y. Huis soon van de vreemdelingenpolitie de 'verdachte' rijbewijsbezitter ge rust te stellen. Ze heeft gelijk. Ze drukt het rijbewijs iets steviger aan onder de scanner en alles is - gelukkig - oké. Technisch rechercheur J. Marinis- sen volgt nieuwsgierig de verrich tingen van zijn collega Huissoon. „Weet je", prijst hij het apparaat, „dit is net zo'n grote vooruitgang voor ons als de vervanging van het blaaspijpje door de ademanalyse- apparatuur bij alcoholcontroles." Huissoon pakt een loep en een uv- lampje. „Vroeger moest ik het hier mee doen. Deze scanner leest het identiteitsbewijs, controleert op al le kenmerken en dat in een mum van tijd." Vakkennis komt er nog wel bij kijken. Huissoon heeft een Tsjechisch paspoort meegenomen. De pasfoto zit los en toch keurt de scanner het paspoort goed. Huis soon: „Want alle kenmerken klop pen. Alleen de pasfoto deugt niet." De documentenscanner is met an dere woorden een uitstekend hulp middel, maar niet feilloos. Als de computer een vals document eruit heeft gepikt, blijft voor de bewijs voering verder onderzoek door ex perts nodig. „Iemand is dan al wel verdachte", tekent Marinissen aan, „en kan worden aangehouden." Het nut van de scanner staat voor hem buiten kijf „Want identiteits fraude is de moeder van alle crimi naliteit. Niet één crimineel geeft graag zijn identiteit prijs." De recreatiezaal moet nog tot restaurant worden verbouwd,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48